Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/c 61200 - Pobiera zbyt dużo wody do płukania

28 Maj 2015 11:53 729 1
  • Poziom 13  
    Witam :)
    Proszę o pomoc, bo już nie mam pomysłu. Zacznę od tego, że problem zaczął się od tego, że padły łożyska, dosłownie dwa miesiące po gwarancji. Więc zdecydowałem się je wymienić. Rozebrałem, rozciąłem zbiornik, wymieniłem łożyska, skleiłem, złożyłem, wszystko ok, szczelność itd. Problem pojawił się później... W momencie nabierania wody do prania wszystko jest ok - program codzienny. Jednak jak skończy "zasadnicze", lekko odwiruje i przełączy na płukanie nabiera mnóstwo wody, aż wylewa się przez szufladkę. I tak dzieje się dwa razy, bo płucze dwa razy. Nalewa wody gdzieś do 3/4 drzwiczek. Problem jest o tyle dziwny, że po przerwaniu programu i przełączeniu na program płukania z wirowaniem wodę nabiera dobrze, do 1/3 drzwiczek, może i troche mniej. Za każdym razem na tym programie jest dobrze. Pierwsze co przyszło mi do głowy to hydrostat. Wiec na programie płukania dmuchałem w niego wcześniej niż normalnie odłączał i tak jak dmuchnąłem, tak odłączał mi nalewanie. W każdym razi nawet bez dmuchania na programie płukania jest dobrze. Co ciekawe, gdy płucze w programie codziennym, nabiera tak dużo wody i nawet dmuchanie w hydrostat nie odłącza nalewania. Jak dmucham mocno, to tylko włącza się pompa, czyli tak jakby nadmiarówka się włączała, ale mimo to nie odłącza nabierania. Po prostu nabieranie wyłączy kiedy jej pasuje. Proszę o pomoc, w czym jest tu problem? Myślałem, że może gdzieś od klejenia, kubek, który jest zintegrowany ze zbiornikiem stracił szczelność, albo coś, ale to raczej nie to, skoro na płukaniu odłącza dobrze. A nawet "sztuczne" rozłączanie hydrostatu nie przerywa napełniania.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Jeszcze jeden test robiłem. Po dmuchnięciu w hydrostat na codziennym programie, przerywa nalewanie wody na płukaniu około 15-20 sek. Przy nalewaniu do prania przerywa odrazu po dmuchnięciu, przy programie płukania również. Czy coś jest nie tak, czy po prostu trzeba przestawić hydrostat? Czym to wszystko może być spowodowane? Czy coś źle skleiłem i kubek od hydrostatu źle robi ciśnienie?
  • Poziom 24  
    Sprawdź rezystancję na stykach hydrostau.