Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vectra b zegary. - zegary działają przeważnie rano. Obrotomierz i licznik

tomek121786 29 May 2015 19:20 1278 2
    tomek121786
    Level 9  
    WITAM. Problem mój jak i większości posiadaczy Vectry odnosi się do obrotomierza i predkosciomierzem. Działają z reguły rano jak jadę do pracy. Jak się zatrzymam w sklepie i zgasze silnik i odpale ponownie to już lipa. Prędkościomerz drga a obrotomierz stoi na zero. Czasami zdaza mu się pod wieczór zadziałać ale to zadkosc. Ktoś pisał o silniczkach krokowych gdzie ich szukać. Pomóżcie bo już mnie trafia
  • Helpful post
    Kaczor_84
    Level 31  
    Sprawdź ten wątek. Sprawdź też masę i ew. zimne luty na liczniku. Przejechany dystans nalicza poprawnie?
    tomek121786
    Level 9  
    Tak kilometry są naliczane chyba prawidłowo. Z tym ze jak pukne nad licznikami to przebieg zostaje a dystans się resetuje na zera. Luty to te po rozegraniu całościowo licznika tak?

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Przelutowalem wszystkie luty w liczniku. Bez zmian. Zastanawia mnie fakt że rano działa popołudniu nie. Czy są jakieś przekaźniki po drodze? Jeśli chodzi o masę to na foli z ścieżkami wychodzi na to ze nie 8 pin tak jak piszą na forum, tylko 7-dmy pin to masa. Ale jestem laikiem mogę się mylić. Zastanawiam się nad zmianą licznika. Co jeszcze może pomóc w diagnozie, zaznaczę że poprzedni właściciel wymieniał stacyjke, nie dołączył bateri i zapaliła się od tego niby czasu kontrolka poduchy.. Ja jestem z natury dociekliwym stworem i chce NAPRAWIC auto a nie połowę z niego wymienić