Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stacjonarny - Podczas startu czarny ekran

_L_e_X_u_ 27 Maj 2015 12:30 810 2
  • #1 27 Maj 2015 12:30
    _L_e_X_u_
    Poziom 5  

Witam. Mam problem z. kompem otoz czasem podczas wlaczenia nie ma pikniecia i jest czarny ekran. Wiatraki sie wlaczaja i komp chodzi na wyzszym biegu tzn mocniej kreca ale tak bylo od nowosci dopiero podczas ladowania windy zwalnialy. Nie wiem czy to ma cos wspolnego ale gdy odlacze wszystko oprocz klawiatury oraz ekranu to w 90% komp sie wlaczy normalnie. Bywa i tak ze gdy pochodzi z 10 minut robi calkowita zwieche i musi leciec hard reset po czym czeeto nie chce sie zalaczyc jak napisalem wczesniej. Nie wiem czy jasno to opisalem. Komp ma 6 lat core duo e5200 4gb ram modecom 3. 400W . Plyta asrock ale.modelu nie pamietam.Czy moze padac zasilacz?

0 2
  • #2 27 Maj 2015 12:58
    Pablo922_2015
    Poziom 10  

_L_e_X_u_ napisał:
    modecom 3. 400W

Na pewno nie ma takiego zasilacza w ofercie Modecom. Jak Już to jest Feel III, więc sprawdź jeszcze raz, albo wstaw fotkę tabliczki znamionowej tego zasilacza. Co do problemu to trzeba pomierzyć zasilaczowi napięcia multimetrem, albo podmienić na inny, ale porządny, a nie syf typu Codegen,Tracer, etc. Po drugie jest bardzo szybki sposób na sprawdzenie komputera. Wyciągasz mu wszystkie kości pamięci, albo RAM i wtedy go włączasz. Jeżeli "przemówi" już wiesz, że raczej płyta główna jest sprawna, więc do sprawdzenia masz RAM i grafikę, bo skoro płyta oznami brak pamięci/grafiki to procek jest ok, a jak nie zareguje do sprawdzenia procesor, celem wykluczenia awarii płyty gł. Jeżeli płyta się odezwie i RAM oraz grafika będą ok to może to oznaczać, że płyta jest uszkodzona, bo sam miałem parę przypadków, że płyta reagowała na brak pamięci/grafiki, a jednak była martwa.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, zapomniałem jeszcze wspomnieć, abyś sprawdził też kondensatory, czy nie mają wypukłych denek, albo nie ma rdzawego nalotu na nich. Jeżeli tak, płytę należy oddać do elektronika celem ich wymiany, a być może płyta ruszy.

-1