Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korekcja liczników

naser 26 Maj 2005 11:51 37623 44
  • #1 26 Maj 2005 11:51
    naser
    Poziom 11  

Witam szanowne grono!
    Mam warsztat elektromechaniki pojazdowej i chciałem powiększyć zakres swoich usług w zakresie korekcji liczników. Temat badam od kilku dni dosyć uważnie ale wszędzie jest pełno szczątkowych informacji.. a co gorsza sprzecznych informacji.
    Wymyśliłem, że zrobię tak: kupię (tudzież poskładam) sobie interfejs tachopro i będę nim robił te modele samochodów, z którymi jest on w 100% sprawdzony. Następnie w celu rozszerzenia gamy aut będę się wgłębiał w programowanie eepromów.
    Moja prośba do Panów jest następująca - proszę o odpowiedź na pytania:
    1. Jakie samochody tak naprawdę obsługuje TACHOPRO?
    2. Na czym w golfie 3 polega podpinanie się pod deskę? Interfejs wpinamy do złącza liczników, pod pamięć z zawartością przebiegu, ...?
    3. Czym się różnią interfejsy TACHOPRO z allegro za 150zł od takiego np ze strony viaken.pl za 350zł?? Nie chodzi mi o szczegóły techniczne (bo to mniej więcej jest mi jasne) ale o funkcjonalność, kompatybilne programy i gamę obsługiwanych aut.
    4. Czy laptop z 1GHz prockiem może być za szybki dla któregoś z powyższych interfejsów?
    Bardzo proszę nie tylko o odpowiedź na forum ale jeśli to możliwe to może ktoś przychylny byłby skłonny współpracować poprzez PM ;)

• #2 26 Maj 2005 13:28
    Gate
    Poziom 23  

Golfa III można zrobić przez 4 pinowe złącze w liczniku lub przez programowanie pamięci. Tacholem wszystkiego nie zrobisz, więc programator na pewno będzie Ci potrzebny. Nie wiem jaka jest róznica między urzadzeniami, przypuszczam, że cenowa. Mój chodzi pod 233MHz, chociaż słyszałem, że 1GHz to za szybki sprzęt. Poczytaj trochę o licznikach zanim zabierzesz się za to.

• #3 26 Maj 2005 15:49
    naser
    Poziom 11  

Właśnie ze znalezieniem żetelnego źródła wiedzy jest problem - każdy sprzedający interfejsy twierdzi, że inni kłamią :) Listy mailingowe i fora tematyczne są opanowane przez specjalistów, którzy chronią swoją wiedzę (i słusznie) przed laikami. Mam jakieś ksera ze starych liczników ale także niekompletne i mało czytelne. Czy może mi ktoś polecić jakąś publikację a może nawet praktykę, która pozwoli poznać podstawy?

• #4 27 Maj 2005 00:02
    Gate
    Poziom 23  

Publikacji raczej nie znajdziesz, a przynajmniej na gotowce bym nie liczył. Rynek się psuje, więc dostep jest ograniczony. W sieci jest sporo darmowych programów, lecz coraz częściej nie działają lub co gorsze potrafię posadzić licznik. Najlepiej zacząć od programatora i na swoim liczniku się uczyć.

• Pomocny post
    #5 27 Maj 2005 09:18
    makarena
    Poziom 15  

naser napisał:

1. Jakie samochody tak naprawdę obsługuje TACHOPRO?

Audi, BMW, Seat, VW Opel - oczywiście o ile się połączy i znajdzie prawidłowy algorytm kodowanie przebiegu - jesli nie to w większości przypadków trzeba dostać się do pamięci żeby ją później zaprogramować, bo owszem odczytuje ją i zapisze na dysku ale z wgraniem będzie już problem.

naser napisał:

3. Czym się różnią interfejsy TACHOPRO z allegro za 150zł od takiego np ze strony viaken.pl za 350zł?? Nie chodzi mi o szczegóły techniczne (bo to mniej więcej jest mi jasne) ale o funkcjonalność, kompatybilne programy i gamę obsługiwanych aut.

Mogą co najwyżej różnić się box'em czyli wersją oprogramowania pamięci w fejsie i związaną z tym koniecznością dopasowania softu do takiego box'a

naser napisał:

4. Czy laptop z 1GHz prockiem może być za szybki dla któregoś z powyższych interfejsów?

Raczej może być w niektórych przypadkach za szybki - własnie dla tachopro bo wywala np. runtime error i coś w tym stylu ale sa na to sposoby - programowe spowolnienie kompa zarówno pod DOS jak i Windows. Można go wtedy strasznie zamulić i zrobić z niego np kompa generacji 286 ;)

• #6 26 Lip 2005 16:40
    alojz79
    Poziom 2  

A czy ktos mi moze pomoc z licznikiem w Fiacie Bravo ??

• #7 26 Lip 2005 17:00
    nom
    Poziom 22  

alojz79 napisał:
    A czy ktos mi moze pomoc z licznikiem w Fiacie Bravo ??

A co mu się stało?

