Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso 1.8 16v 2001 prblem z zimnym silnikiem kopci na niebiesko

27 May 2015 13:45 2514 10
  • Level 7  
    Witam Posiadam Citroen Xsara Picasso 1.8 16V 2001r z LPG. Samochod brał duze ilosci oleju.Na zimnym silniku na benzynie szarpało nim i strzelał z rury wydechowej wydobywal sie niebieski dym.Całości trwało około minuty pozniej juz normalnie pracował. Na LPG nie było tego problemu wogóle.Na diagnostyce komputerwoej bład sondy lambda wymieniłem zero poprawy.z powodu duzego poboru oleju remont silnika wymiana pierscieni remont glowicy itp. Swiece nowe cewka nowa. Po remoncie dalej jest to samo rano odpalam na Pb trzesie strzela niebieski dym z rury wydechowej po minucie juz jest ok.diagnostyka komputerowa zero błędów. Co dalej robić? Co może być objawem tego. Rozeszła sie mapa wtrysku( wymienilem listwe wtryskową na inna),macie jakieś pomysły? Pomocy
  • Level 32  
    Ja proponowałbym sprawdzić głowicę a dokładnie prowadnice zaworowe i uszczelniacze, bo prawdopodobnie tutaj leży przyczyna kopcenia na niebiesko po odpaleniu i brania oleju.
  • Moderator of Cars
    lczarnecki22 wrote:
    remont silnika wymiana pierscieni remont glowicy itp

A jak wyglądał pomiar owalizacji tłoków i cylindrów, jak duży był luz pierścienia w cylindrze?

lczarnecki22 wrote:
    diagnostyka komputerowa zero błędów. Co dalej robić?

Albo zrobić remont silnika, albo wymienić na drugi, bo jeśli po tej naprawie która była dokonana, nic się nie zmienia, trzeba reklamować usługę.

Jesteś w stanie zrobić choćby pomiar ciśnienia sprężania z próbą olejową.
  • Level 7  
    Remont wykonany jest dobrze głowica naprawiony prawidłowo. Dlaczego kopci tylko na zimnym silniku i szarpie i strzela. Oleju nie ubywa.
  • Moderator of Cars
    lczarnecki22 wrote:
    Po remoncie dalej jest to samo rano odpalam na Pb trzesie strzela niebieski dym z rury wydechowej po minucie juz jest ok

Nie tak do końca remont wykonany jest prawidłowo, skoro silnik na zimno przepala olej, o czym świadczy niebieski dym.

Teraz my Ciebie będziemy pytać a Ty nas i tak w kółko.

Musisz pojechać do jakiegoś specjalisty i zrobić pomiary, pojeździć na benzynie z zakręconym gazem z tyłu na butli i obserwować co się będzie działa.

Telepatycznie będzie ciężko rozwiązać Twój problem.
  • Level 7  
    Były robione pomiary ciśnienia na cylindrach jest ok a czy taki efekt może dawać zła listwa wtryskowa od 2.0? czasami zauważyłem że w kopci też na czarno. I dlaczego na Lpg nie kopci wogole na zimnym silniku i nie szarpie nim? Wtedy też powinien brać olej. Dziwna sprawa
  • User removed account  
  • Level 7  
    Remont robiłem z bratem więc wiem że jest ok nie tu jest problem.niby wtrysku od 2.0 pasują do 1.8. Chyba nic nie wymyślę już w tej sprawie gdzieś jest błąd ale nie wiem gdzie. Dziwne bo oleju praktycznie nic nie ubyło płyn chłodzący w normie. Oki dzięki za pomoc pozdrawiam jak mi się uda naprawić to dam znam
  • User removed account  
  • Level 7  
    Wszystko było robione jak należy. Nie mam już pomysłów jak ktoś ma jakieś rady czekam na nie z nie cierpliwością
  • User removed account