Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 1.9D 1999r - Pali bezpiecznik 30 zwarcie kilka pytań

*Impala* 29 May 2015 18:12 2379 4
 • #1
  *Impala*
  Level 13  
  Witajcie mam problem z partnerem 1.9d 1999r .mianowicie zaczął mi znienacka palić bezpiecznik nr 30 , podczas odpalenia straciłem ładowanie , alternator odpiełem ale dalej pali bezpiecznik , podejżewam że z tego bezpiecznika idzie prąd na kontrolkę ładowania dlatego niemam ładowania , według książki bezp. nr 30 zabezpiecza :"czytnik map, kierunkowskazy, odbiornik wysokich częstotliwości (hf) , zestaw wskaźników" może wie ktoś co to za elementy , kierunki nie działają to wiem , zestaw wskaźników działa a co z resztą co to za elementy i jak wyglądają ? Posiada ktoś możę schemat instalacji to tego modelu ułatwiło by to mi znacznie znalezienie tego zwarcia .
 • #2
  bestboy21
  Level 39  
  Czytnik map to inaczej czujnik podciśnienia, "kostka" z rurką podłączoną do kolektora ssącego, ten odbiornik to kij wie, (może coś z centralnym), kierunkowskazy to najprościej po prostu na chwilę wyjąć cały przerywacz.
 • #3
  fuelinyourblood
  Level 35  
  Zamiast bezpiecznika wpinasz kabelki od zarówki 10 - 15 W. Patrzysz na jasnosc zarówki. Swieci jasno - masz zwarcie. Swieci ciemniej - nie masz zwarcia. Nastepnie wypinasz wszystkie odbiorniki które sa na tym zasilaniu. Ruszasz wiazka, wypinasz wtyczki itp. Miej zabawy.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  *Impala*
  Level 13  
  Koledzy wypiołem wszystko co sie dało , wybebeszyłem zegary i dalej pali dziada

  Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

  Mam takie pytanie czy tam jest jakiś komputer w tym modelu jeżeli tak to czym steruje ?