• #9 15 Paź 2005 22:03
    TomPi
    Poziom 20  

Raczej nie znajdziesz gotowych rozwiązań - zabawa w liczniki nie jest łatwa. Samo tachopro nie wystarczy - niezbędny jest jeszcze dobry programator - sprzęt do lutowania SMD no i sporo wiedzy na temat.Tachopro niestety często potrafi więcej zepsuć niż naprawić.

• #10 16 Paź 2005 10:25
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja zbieram kaske na eClipsa, jest dość drogi, nie robi wszystkich pamięci szeregowych, ale za to ładnie śmiga "clips", co do nauki wystarczy posiedzieć troszke czasu "pare miechów" najlepiej dorwać taką fajną płyte z różnymi binami i się uczyć samemu. Mam tachopro i leży i leży, aż szkoda mi słów by z nim kombinować :( dobre programy do liczników kosztuja, darmowce tak jak powiedział Gate są w większości do kosza. Cały temat to rzeka bez końca... Przez złącze można zrobić golfa 3 MM, ale VDO to nie.

• #11 16 Paź 2005 12:06
    penio
    Poziom 17  

ja tachopro uzywam jako zwyklego kabelka na maxie, czasem cos ruszy...
    liczniki to temat rzeka musisz miec chociaz minimalne zaplecze elektroniczne, po diagnozie niewiele modeli idzie a jak juz cos zrypiesz tachopro to musisz to naprawic dla kogos kto w tym siedzie to zaden problem, al ejesli tylko tacho chces zuzywac i inne takie to licz sie ze nie zawsze idzie tak jak chcesz, informacji nikt ci tak poprostu nie odda musisz sam do wszystkiego dochodzic

pozdrawiam

• #12 16 Paź 2005 13:49
    kocek
    Poziom 20  

A macie koledzy jakieś namiary gdzie można kupić dobre programy do korekty liczników?? Jedyne godne uwagi co znalazłem to właśnie ten eClips.
    Jeszcze jedno pytanie jaki jeszcze sprzęt jest potrzebny aby robić większość najpopularniejszych na naszym rynku Aut.
    POZDRAWIAM:D

• #13 16 Paź 2005 14:04
    Jacek79
    spec od auto-elektro

mam taki sam problem - szukam czegos do liczników.
    czy koledzy mogli by dokladnie podac gdzie kupili i co?
    czekam na informacje i z gory dziekuje.

• #15 16 Paź 2005 15:14
    Sady

A za chwile ktoś jeszcze poprosi o klijentów by mu podsyłać (oczywiście poda do siebie namiary i ceny po ile co i jak), bo już ma sprzęt, a później potrzebny wsad będą posty ;) i uwaliła mi sie pamięć. Większość potrzebnego towaru jest na necie, najpierw radze zapoznać się z tym co mają inni (funkcja - szukaj) i jakie są opinnie, a nie prosić o dokładne ceny, opisy, czyli mieć wszystko gotowe, niektórzy poświęcili w tej kwestii wiele lat, pieniedzy, nerwów itd.. temat jest bardzo szeroki i pojęcie bardzo duże, zarabiać duże pieniądze czyimś kosztem uważam nie fer, (może ja mam takie tylko mniemanie?!) wystarczy prześledzić sporo postów w dziale CAR i warsztat i jeśli zapoznasz się z większością postów na ten temat, to będzie bardzo duża wiedza do tego, by ją wykorzystać... są gotowe kalkulatory (ze prawie nic nie trzeba wiedzieć ale kosztują...). Jeszcze troche i liczniki będą w cenie SIMLOCK'ów, proszę o wyrozumiałość, mi wiedzy nikt za darmo nie dał. A kto pomógł temu wielkie dzięki. Jeśli ktoś będzie chciał pomocy to na ile mogę tyle pomogę ale jeśli ktoś chce ".. dajcie mi zródło zarobku, przecież jest wolny rynek" to jeste na nie. (w sumie jeste przygotowany na słowa krytyki, ale ludzie w temacie, wiedzą o co mi chodzi ;) )

Pozdrawiam Sadek

• #16 16 Paź 2005 15:36
    Jacek79
    spec od auto-elektro

wiem co masz na mysli. ale ja nie chcem prosic o podarowanie wiedzy. mam zamiar zakupic urzadzenie oprogramowanie i wszystko co jest z tym zwiazane i zdaje sobie sprawe z tego ze tani sprzet nie jest dobry i trzeba poswiecic na to duzo czasu. dlatego zadaje wlasnie TU pytanie zeby koledzy ktorzy sie tym zajmuja podpowiedzieli mi w co zainwestowac a w co nie, jaki sprzet jest dobry do liczników a jaki do immo oraz sterowników poduszek.
    pozdrawiam

