Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy taki schemat zadziała?

28 Maj 2015 23:34 768 4
 • Poziom 2  
  Czy taki schemat zadziała?

  Czy coś takiego zadziała? I na początku jest wtyczka jack.

 • Poziom 43  
  Dlaczego sygnał dla subwoofera bierzesz tylko z jednego kanału audio? Prócz tego schematy zestawów 2.1 dostępne są na Forum.
 • Poziom 34  
  Zadziała. Masz policzone elementy? Przesunięcie fazowe między kanałami na niskich częstotliwościach jest niezauważalne i dlatego możesz brać sygnał tylko z jednego kanału.
 • Pomocny post
  Specjalista - urządzenia lampowe
  Sygnał na wejście Subwoofera należy dawać z sumatora sygnałów kanałów L i R.Filtr, włączony równolegle wyjściu źródła sygnału jednego kanału, obniży poziom sygnału na wejściu koncowki mocu.Prymitywny sumator składa się z dwóch rezystorów i nazywa się pasywnym.Rezystory powinny być jednakowego nominału w granicach 4,7К-22К Jego minus - obniża poziom sygnału. Lepiej wykorzystać sumator na aktywnych elementach.Zamiana tranzystorów - BC547 - BC548. Czy taki schemat zadziała? Czy taki schemat zadziała?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Kolega, pawel1256 ! Jeśli będziesz wykorzystywał schemat sumatora na tranzystorach, to rekomenduję ci dodać kondensator elektrolityczny, analogiczny С5 . Włącz jego minusem na masę, a plus do lewego za schematem wyprowadzenia R7. To pozwoli uniknąć możliwego wzbudu .