Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook M8EFL - Nie grzeje

kemotsilf 27 Maj 2015 12:55 1908 7
  • #1 27 Maj 2015 12:55
    kemotsilf
    Poziom 9  

Witam,
    Piekarnik Mastercook M8EFL przestał grzać. W piekarniku mruga ikonka zegarka i zegar chodzi, jednak jak próbuje ustawić zegar i zatwierdzić wyskakuje znowu godzina 12:00 i ikonka zegarka mruga. Jak próbuje nastawić funkcję i grzanie to cały zegar gaśnie, świecą się tylko światła od przełącznika funkcyjnego i od nastawiania temperatury. Lampka w piekarniku świeci, chłodzenie piekarnika działa, termoobieg działa, grzałka nie grzeje.
    Co może być przyczyną czy wysiadł zegar czy przełącznik funkcyjny, czy może coś innego??
    Z góry dziękuję za pomoc.
    --
    Pozdrawiam
    Tomasz Flis

4 7
  • TermoPasty.pl
  • #2 27 Maj 2015 15:44
    peter falk
    Specjalista AGD

Po tych objawach, to jakby jedno i drugie :| . Ale po tym:

kemotsilf napisał:
    Jak próbuje nastawić funkcję i grzanie to cały zegar gaśnie, świecą się tylko światła od przełącznika funkcyjnego i od nastawiania temperatury. Lampka w piekarniku świeci, chłodzenie piekarnika działa, termoobieg działa, grzałka nie grzeje.

wygląda na przełącznik.

2
  • TermoPasty.pl
  • #3 27 Maj 2015 20:43
    waldek.grom
    Poziom 12  

Bardzo często siadają te elektroniczne zegary od temperatury a jeżeli nie nastawisz zegara nie włączysz żadnej funkcji piekarnika.

0
  • #4 28 Maj 2015 00:24
    kemotsilf
    Poziom 9  

czyli bardziej usterka wskazuje na zegar, niż na przełącznik funkcyjny? (z zewnątrz przełącznik funkcyjny wygląda ok)

Jeszcze jedna rzecz mi się działa przed uszkodzeniem, parę razy zapaliła mi się ikonka "wskaźnik automatycznego rozłączania", co wcześniej się nie zdarzało. Nie zawsze udawało mi się wyłączyć ten wskaźnik według instrukcji za pierwszym razem, dopiero po którejś próbie piekarnik załapał i później niby działał ok. Czy to coś oznacza i może wskazywać co jest uszkodzone?

2
  • #5 28 Maj 2015 10:02
    peter falk
    Specjalista AGD

Zamiast gdybać i jęczeć co gdzie i jak - weź miernik w rączki. Skomplikowane to nie jest urządzenie.

kemotsilf napisał:
    (z zewnątrz przełącznik funkcyjny wygląda ok)

Ja z zewnątrz też wyglądam ok, a wewnątrz: ruina.

1
  • #6 28 Maj 2015 11:06
    kemotsilf
    Poziom 9  

tylko jak to jestem Amator elektryk przez duże A, więc miernik może i bym jakiś znalazł ale co i gdzie sprawdzić to już nie mam zielonego pojęcia:( Jeżeli będę wiedział co wymienić to wymienię ale ze sprawdzeniem i naprawą może być gorzej.

1
  • #7 28 Maj 2015 12:17
    peter falk
    Specjalista AGD

Rozkręć piekarnik, zrób DOBRE zdjęcia instalacji w panelu - zwłaszcza zegarka od tyłu, wklej je do postu i będziemy prowadzić za rączki :)

1
  • #8 02 Cze 2015 00:56
    kemotsilf
    Poziom 9  

rozkręciłem piekarnik, przeczyściłem ścieżki alkoholem izopropylowy (Kontakt IPA) tam gdzie jest zegar, bo były zaśniedziałe od wilgoci i chyba lekko się zwierały i wszystko znowu normalnie działa;)

1