Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Recovery Aspire 5739 - usunięta partycja

mdspear 27 Maj 2015 02:06 735 6
  • #1 27 Maj 2015 02:06
    mdspear
    Poziom 2  

Witam Serdecznie.

Sprawa wygląda tak, że Recovery nie działa pod skrótem Alt+F10 ale działa.

Nie działa ponieważ przy instalacji na próbę Win 10 zamiast usunąć partycję C i D - żeby na nowo podzielić - zaznaczyłem Recovery i dałem usuń. Zrobiło się puste miejsce na dysku i tak zostało.

Obecnie utworzyłem z tego partycję bez formatowania a system plików tej partycji to RAW(bo sam się taki ukazał)

Bardzo proszę o pomoc - docelowo chciałbym naprawić tą zniszczoną partycję lub utworzyć nową na podstawie płyt Recovery (3 DVD) i żeby działała dla wygody pod Alt + F10. W laptopie jakiś czas temu siadło DVD wiec z płyt obecnie nici. Po przekopiowaniu płyt na dysk zewnętrzny ruszył program recovery (jak dawniej z recovery) jednak opcje instalacji świeżej i naprawy systemu w nim wszystkie są nieaktywne. Instalacja świeżego Windowsa nie ma sensu bo naklejka z kluczem się wytarła (sposób z pocieraniem jej ołówkiem nic nie dał)

Jestem absolwentem kierunku informatyka, jednak problem mnie przerósł i pomimo przeczytania wielu informacji ten przypadek nie jest taki prosty i nie chciałbym zepsuć sprawy. Bardzo proszę o pomoc, ja ze swojej strony zostaję w kontakcie, gdyż problem nie daje mi spać... Przyznaję - nie umiem tego naprawić i czekam na każdą wskazówkę - będę za wszystkie wdzięczny.

Obecny stan partycji.

0 6
  • #2 27 Maj 2015 05:57
    linuks
    Spec od komputerów

Partycje utworzyłeś korzystając z kopii MBR czy nowe mniej więcej takie jak były ?
    Wystarczy odzyskać partycję recovery. Z tym "absolwentem informatyki" to pojechałeś :) . Wszystkim jest wiadome, że w przypadku utraty danych nie można nic na dysku zapisywać a Ty tworzysz partycje. Jaki był cel utworzenia nowych partycji ?
    Sprawa była bardzo prosta odzyskania partycji recovery i tylko ją zagmatwałeś przez tworzenie partycji.
    W ostateczności jak nie dasz rasy odzyskać partycji recovery to przywróć system z plików obrazu które masz na płytach recovery.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 27 Maj 2015 08:11
    mdspear
    Poziom 2  

Dzieki za zaangazowanie.

Wyglada to tak:
    C sformatowalem i zainstalowalem system bez zmian.
    D byla nieruszona
    Ta bez litery OEM rowniez nieruszona
    SYSTEM RESERVED nie ruszana
    E (dawna recover) utworzona bez formatowania i zmiany systemu plikow z pustego miejsca po skasowaniu recovery.

Bo absolwenta cos zaćmiło i wymyslil, ze jak zrobi partycje ale bez formatowania i zmiany systemu plikow to bedzie taka sama jak byla... czasami sa gorsze dni :-D

Te informacje cos zmienia w sprawie?

Pozdrawiam

0
  • #4 27 Maj 2015 09:16
    TyPeczek
    Poziom 23  

W ogóle to się da uaktualnić Windowsa 7 do "dziesiątki", żeby nie uszkodziło partycji recovery?

0
  • #5 27 Maj 2015 09:22
    mdspear
    Poziom 2  

U mnie to uszkodzenie było przypadkiem bo instalowałem rówżne sytemy i za każdym razem wracałem do oryginalnej 7ki z recovery przez Alt+F10.

A przy instalacji Win 10 (oczywiscie wersji preview) instalator był dentyczny jak w Win 7 tzn. wybrałem partycję C i na niej ładnie zistalowała sie 10tka.

Więc 10ka niczego nie zepsuła.

To mi się palec omsknął i skasowałem recovery :)

0
  • #6 27 Maj 2015 10:34
    linuks
    Spec od komputerów

To przywróć zawartość partycji recovery. Można użyć DMDE lub testdisk.
    Utworzenie partycji nowej zmienia bo nie wiadomo jakiego zaokrąglenia użyłeś (cylindy MB czy sektory ) i czy partycja jest dokładnie w tym miejscu co była i ma dokładnie ten sam rozmiar co oryginalna. Pokaż jak partycje wyglądają w DMDE.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 08 Kwi 2016 11:51
    mdspear
    Poziom 2  

Finalnie nie udalo sie przywrocic partycji, pozostaly mi kopie obrazu systemu na DVD, przelozylem naped optyczny z innago laptopa, bo w Acerze byl zepsuty i uzylem tych plyt, obecnie ten laptop ma juz Windows 10, ktory dobrze mu sluzy.

0