Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlifierka oscylacyjna - Regeneracja

bladykabat 29 May 2015 03:31 2385 4
 • #1
  bladykabat
  Level 10  
  Dzień Dobry
  Mój teść posiada starą szlifierkę oscylacyjną firmy Festoo (teraz Festool). Liczy sobie około 15 lat i nie mogę znaleźć do niej części zamiennych. Sprzęt pracował intensywnie w warsztacie stolarskim i pod względem elektrycznym jest w idealnej kondycji.
  Zużyciu uległa gąbka pokrywająca stopę szlifierską. Sprawa prosta, kupić, dociąć, przykleić i gotowe. I tu zaczyna się problem, gdyż po skrupulatnym przeszukaniu zasobów internetu znajduję gotowe zestawy naprawcze do elektronarzędzi wiodących marek, oferujące całe stopy szlifierskie z podstawami, które nie będą pasować.
  Proszę szanownych Kolegów o pomoc. Poszukuję materiału z którego wykonuje się owe stopy szlifierskie abym mógł samodzielnie dokonać regeneracji elektronarzędzia.
 • #2
  grzeskk
  Level 34  
  Na mojej chińskej wygląda to na spieniony lateks. Czasmi widywałem w sklepach budowlanych takie gąbki do przyklejenia do pac ręcznych, więc może tam coś znajdziesz.
 • #4
  Sławek K
  Level 22  
  ... przyklej materiał z podkładki pod myszkę komputerowa, jest idealny do zastosowania przy tego typu naprawie... .Nic lepszego tak łatwo nie dostaniesz, a zużytą ponownie wymienisz.
  Slawek
 • #5
  bladykabat
  Level 10  
  Bardzo dziękuję za pomoc, udało mi się dostać materiał do ręcznych pac szlifierskich i sprawdza się bardzo dobrze.
  Pozdrawiam.