Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie kina LG HT903TA + TV LG 42LB670V + dekoder Polsatu MINI HD 2000

DumanPL 27 Maj 2015 21:17 1938 18
  • #1 27 Maj 2015 21:17
    DumanPL
    Poziom 4  

Witam
    Panowie mam problem jak podłączyć kino domowe LG HT 903 AT z telewizorem 42LB670V z dekoderem Polsatu MINI HD 2000 tak żeby wszystko gra i działa prawidłowo i żeby kino domowe działało w pełni ?

0 18
  • #2 27 Maj 2015 23:54
    mihal2002
    Poziom 43  

To poczytaj instrukcję załączone do w/w urządzeń.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Maj 2015 06:44
    romeok01
    Poziom 35  

Dekoder Polsatu kablem HDMI do telewizora, kino również kablem HDMI do telewizora do wejścia oznaczonego ARC oraz kablem Toslink połączyć cyfrowe wyjście audio z telewizora do kina.

1
  • #4 28 Maj 2015 13:59
    DumanPL
    Poziom 4  

romeok kupiłem kable podłączyłem wszystko, ale głośniki nadal nic :(

0
  • #5 29 Maj 2015 00:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

No i prawidłowo.
    Teraz trzeba to ustawić i uruchomić.

0
  • Pomocny post
    #6 29 Maj 2015 08:44
    romeok01
    Poziom 35  

Instrukcja do telewizora jest bardzo uboga, nie ma tam nic na temat podłączeń i ustawień, ale poszukaj w ustawieniach telewizora ustawienia dźwięku na głośniki zewnętrzne.

W kinie domowym wybierz źródło sygnału z wejścia optycznego.

1
  • #7 29 Maj 2015 17:22
    DumanPL
    Poziom 4  

Dokładnie instrukcja od telewizora jak i od kina domowego jest naprawdę bardzo uboga wszystko mam na pewno dobrze podłączone tylko muszę znaleźć gdzieś w opcjach telewizora żeby dźwięk był z kina ....

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

znalazłem na telewizorze opcje podłączenia kina domowego wyskoczyło mi żebym podłączył to kablem HDMI z kina wyjście HDMI out pod telewizor wejscie HDMI1(ARC) wyskoczyło że jest podłączony ale pokazuje komunikat brak sygnału już sam nie wiem jak to zrobić ...

Dodano po 29 [minuty]:

Zrobiłem konfiguracje i telewizor widzi kino domowe nawet mogę pilotem od telewizora sterować kino domowe,
    tylko dalej jak mam włączony dekoder polsatu to nie mam dźwięku z kina tylko z telewizora ...

0
  • #8 29 Maj 2015 18:18
    grubs
    Poziom 32  

No bo miałeś podłączyć kablem optycznym.
    Twoje kino nie obsługuje ARC.

0
  • #9 29 Maj 2015 19:46
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Wygląda na to, że z dekodera Polsatu MINI HD 2000 dźwięk możesz podać bezpośrednio na kino domowe LG HT903TA, ale to będzie tylko stereo, gdyż dekoder nie ma gniazda z wyjściem optycznym. Do tego połączenia potrzebujesz przewodu typu EURO - CHINCZ. Najlepiej od razu kupić z 6 przewodami. Przykładowy wygląd masz na zdjęciu poniżej:

0
  • #10 30 Maj 2015 09:46
    romeok01
    Poziom 35  

Po co ma to łączyć analogowo, lepsza jakość będzie po cyfrowym połączeniu.

Zostaw tak jak masz, tylko poszukaj w ustawieniach dźwięku w telewizorze, aby wysyłał dźwięk z wyjścia optycznego. Musi być opcja w ustawieniu dźwięku w telewizorze na głośniki zewnętrzne.

Zobacz na wideo poradnik na stronie LG -> Link

Jest tam wideo połączenie z systemem kina domowego.

Na filmie widać, że w ustawieniach audio trzeba wybrać External Speaker

Wtedy sygnał audio będzie wysyłane z gniazda optycznego poprzez kabel Toslink do kina domowego, a w kinie jako źródło sygnału wybierasz wejście optyczne.

