Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wieży Technics st-ca1080 do karty dźwiękowej Realtek 5.1

mateusz1125m 28 Maj 2015 18:16 1173 4
  • #1 28 Maj 2015 18:16
    mateusz1125m
    Poziom 6  

Witam szanownych forumowiczów. Mam problem z podłączeniem wieży Technics st-ca1080 do zintegrowanej karty Realtek 5.1. Poprzednio posiadałem zestaw Creative 5.1 który po podpięciu do karty działał jak trzeba. Aktualnie poprowadziłem sygnał VCR 1 out - 2x chinch --> 1x jack do zielonego wyjścia na karcie co zgodnie z logiką daje dźwięk stereo. Po zmianie na karcie i wzmaku na 5.1 nadaj nie działają wszystkie głośniki. W jaki sposób mogę i czy jest to możliwe aby chociaż usłyszeć "imitację" 5.1 - w sensie działania wszystkich 6głośników? Naturalnie dźwięk 5.1 działa podczas odsłuchu z CD wieży.

tył

przód

Znalazłem podobny temat na forum jednak nie było tam odpowiedzi poza poradą:
    "Jeżeli wieża nie ma opcji sztucznego dzielenia stereo na 5.1 to nic nie zrobisz."
    czy ta wieża taką opcję posiada? czy jest możliwe coś zdziałać?

0 4
  • Pomocny post
    #2 28 Maj 2015 19:42
    arturavs
    Poziom 37  

Nie uzyskasz z tej wieży dźwięku 5.1. Najlepsze byłoby podłączenie cyfrowe między komputerem, a wzmacniaczem. Twój sprzęt tego nie realizuje. Poczytaj instrukcję zestawu.

2
  • #3 28 Maj 2015 20:13
    mateusz1125m
    Poziom 6  

arturavs napisał:
    Nie uzyskasz z tej wieży dźwięku 5.1. Najlepsze byłoby podłączenie cyfrowe między komputerem, a wzmacniaczem. Twój sprzęt tego nie realizuje. Poczytaj instrukcję zestawu.

niestety zakupiłem zestaw bez instrukcji obsługi poza tym dosyć ciężko rozszyfrowuje mi się techniczne zwroty w języku angielskim.

0
  • #4 28 Maj 2015 21:28
    arturavs
    Poziom 37  

To, że masz kilka głośników/ zestawów głośnikowych nie świadczy o tym, że sprzęt to obsługuje.
    W przypadku Twego sprzętu, pracującego nota bene w stereo. Wzmacniacz "robi" za zwrotnicę aktywną. Czyli, każdy głośnik/zestaw posiada oddzielny wzmacniacz, na który idzie dźwięk poprzez odpowiednie filtry.
    Fakt, daje to efekt przestrzenny, ale nie ma nic wspólnego z 5.1.

Popatrz w ustawieniach karty dźwiękowej, być może ma opcję przesyłania dźwięku przestrzennego po przewodzie stereofonicznym. Nie będzie to, to samo. Ale różnica powinna być słyszalna.

0
  • #5 29 Maj 2015 07:19
    Polon_us
    Poziom 40  

mateusz1125m napisał:
    poprowadziłem sygnał VCR 1 out - 2x chinch --> 1x jack do zielonego wyjścia na karcie co zgodnie z logiką daje dźwięk stereo.

Kolega jest pewien, że VCR OUT? Wg mnie powinno to być VCR IN.
    mateusz1125m napisał:
    czy jest to możliwe aby chociaż usłyszeć "imitację" 5.1 - w sensie działania wszystkich 6głośników?

Nie udało mi się znaleźć instrukcji tego zestawu, ale z opisów na wieży (wzmacniacz) mozna wywnioskować, że taka sytuacja jest możliwa.

Proszę spróbować następująco:
    - włączyć odtwarzanie stereo
    - na wzmacniaczu pod napisem "Dolby Pro Logic" przycisnąć klawisz "On/Off" - musi być w pozycji "On"
    - następnie przyciskając klawisz "Mode" sprawdzić, czy dźwięk "rozszerzy" się na pozostałe głośniki.

arturavs napisał:
    Popatrz w ustawieniach karty dźwiękowej, być może ma opcję przesyłania dźwięku przestrzennego po przewodzie stereofonicznym.

Kolega jest pewien tego? Nigdy nie słyszałem, żeby karta audio miała takie możliwości. Kolega może służyć przykładem takiej karty?

0