Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

carnival kia proszę o opinie na temat tego auta rok 2008

tomasz66676 28 Maj 2015 12:57 1161 6
  • #1 28 Maj 2015 12:57
    tomasz66676
    Poziom 2  

Witam. Powiększyła mi się rodzina i jestem zmuszony zmienić auto na większe,
    czy kia carnival to dobry pomysł, vw czy seat mi się nie podobają a kia jest w miare tania, myślę o roczniku 2007/2008 raczej benzyna z gazem bo dizle dużo palą.
    Czy są awaryjne, czy jest problem z częściami itp.

1 6
  • #2 28 Maj 2015 13:16
    kred
    Poziom 19  

tomasz66676 napisał:
    Witam. Powiększyła mi się rodzina i jestem zmuszony zmienić auto na większe,
    czy kia carnival to dobry pomysł, vw czy seat mi się nie podobają a kia jest w miare tania, myślę o roczniku 2007/2008 raczej benzyna z gazem bo dizle dużo palą.
    Czy są awaryjne, czy jest problem z częściami itp.

Miałem taki dylemat w zeszłym roku i też bardzo poważnie zastanawiałem się nad Carnivalem. Bałem się tego że za dużo ich w naszym kraju nie widać i może być problem z kosztami eksploatacji i serwisu.
    Wybrałem jednak Chrysler Grand Voyager diesel 2.8L z 2007 roku:
    - po ulicach dużo tego jeździ więc nie ma problemów z częściami i są w miarę tanie
    - ogromna przestrzeń bagażowa po schowaniu kanapy i środkowych foteli
    - automat
    - w roku jeżdżę nim tylko kilka tyś. kilometrów - na zakupy i na wakacje - totalnie nieekonomiczny do codziennej jazdy - 9l/100km. 3.8L benzyna z gazem by wyszła kosztowo w miarę podobnie. Do pracy dojeżdżam wolnossącym benzyniakiem z LPG :)

Po roku jestem (i dzieciaki też) bardzo zadowoleni. Jeszcze pod uwagę brałem Grand Espace (też dużo tego widać) i C4 Picasso (ale to trochę mniejsze auto) w benzynie, ale znalazłem w miarę zadbanego Chryslera.

0
  • #3 28 Maj 2015 16:53
    tomasz66676
    Poziom 2  

biorę pod uwagę to autko, bardzo mi się podoba ale boje się, że cześci drogie i fachowców brak, zresztą tak jak w przypadku KIA

Ford galaxy wchodzi w grę, ale wyżej wymienione modele są (tak mi się wydaje) bardziej przestronne

0
  • #4 28 Maj 2015 22:32
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Szukaj kia sedona- wersja USA z trwałymi silnikiami 3,5 i 3,8 silniki przystosowane do niskooktanowego paliwa i bardzo dobrze do LPG. Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale zamiast kia szukałbym nieco starszego nissan questa lub hondy odyssey.

0
  • #5 29 Maj 2015 08:53
    kred
    Poziom 19  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Szukaj kia sedona- wersja USA z trwałymi silnikiami 3,5 i 3,8 silniki przystosowane do niskooktanowego paliwa i bardzo dobrze do LPG. Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale zamiast kia szukałbym nieco starszego nissan questa lub hondy odyssey.

Nie wiem czy to się też tyczy w/w hondy i nissana, ale jechałem amerykańską wersją voyagera i średnica zawracania była większa oraz hamulce trochę słabsze.

0
  • #6 30 Maj 2015 20:13
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Niestety voyager to nie jest szczególnie udany van, czego nie mozna powiedzieć o odyssey, quest, czy sienna. W nowszych konstrukcjach kia sedona zaczyna byż porównywana z tymi autami. niebo lepszy od voyagera jest ford freestar.

0
  • #7 06 Lut 2017 13:37
    tomasz66676
    Poziom 2  

dzięki za pomoc

0