Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool 5720 P - Brak dostępu do grzałki, jak zdjąć ciężarek

27 Maj 2015 11:26 2886 11
 • Poziom 7  
  Jak w temacie odkręciłem śruby ciężarka na dole bębna ale nie mogę go zdjąć. Co potrzeba jeszcze zrobić, aby zdjąć ciężarek i w końcu mógł dostać się do grzałki.
  Pralka Whirlpool 5720 P - Brak dostępu do grzałki, jak zdjąć ciężarek
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Powdel napisał:
  Co potrzeba jeszcze zrobić, aby zdjąć ciężarek

  Podważyć ciężarek, pokonując opór rozprężnych mocowań w których były śruby.
  Powdel napisał:
  zdjąć ciężarek i w końcu mógł dostać się do grzałki

  żeby dostać się do grzałki nie musisz wcale zdejmować p/wagi, dostęp do grzałki w Twojej pralce jest od tyłu zbiornika
  Pralka Whirlpool 5720 P - Brak dostępu do grzałki, jak zdjąć ciężarek
 • Poziom 7  
  Dzięki za szybką odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytanie czy trzeba demontować całą blachę tylną czy może dostęp do grzałki jest przez ten mały otwór na wysokości silnika jakieś 20x20cm zakryty blachą na 2 wkręty?
 • Poziom 13  
  Dostęp od tyłu ze względu zbiornika zgrzewanego odkręć dolną blachę i górę
 • Poziom 7  
  Grzałkę wymieniłem ale dalej pokazuje kod błędu F12, w starej grzałce było uziemienie na jednym styku, nowa ma dwa i podpiąłem do obu styków. Mam pytanie czy zrobiłem dobrze czy źle i powinienem podpiąć jak w starej a może jest inna przyczyna błędu F12 co powinienem sprawdzić? A może po wymianie trzeba w jakiś sposób zrobić reset czy coś?
 • Poziom 13  
  Sprawdź grzałkę i podłącz tak jak było i nie kombinuj tj lewy zasilanie uziom prawy zasilanie.
 • Poziom 7  
  Podłączyłem po staremu ale dalej pojawia się komunikat F12 i pali się dioda czerwona serwis. Czy może coś być z elektroniką programatora?
 • Poziom 24  
  Sprawdź przekaźnik od grzałki na module.
 • Poziom 7  
  Sprawdziłem i był ok. natomiast przełożyłem czujnik temperatury ze starej grzałki do nowej i pralka działa.
  Niestety sukces okazał się połowiczny teraz bęben trze o nową grzałkę, walczę z tym od godziny i mam dość. Może podpowiecie co zrobić by to wyeliminować.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Grzałka jest takiej samej długości jak oryginalna ?Możliwe że nie weszła w taki metalowy druty który rozpycha jej ramiona.
 • Pomocny post
  Admin grupy AGD
  RFTiTONSIL napisał:
  Możliwe że nie weszła w taki metalowy druty który rozpycha jej ramiona.


  Dokładnie, źle zamontowana grzałka i wszystko w temacie.
 • Poziom 7  
  Macie rację źle zamontowana grzałka i problem polegał na tym, że nie można tego sprawdzić bo producent tak wycyrklował wejście grzałki na dokładnie na wysokości blachy pomiędzy otworami górnym i dolnym. Dopiero dziś przy pomocy drugiej osoby udało się ją zamontować prawidłowo. Metodą prób i błędów różnych sposobów zamontowania w gnieździe grzałki zauważyłem że jak kluczem płaskim dokręciłem śrubę to wyginała się grzałka w gnieździe i raz ocierała a raz nie i w ten sposób udało się tak jak umocować w gnieździe, że nie ociera o bęben. Zostało załączone pranie na krótki program i jest na razie ok. czekam teraz na wirowanie i mam nadzieję, że będzie dobrze. I eldoopa przy wirowaniu ociera i mam serdecznie dość tego badziewia przez 3 dni z 200 razy na różne sposoby próbowałem prawidłowo zamontować grzalkę ale obudowa tego ......... jest tak skonstruowana aby do maksimum utrudnić dostęp by tylko nie naprawić samemu a naprawa w serwisie była nieopłacalna i wymienić na nowe. K..... nigdy więcej żadnego whirlpoola howg!!!!!
  męczyło mnie to i po kilku dniach ponownie rozebrałem i przy użyciu wymyślnego narzędzia którym naginałem grzałkę przy wkładaniu jej we właściwe m-ce i dokręceniu śruby udało się tak ją ułożyć że już nic nie obciera. Dodałem jeszcze wkładki gumowe pod nóżki by zminimalizować jej drgania przy wirowaniu i jest teraz ok. nic nie obciera a dzięki wkładkom zdecydowanie ciszej.