Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 1.9 TDI - AG4 01n - elektrozawór EV6-EPC - odpowiedzialny za drżenie?

28 Maj 2015 23:14 1524 7
  • Poziom 8  
    Witajcie
    Mam problem z skrzynią automatyczną drży na 3 biegu przy niskich obrotach, i przy zejściu z wysokich obrotów również , czyściłem elektrozawór TCC ale brak rezultatu bez zmian , wstępnie już kładę diagnozę na konwerter ale ostatnia nadzieja mówi aby sprawdzić ten zawór EPC jeszcze, za co on odpowiada? jeśli by się przywieszał - wyświetli Vag?? I jeszcze pytanko , ktoś osobiscie wypinał taśmę z elektrozaworów- jest jakiś sposób na te kostki , jeden wypinałem i była tragedia... Skrzynia AG4 01n. Dziękuje i pozdrawiam!
  • Poziom 16  
    Nie znam się na tym zbyt dobrze ale mam sharana z ta skrzynią i powiem ci szczerze że remontowałem ją trzy razy zanim doszedłem z nią do porozumienia.Pozwoliło mi to ją w jakimś stopniu opanować.Drżenie to nic dobrego dla automata oznaczać może tylko rozbiórkę skrzyni im wcześniej tym lepiej uwierz mi wiem co mówię .W moim przypadku poprzedni właściciel dał silikon pod uszczelkę i to zabiło tą skrzynie .Jak teraz na to patrze i licze swoje koszty to najlepiej dać to firmie która się tym zajmuje bo ag4 nie jest droga w regeneracji a kosz naprawy samemu pozwoli ci zaoszczedzic może 500zł jak ci się uda jak nie to tak jak w moim przypadku kupiłbym za to jeszcze jednego takiego sharana.Ja na szczęście jestem mechanikiem i całość potraktowałem jako kolejną lekcję mechaniki bo jak bym był kimś innym to bym go spalił
  • Poziom 8  
    ja też z zawodu mechanikiem jestem , tylko wcześniej automatami się nie zajmowałem tym bardziej w rozbiórce , zmieniać biegu zmienia idealnie tylko kwestia drżenia , prawdopodobnie jest winny konwerter , ale jeszcze chce sprawdzić te elektrozawory..., jeszcze takie pytanie elektrozawór w AG4 ( TCC i EPC) jest taki sam ? jest możliwość podmiany?? Wadliwy elektrozawór EPC może powodować drżenie? wiesz kwestia taka że brak opiłków w misce , i dlatego się wstrzymałem z wyciąganiem skrzyni.
  • Poziom 16  
    Ja ściągałem te pliki o tej skrzyni z ruskich stron .mam je wszystkie.Z tego co pamiętam to tcc działa odwrotnie niż epc ale nie jestem tego pewien.Jak chcesz to ci jutro prześle te pliki na PW ,bo musi to zrobić moja żona gdyż ja do tego nie mam smykałki.Generalnie ci powiem że to dziecinnie prosta skrzynia ale na najprostszych rzeczach idzie się wyłożyć. Drżenie oznacz dla mnie ,mogę się mylić ,uszkodzone tarcze ,nie spalone tylko przekręcone zęby.Możesz je wymienić koszt tarcz ok500zł tylko ta pozostałość po ich uszkodzeniu zbiera się w konwenterze i po ich wymianie z konwentera wydostaje się z czasem do sterownika itd itd.Jak chcesz sam naprawić automata musisz to zrobić kompleksowo bo inaczej nic z tego nie będzie . Musisz też wiedzieć czy ktoś tego przed tobą nie rozbierał żebś nie powielał jego błędów tak jak to było w moim przypadku(ktoś zamienił podkładki pomiędzy dwoma koszami ,są takie same na oko różnią się tylko grubością).Kosze z tarczami przy składaniu mają być luźne,czyli nie ściśnięte segerem.
  • Poziom 8  
    wsio jasne praktycznie nie drży , odpowiedzialny za to jest zaworek lock up ,wymoczyłem go w wd40 i jest lepiej bo nie drży , ale pytanie czy w tym zaworku lock-up ma coś latać ?? jak weźmie się w rękę i trzęsie to słychać ...?? ktoś się orientuje??
    Audi A6 C5 1.9 TDI - AG4 01n - elektrozawór EV6-EPC - odpowiedzialny za drżenie?
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Tak, przemieszcza się w nim iglica. Na płycie zaworowej są dwa takie elektrozaworki, EPC i lock-up, pozostałe mają kulkę.
  • Poziom 8  
    a mam pytanie orientujesz się czy zaworek EPC i lockup jest taki sam ?? że można je spokojnie zamienić miejscami??
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Elektrozaworki są takie same, można je zamienić miejscami.