0
  • #11 31 Maj 2015 15:02
    DumanPL
    Poziom 4  

Witam, a więc tak panowie wyjście optical w kinie domowym mam popsute ktoś musiał mocno wyciągnąć tą końcówkę w tv jak włożyłem to trzyma dość mocno dlatego mam podłączony przez chinch jack i wszystko działa z kina na tv filmy muzyka itp ... tylko nie działa mi głośnik sub :)
    już sił nie mam no to kino jutro przychodzi specjalista żeby to zobaczył i ciekawe co powie
    tylko pytanie dlaczego sub mi nie działa ?

0
  • Pomocny post
    #12 31 Maj 2015 15:20
    romeok01
    Poziom 35  

Subwoofer nie działa, bo dostarczyłeś do kina sygnał stereo i gra tylko prawy i lewy głośnik, poprzez kabel Toslink przesyłany jest zakodowany sygnał wielokanałowy i wtedy w przypadku źródła 5.1 graja wszystkie głośniki.

Zobacz czy świeci wejście cyfrowe w kinie, powinno być widać czerwone światło, tak samo powinna świecić końcówka podłączone kabla Toslink, w wejściu cyfrowym w kinie raczej nie ma co się popsuć, ja stawiam na to, że masz uszkodzony kabel.

Mi też jakimś dziwnym trafem uszkodził się kabel Toslink, końcówka świeciła, ale po podłączeniu nie działało, po wymianie kabla na inny wszystko działa.

1
  • #13 31 Maj 2015 15:31
    DumanPL
    Poziom 4  

tak wygląda wyjście optical w kinie domowym ... wygląda jakby ktoś to wyrwał albo wydrapał

0
  • #14 31 Maj 2015 15:44
    romeok01
    Poziom 35  

Rzeczywiście wygląda jakby, to ktoś wydrapał, w taki przypadku można spróbować wymienić gniazdo w jakimś serwisie rtv.

Samo gniazdo nie jest drogie, bo kosztuje około 5 zł, ale koszt wymiany zależy już od serwisu.

0
  • #15 01 Cze 2015 14:24
    DumanPL
    Poziom 4  

amplituner dałem do serwisu gość zobaczył o co chodzi i za dwa dni będzie zrobione :)

0
  • #16 18 Cze 2015 15:48
    DumanPL
    Poziom 4  

witam po długim czasie wróciłem z delegacji amplituner naprawiony wszystko elegancko zrobione
    wszystko mam podłączone tylko oczywiście brak dźwięku ... już mi siły opadają ....
    amplituner steruje pilotem od tv wszystko mi pokazuje jak coś robię tylko gdzie jest dźwięk ?

Czy jest jakaś osoba w okolicy Sępólna Kr. jest jakaś osoba która się na tym zna ?

0
  • #17 18 Cze 2015 19:42
    romeok01
    Poziom 35  

Już masz prawie wszystko napisane wyżej, trochę cierpliwości i przeczytaj jeszcze raz.

Na stronie LG znajdziesz instrukcję -> Link

Poczytaj ja także, jak już wybierzesz w telewizorze głośniki zewnętrzne, to w kinie wciśnij na pilocie TV-HT SPK, czytaj stronę 15 instrukcji obsługi.

0
  • #18 19 Cze 2015 10:33
    grubs
    Poziom 32  

Zdjąłeś plastykowe osłonki z kabla optycznego?
    Jak ktoś naprawiał gniazdo to chyba je sprawdził.

0
  • #19 21 Cze 2015 14:46
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Obawiam się,że Twój TV nie podaje sygnału cyfrowego audio z TV na kino domowe, chyba, że źródłem jest wbudowany tuner DVB-T. Czyli, sygnał podany przez HDMI, nie pójdzie na wyjście optyczne. Z tego powodu w moim poście (#9) zaproponowałem podłączenie tylko sygnału analogowego z dekodera. Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo