Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer i coś do tego w nie dużym budżecie

Miszczu96 28 May 2015 17:45 972 10
    Miszczu96
    Level 8  
    Witam mam problem z doborem sprzętu grającego , mianowicie chciałem kupić subwoofer do sluchania muzyki w domu lub ogrodzie , od razu gdy przeglądałem suby na allegro czy olx zaczely sie problemy i nwm jak z tego wybrnąć . Mój budżet to max 400 zł i w tym zakresie znalazłem mdz.in. Alpine SBE-1243 BP , JBL CS1204B , cervin vega HED 12.2 , magnat xpress 12 , JBL GT5 1204 BR . I teraz zaczyna się pod górke ;/ Jest ktoś kto doradził by mi w wyborze wzmacniaczy ( ale nie samochodowych i tez bez jakiś przeróbek z elektroniką bo kompletnie się na tym nie znam ) po prostu na gotowo do gniazdka na 230 V albo wiem ze tez są amplitunery , tylko czy kupie subwoofer + wzmacniacz / amplituner do 400 zł ? Interesowało by mnie wydajność głośnika około 800 W .

W skrócie to potrzebuje pomocy z doborem wzmacniacza subwoofera do pokoju czy na małą impreze przy ognisku .

Największy kłopot mam z tym że gdy kupie subwoofer powiedzmy moc 250 rms , 800 W , to czym mam ten subwoofer zasilić żeby wyciągnąć z głośnika jak najwięcej i żeby można było podłączyć telefon lub pendrajf z muzyką i żeby potrzebne do odpalenia tego było tylko gniazdko 230 V i to wszystko . Zaznaczam że w tych sprawach jestem kompletnie zielony .
    sebap
    Level 41  
    Podpowiem tylko żebyś nie sugerował się watami tylko decybelami. Czyli nie moc tylko natężenie dźwięku.
    W uproszczeniu np. głośnik 250w 87dB zagra tak samo głośno jak głośnik o mocy 100w 90dB.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    A masz jakieś nadstawki?
    Subwoofer odtworzy tylko bas, a muzyka to nie tylko bas.
    Miszczu96
    Level 8  
    Niestety nie , jedynie komputerowe kolumny Creative SBS560 5.1 .

Znalazłem ampituner jbl i zastanawiam się czy pójdzie z subem , do subwoofera gosciu dorzuca wzmacniacz , dane suba i wzmaka ponizej . Tylko czy jesli by odpalil subwoofer na tym ampitunerze to ten wzmak jest mi chyba zbedny c'nie ? czy moze sie na cos przydac ten wzmacniacz

Subwoofer i coś do tego w nie dużym budżecie Subwoofer i coś do tego w nie dużym budżecie

Subwoofer MacAudio MPXBox 112
    impedancja 4 Ohm,
    moc ciągła 250 W RMS,
    moc szczytowa 800 W MAX,
    skuteczność (2,83V/1 m) 91 dB,
    pasmo przenoszenia 22 - 500 Hz
    System: 12" subwoofer bass reflex
    Moc szczytowa RMS/maks.: 250/800 W
    Impedancja: 4 Ω
    Charakterystyka częstotliwościowa: 24 - 500 Hz
    Czułość: 90 dB

Wzmacniacz MAC AUDIO MPX 2000
    Wzmacniacz 2-kanałowy o mocy 500W
    Stabilność przy 2 Ohm
    Wyjścia niskopoziomowe
    Przełącznik MONO/STEREO
    Praca w trybie mostkowanym/Tryb Tri-Mode
    Układ zabezpieczający przed zwarciami, przesunięciem stałoprądowym i przegrzaniem
    Zielona dioda sygnalizująca działanie i czerwona dioda sygnalizująca przeciążenie
    Wyjścia niskopoziomowe CINCH
    Zwrotnica wielofunkcyjna:
    Regulowany filtr dolnoprzepustowy 40 – 300 Hz (12 dB/okt.)
    Regulowany filtr górnoprzepustowy 40 – 300 Hz (12 dB/okt.)
    Regulowane wzmocnienie basów (Bass Boost) 0…12 dB przy 45 Hz

A o ampitunerze niestety nie mam danych ;/

A więc może da rade odpalić ten subwoofer na tym ammpitunerze ? czy mam szukać innego wzmacniacza / ampitunera do tego suba
    sebap
    Level 41  
    Kolego zanim kupisz ten "sprzęt" mac coś tam to przeczytaj ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1604997.html a do mocy podanych przez producenta podchodź z rezerwą. Papier wszystko przyjmie.
    Co do tego JBL to amplituner KD i przy muzyce średni się sprawdzi. W stereo dysponuje mocą 35w/8om.
    Wystarczyło poszukać w manuala http://www.manualslib.com/manual/284658/Jbl-Jsr635.html?page=27#manual
    Za 400 zł to nie zaszalejesz. Na twoim miejscu nie szukał bym suba tylko wzmacniacza stereo i 2 kolumn. Ale kolumn a nie jakiś chińskich popierdułek. Do tych 400zł musisz dołożyć.
    Miszczu96
    Level 8  
    A gdybym miał wzmacniacz samochodowy , subwoofer i do tego jeszcze dokupił jakieś głośniki tweetery - wszystko oczywiscie używane to da się niskim kosztem obejść z 12v wzmacniacz na 240 v do gniazdka ?
    sebap
    Level 41  
    Poprzez przetwornicę ale dobra przetwornica będzie sporo kosztowała. Wg. mnie nieopłacalna zabawa. Dalej jest za zestawem wzmacniacz stereo i 2 kolumny. Mówimy oczywiście o sprzęcie używanym.
    Edit: sądziłem, że z 12v chcesz zrobić 230v ale ma być odwrotnie. Zasilacz komputerowy? No ale dalej to samo - dobry zasilacz swoje kosztuje.
    Miszczu96
    Level 8  
    A gdybym miał wzmacniacz samochodowy , subwoofer i do tego jeszcze dokupił jakieś głośniki tweetery - wszystko oczywiscie używane to da się niskim kosztem obejść z 12v wzmacniacz na 240 v do gniazdka ?
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Nie da się, bo nie przeskoczysz mocy. Zobacz ile kosztują zasilacze 12V o mocy 800W. Taką moc potrzebujesz tylko dlatego, że uparłeś się na głośnik samochodowy.
    Kup subwoofer przeznaczony do domu, a przy mocy 100W zrobi tyle samo co ten samochodowy przy 800W.
    Cena zakupu subwoofera samochodowego + wzmacniacza + zasilacza nie będzie niższa niż zakup używanego subwoofera przeznaczonego do użytku w domu.

Sprzęt należy używać zgodnie z przeznaczeniem - jeśli coś jest samochodowe, to znaczy że używa się tego w samochodzie. Dlaczego nie kupisz sobie lodówki samochodowej i nie postawisz w domu?
    Miszczu96
    Level 8  
    Okey czyli to odpada , a subwoofer domowy to jaki masz na myśli , cos takiego jak zestaw kolumn komputerowych? bo nie spotkalem sie jeszcze z subwooferem domowym nawet nwm jak to wygląda

Chyba zostane przy tych głośnikach komputerowych , troche słabe basy i malo dB ale jakoś ujdzie . Dozbieram kase i kupie w późniejszym czasie coś mocniejszego do samochodu a w domu pozostane przy tych creative . Dzięki za pomoc