Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG HT76TZ1-D0 - Jak podłączyć kino domowe do laptopa?

pjootr 27 Maj 2015 10:01 678 3
  • #1 27 Maj 2015 10:01
    pjootr
    Poziom 6  

Witam.
    Chcę podłączyć kino domowe(tylko audio) do laptopa, nie wiem dokładnie co kupić, żeby działał mi system 5.1.

Kino domowe:
    model: LG HT762TZ1-D0
    porty: SCART, SPDIF, RCA(tylko L i R), HDMI(output), USB

Laptop:Lenovo G780
    porty: USB, HDMI, mini-jack,vga, RJ45

Zależy mi na tym, żeby system 5.1 działał.
    Jak na razie próbowałem tylko HDMI, bo miałem kabel, ale zauważyłem, że w dvd mam output więc to nie mogło działać.

0 3
  • Pomocny post
    #2 27 Maj 2015 11:01
    grubs
    Poziom 32  

No niestety nie za bardzo jest to możliwe.
    Musisz dokupić zewnętrzną kartę muzyczną z wyjściem optycznym obsługująca dźwięk wielokanałowy.
    Ewentualnie możesz przekształcić stereo docierające do kina przy połączeniu przez wyjście słuchawkowe w laptopie odpowiednim trybem uzyskując jakąś tam imitację 5.1 (Tryb pro logic lub surround.).

Ps. jaki posiadasz TV?

1
  • #3 27 Maj 2015 11:50
    pjootr
    Poziom 6  

Telewizor stary, 2 wejścia SCART i 3xRCA(L,R i video).

Myślę, że nie musi to być system 5.1 byle wszystkie głośniki działały i żebym mógł puszczać muzykę z laptopa. Mógłbyś dokładniej opisać jak to zrobić?

Jeśli chodzi o kartę muzyczną to jaką dokładnie musiałbym kupić?

0
  • #4 27 Maj 2015 12:23
    grubs
    Poziom 32  

Czyli z TV nic nie wywalczysz.
    Podłączasz kablem mini jack - 2xchinch wyjście słuchawkowe laptopa z wejściem audio in w kinie. Wybierasz AUX przyciskiem function.
    Na pilocie kina masz EQ i LG EQ wciskasz któryś z nich i strzałkami zdaje się wybierasz tryb. Popróbuj różne kombinacje bo nie wiem który przycisk na co pozwala.
    Tryb odtwarzania z wszystkimi głośnikami to PL II (movie, music, MTRX), ale słuchanie muzyki w trybie wielokanałowym jest bez sensu skoro ścieżki są nagrane w stereo. Oczywiście sam przejdziesz przez wszystkie tryby i wybierzesz co Ci najbardziej odpowiada.
    Co do karty muzycznej to w opisanym przez Ciebie przypadku (słuchanie muzyki przez wszystkie głośniki) to nie ma raczej sensu jej zakup.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo