Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Office na urządzenia z Androidem

ghost666 27 Maj 2015 13:35 1089 0
 • Office na urządzenia z Androidem W ciągu ostatnich 12 miesięcy programiści firmy Microsoft skupieniu wokół tego pakietu postarali się zmienić go z zestawu aplikacji na komputery PC w wieloplatformowy system, kompatybilny z rozmaitymi urządzeniami, co ma istotnie zwiększyć jego wydajność. W styczniu 2015 ukazały się pierwsze aplikacje Office na Androida i do dzisiaj zebrały imponującą ocenę 4+ w Google Play. Teraz przyszedł czas na kolejny krok i niedługo ukazać mają się osobne aplikacje pakietu Office: Word, Excel oraz PowerPoint na telefony z Androidem. Aby móc już teraz skorzystać z pierwszych testowych wersji tych aplikacji, można dołączyć do programu testowania już teraz.

  Aplikacje pakietu Office na Androida są zestawem nowoczesnych narzędzi zoptymalizowanych pod względem interfejsu dotykowego. Poniżej wymieniono kilka ich podstawowych zalet:

  Znajomy interfejs i spójność z innymi wersjami pakietu Office

  Office łączy w sobie znany wygląd, funkcjonalność i jakość pracy z przyjaznym urządzeniom dotykowym interfejsem, specjalnie zaprojektowanym dla urządzeń z Androidem. Aplikacja pozwala na otwieranie i pełne renderowanie dokumentów z kompletnym formatowaniem na miejscu. Dodatkowo znajome menu oparte o wstążkę umieszczone na dole ekranu jest łatwo dostępne dla palców obsługujących ekran.

  Pracuj wydajnie - zawsze i wszędzie

  Przy wykorzystaniu nowej appki można być produktywnym zawsze. Czytaj, recenzuj i edytuj w biegu. Zamieniaj cyfry w wykresy, dzięki łatwym funkcjonalnością edytowania tabel i wykresów w Excelu. Opowiedz swoją historię korzystając z PowerPointa, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz. Prezentacje można edytować, przeglądać i prezentować prosto z telefonu.

  Szybki dostęp do dokumentów

  Twórz, otwieraj, edytuj i zapisuj dokumenty w chmurze, korzystając z telefonu z systemem Android. Dzięki temu można mieć dostęp do swoich dokumentów zawsze i wszędzie, niezależnie z jakiej platformy się korzysta. Pakiet Office kompatybilny jest z OneDrive, OneDrive for Business, SharePoint, Dropbox, Google Drive oraz Box.

  Pracuj wspólnie z innymi

  Dziel pomysły, idee i prezentacje z innymi z poziomu swojego telefonu. Bardzo łatwo śledzić zmiany, komentarze i oznaczać dokumenty tak, że każdy będzie widział, kto stoi za poszczególnymi zmianami. Dziel swoje dokumenty z innymi poprzez bardzo proste przesyłanie hiperłącza lub załącznika poprzez e-mail.

  Dzięki wprowadzeniu tych aplikacji do programu umożliwiającego podgląd, można już teraz obejrzeć jak działają, co pozwala zgromadzić krytyczne uwagi na ich temat i przyczyni się do poprawy wyglądu i działania finalnej wersji aplikacji, dzięki przetestowaniu jej na wielu rodzajach urządzeń z Androidem. Informacje, które nadeszły do programistów podczas wczesnej prezentacji Pakietu Office na tablety z Androidem były niezwykle istotne do zapewnienia wysokiej jakości działania pakietu na tych urządzeniach.

  Oczywiście aktualna aplikacja Office Mobile dla Androida nadal będzie dostępna podczas trwania pierwszych testów nowych aplikacji. Dalsze decyzje dotyczące starej aplikacji zostaną podjęte po pełnym wypuszczeniu na rynek nowych aplikacji na telefony z Androidem.

  Aby uzyskać dostęp do pokazowych wersji aplikacji już teraz, wystarczą trzy proste kroki:

  1. Dołącz do społeczności Office for Android: http://aka.ms/phonedroid]http://aka.ms/phonedroid
  2. Po dołączeniu do społeczności, możesz zostać testerem aplikacji klikając odpowiedni z trzech linków: http://aka.ms/previewword Word, http://aka.ms/previewexcel Excel and http://aka.ms/previewpowerpoint PowerPoint .
  3. Pozostaje tylko odczekać (nawet do czterech godzin) aż Google Play uzyska odpowiednie uprawnienia. Po powtórnym naciśnięciu w powyższe linki możliwe będzie pobranie odpowiednich aplikacji na telefon poprzez sklep Google Play.

  Źródło:

  http://blogs.office.com/2015/05/19/office-for-android-phone-preview-now-available/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9966 postów o ocenie 8223, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.