Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG NP350E5C-A05PL - system nie uruchamia się

28 Maj 2015 22:28 1152 11
  • Poziom 9  
    Witam,

dla modelu Samsunga NP350E5C - A05PL. System jest zainstalowany ale nie startuje. chyba że na starcie wcisne f10 i wskaże dysk do startu. proszę o pomoc. pojawia się czarny ekran. miałem zainstalowany system win8. przeinstalowalem na win 7 i tu sie pojawił problem.

proszę o pomoc.
  • Poziom 33  
    Wstaw zdjęcia wszystkich zakładek BIOS'u.
  • Poziom 9  
    SAMSUNG NP350E5C-A05PL - system nie uruchamia się SAMSUNG NP350E5C-A05PL - system nie uruchamia się SAMSUNG NP350E5C-A05PL - system nie uruchamia się SAMSUNG NP350E5C-A05PL - system nie uruchamia się SAMSUNG NP350E5C-A05PL - system nie uruchamia się SAMSUNG NP350E5C-A05PL - system nie uruchamia się
  • Poziom 39  
    OS Mode selection przestaw z CSM na "Other".
  • Poziom 9  
    mam do dyspozycji: uefi os lub uefi and legacy os
  • Poziom 39  
    Puki co spróbuj boot option 2 ustawić tak samo jak jest ustawiony boot option 1.
  • Poziom 33  
    Uruchom system i wciśnij kombinację Win+R, wpisz diskmgmt.msc, otwarte okno rozciągnij maksymalnie w poziomie, zrób screen i wstaw na Forum.
  • Poziom 39  
    elessar87 napisał:
    Uruchom system i wciśnij kombinację Win+R, wpisz diskmgmt.msc, otwarte okno rozciągnij maksymalnie w poziomie, zrób screen i wstaw na Forum.

Myślisz o GPT czy MBR ?
    Jeśli jest ustawione uefi and legacy to bios sam wykrywa w jakim trybie może wystartować i jeśli jest obsługiwane uefi to startuje z uefi , nawet płytę cd sam sprawdza, kiedyś się na to nabrałem, dopiero po włożeniu płyty i jej wykryciu dało się wybrać start bez uefi.
  • Poziom 33  
    bestboy21 napisał:
    OS Mode selection przestaw z CSM

kasia_krzysiu napisał:
    mam do dyspozycji: uefi os lub uefi and legacy os

Próbowałeś ustawić to Legacy?

Co się wyświetla kiedy dasz Enter na Boot Option #1 ??

Pokaż jeszcze co masz w tym Hard Drives BBS Priorities.
  • Poziom 9  
    - Ustawiałem Legacy ale efekt ten sam.

- Jak wchodzę w Boot Option 1 mam do wyboru dysk twardy: P0, dvd : P4 lub disabled.

- W Hard Drives BBS Priorities mam jedną opcję do wyboru: Boot Option 1, którą mogę rozwinąć na dysk twardy: P0 lub disabled.
  • Poziom 9  
    Wykonałem dysk startowy na pendrive przy pomocy programu rufus i wystartowało :-) opcje programu zgodnie z tutorialem na stronie.

Pozdrawiam.