• #17 16 Paź 2005 15:37
    TomPi
    Poziom 20  

Jestem dokładnie tego samego zdania - nikt nie odda gotowej recepty na zarabianie pieniędzy, szczególnie że coraz więcej jest "naprawiaczy".
    Z drugiej strony...
    Im więcej jest na rynku "super" programów i "rewelacyjnych" fejsów do liczników - więcej jest uwalonych liczników i większa kasa dla ludzi co znają temat. Proste liczniki pomału sie kończą - jest teraz tego jeszcze sporo na rynku, ale import starych aut nie może trwać wiecznie, a większość nowych liczników wymaga trochę wiedzy,doświadczenia no i drogiego sprzętu. Willem i Pony prog nie do wszystkiego sie nadaje (mimo że są bardzo udanymi konstrukcjami)

• #18 17 Paź 2005 01:12
    grzestv
    Poziom 28  

popieram klegów.
    jeszcze trochę a będą robili liczniki po 50zł tylko jak uwali pamięć w nowszym to wyda pareset zł na naprawe i się nauczy,że to nie takie proste jak się wydaje.
    pozdro.

• #19 17 Paź 2005 19:37
    Sady

Spotkałem się już za 30 a 50 w dobrym warsztacie już chcą, więc...

• #20 19 Paź 2005 12:01
    jackol68
    Poziom 14  

Sady napisał:
    Spotkałem się już za 30 a 50 w dobrym warsztacie już chcą, więc...

Zapewniam Cię, że żaden DOBRY warsztat nie będzie robił liczników po 50 a 30 to można wziąść za wymianę bezpiecznika lub żarówki.

• #21 19 Paź 2005 12:14
    Sady

No niestety już tak jest, jeśli nie wierzysz to zajrzyj w me okolice, wystarczy się chwile popytać po warsztatach i dostaniesz listę z 10 osób, co to zrobią, właśnie, dlatego że tyle ludzi chce z tego żyć.

• #22 19 Paź 2005 12:39
    sebastianzak
    Poziom 12  

poczekaj troche spiepszą jakis licznik np. corsa c albo z immo w środku zaraz cena pujdzie w góre bo ten co bedzie po nich poprawiał nie krzyczy 50 a 10 razy tyle
    sam robie liczniki i nawet przy zczytaniu programatorem mozna wyłozyć licznik a nie wspomne o tacho , którym binu zapisać nie można (CHODZI O NIEKTÓRE LICZNIKI)

• #23 19 Paź 2005 12:46
    Sady

No wiadomo, ale VW3 to każdy poczatkujacy zrobi, z tym sie zgodze, ale chodzi o sam fakt. Zalezy jaki programator sie ma ;)

• #24 19 Paź 2005 13:58
    sebastianzak
    Poziom 12  

jak sie robi dobrym to się nie bierze 30 zł. bo kiedy by się zamortyzował:D

• #25 20 Paź 2005 13:10
    lopez33
    Poziom 10  

Odnośnie Golfa 3

Sady napisał „VW3 to każdy początkujący zrobi” a ja mam dość rozbierania tych liczników a przez złącze w liczniku nie mogę dać sobie rady , dlaczego niektórzy piszą że MM się da a VDO nie skoro i w jednym i w drugim liczniku producent zastosował to samo złącze , dlaczego w Tachopro jest oprogramowanie pod te liczniki a przecież licznik golfa 3 nie jest podpięty pod złącze OBDII a transmisja teoretycznie jest oparta na liniach TxD i RxD może mała podpowieć co do dobrego oprogramowania i podłączenia czy to tylko ja coś namieszałem i zabieram się do tego nie od tej strony

• #26 20 Paź 2005 15:03
    Sady

To podrzuć mi tych ludzi jak masz dosyć, bo ja mam nie dobór roboty ;) a w VDO te złącze jest podpięte? Tacho daje soft po podpięciu właśnie pod gniazdo a nie przez OBD2. Mam nadzieje że rozumiesz.

• #27 20 Paź 2005 19:53
    Gate
    Poziom 23  

VDO i MM da się zrobić przez złacze, ale trzeba innego sprzętu.

• #28 23 Paź 2005 15:23
    jackol68
    Poziom 14  

Tak GATE zgadzam się z tobą, szkłem du.y nie utrzesz, ale jak masz sprzęt to możesz duzo zdziałać. Pozdrawiam Jacek.

• #29 23 Paź 2005 21:27
    Gate
    Poziom 23  

Na MM.exe i VDO.exe daleko nikt nie zajechał, co najwyżej do pierwszej wpadki lub gdy programy nie ruszyły licznika i klient odjechał. Na poczatek trzeba kilka(naście) tysięcy zainwestować. Ale widzę, że sporo ostatnio inwestujesz i ruszyłeś z kopyta w tym temacie.
    Pozdrawiam.

• #30 23 Paź 2005 23:50
    Władekh
    Poziom 11  

Tachopro robi liczniki w golfach 3, zarówno VDO jak i motometer, tylko trzeba mieć odpowiedni interfejs. Sam kiedyś spędziłem dużo czasu żeby rozgryźć jak wyliczany jest numer boxu i jestem w stanie wyliczyć dowolny numer. Jeżeli ma ktoś programy do tachopro, a nie ma wsadów do pamięci to jestem chętny do współpracy (posiadam wsady do 30039,03038,28111,13011)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME