Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook M8EFL - Nie grzeje

27 Maj 2015 12:55 2280 7
 • Poziom 9  
  Witam,
  Piekarnik Mastercook M8EFL przestał grzać. W piekarniku mruga ikonka zegarka i zegar chodzi, jednak jak próbuje ustawić zegar i zatwierdzić wyskakuje znowu godzina 12:00 i ikonka zegarka mruga. Jak próbuje nastawić funkcję i grzanie to cały zegar gaśnie, świecą się tylko światła od przełącznika funkcyjnego i od nastawiania temperatury. Lampka w piekarniku świeci, chłodzenie piekarnika działa, termoobieg działa, grzałka nie grzeje.
  Co może być przyczyną czy wysiadł zegar czy przełącznik funkcyjny, czy może coś innego??
  Z góry dziękuję za pomoc.
  --
  Pozdrawiam
  Tomasz Flis
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Specjalista AGD
  Po tych objawach, to jakby jedno i drugie :| . Ale po tym:
  kemotsilf napisał:
  Jak próbuje nastawić funkcję i grzanie to cały zegar gaśnie, świecą się tylko światła od przełącznika funkcyjnego i od nastawiania temperatury. Lampka w piekarniku świeci, chłodzenie piekarnika działa, termoobieg działa, grzałka nie grzeje.

  wygląda na przełącznik.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 13  
  Bardzo często siadają te elektroniczne zegary od temperatury a jeżeli nie nastawisz zegara nie włączysz żadnej funkcji piekarnika.
 • Poziom 9  
  czyli bardziej usterka wskazuje na zegar, niż na przełącznik funkcyjny? (z zewnątrz przełącznik funkcyjny wygląda ok)

  Jeszcze jedna rzecz mi się działa przed uszkodzeniem, parę razy zapaliła mi się ikonka "wskaźnik automatycznego rozłączania", co wcześniej się nie zdarzało. Nie zawsze udawało mi się wyłączyć ten wskaźnik według instrukcji za pierwszym razem, dopiero po którejś próbie piekarnik załapał i później niby działał ok. Czy to coś oznacza i może wskazywać co jest uszkodzone?
 • Specjalista AGD
  Zamiast gdybać i jęczeć co gdzie i jak - weź miernik w rączki. Skomplikowane to nie jest urządzenie.
  kemotsilf napisał:
  (z zewnątrz przełącznik funkcyjny wygląda ok)

  Ja z zewnątrz też wyglądam ok, a wewnątrz: ruina.
 • Poziom 9  
  tylko jak to jestem Amator elektryk przez duże A, więc miernik może i bym jakiś znalazł ale co i gdzie sprawdzić to już nie mam zielonego pojęcia:( Jeżeli będę wiedział co wymienić to wymienię ale ze sprawdzeniem i naprawą może być gorzej.
 • Specjalista AGD
  Rozkręć piekarnik, zrób DOBRE zdjęcia instalacji w panelu - zwłaszcza zegarka od tyłu, wklej je do postu i będziemy prowadzić za rączki :)
 • Poziom 9  
  rozkręciłem piekarnik, przeczyściłem ścieżki alkoholem izopropylowy (Kontakt IPA) tam gdzie jest zegar, bo były zaśniedziałe od wilgoci i chyba lekko się zwierały i wszystko znowu normalnie działa;)