Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony Xperia Z (C6603) - Brak wibracji, dźwięku z głośnika multimediów

ŁukiSzczecin 29 May 2015 20:57 6687 8
 • #1
  ŁukiSzczecin
  Level 26  
  Witajcie, problem dotyczy telefonu jak w temacie. Telefon był używany od nowości około miesiąca, po czym nieszczęśliwie został uderzony w ekran w efekcie czego dotyk przestał reagować na polecenia (natomiast sam LCD nie wylał się itp). Telefon przeleżał cały czas w szufladzie ponieważ koszt ekranu był dla mnie nieopłacalny, natomiast dziś ekrany można dostać już w przystępnych cenach tak więc zakupiłem jedną sztukę (LCD kompletny wraz z ramką) i przystąpiłem do wymiany. Problemy które zauważyłem



  - Nie działa mikrofon rozmów (rozmówca w ogóle mnie nie słyszy, jego natomiast słychać dobrze więc głośnik rozmów działa ok)
  -Nie działa w ogóle głośnik multimediów (na słuchawkach dźwięk jest odtwarzany dobrze, natomiast z głośniczka absolutnie żaden dźwięk się nie wydobywa)
  -Brak wibracji (tutaj bardziej z mojej winy ponieważ nie umiejętnie wpinałem wtyczkę, która jest na prawdę mikroskopijna i niestety została ona zdeformowana, będę musiał zakupić drugi moduł z wibratorem i zamontować)

  Cała reszta natomiast działa zupełnie w porządku - sam dotyk, jak i ekran okej żadnych problemów, kartę sim czyta, zasięg jest, kartę microSD czyta, WiFi działa, Bluetooth działa, GPS działa, aparaty przód i tył działają.
  Proszę o pomoc co mogę sprawdzić, czy ewentualne sugestie co mogło pójść źle?

  Sony Xperia Z (C6603) - Brak wibracji, dźwięku z głośnika multimediów Sony Xperia Z (C6603) - Brak wibracji, dźwięku z głośnika multimediów Sony Xperia Z (C6603) - Brak wibracji, dźwięku z głośnika multimediów
 • #2
  Adrian4477
  Level 31  
  Najprawdopodobniej masz problem z dolną płytką lub jej taśmą, bo wszystko o czym piszesz znajduje się właśnie na dole. Sprawdź tamte okolice, w szczególności taśmę, mogłeś coś urwać przy wypinaniu.
 • #3
  ŁukiSzczecin
  Level 26  
  Proszę powiedz mi, ile może kosztować wymiana tego modułu plastikowego (z głośniczkiem i wibratorem) oraz taśmy z mikrofonem? Choć taśma raczej jest sprawna bo przycisk włączania/wyłączania oraz głośniej/ciszej działają bez zarzutu. Telefon po uderzeniu w ekran był w serwisie sonego, więc nie mam pewności tak na prawdę czy po ich diagnozie mikrofon / wibrator / głośnik były sprawne gdyż nie miałem reakcji na dotyk ekranu.
 • #4
  dzi0bas
  Level 14  
  Taśma to wydatek około 15-20zl. Jeśli nie działa mikrofon to raczej jest ona uszkodzona. Jeśli potrzebujesz modułu z wibrą odezwij się bo chyba mam jakiś u siebie.
 • #5
  vvirus
  Level 11  
  Witam. Podepnę się pod temat ponieważ mam problem z samą wibracją. Otóż nagle z dnia na dzień przestała działać, ot tak sobie. Telefon nie upadł, ani nie doznał innego uszczerbku. Reset fabryczny nie pomógł.
  Powiedzcie mi proszę czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś sposób samej wibracji, np. zwykłym miernikiem? Nie wiem czy wina leży w samym silniczku, czy uszkodzony jest cały moduł? Ma ktoś jakiś pomysł?
 • #6
  Adrian4477
  Level 31  
  Sprawdziłeś czy jest jest podpięty do taśmy wyświetlacza? Możesz go zasilić na krótko z ok 3V-4V i powinien zacząć wibrować.
 • #7
  vvirus
  Level 11  
  Sprawdziłem baterią z innego telefonu. Silniczek wibruje, a więc jest sprawny. Gdzie jeszcze może być problem? Taśma nie wygląda na uszkodzoną, styki wyczyszczone, nie są zaśniedziałe
 • #9
  vvirus
  Level 11  
  Thanks man:-)
  Wibra śmiga jak szalona. Takiej pomocy oczekiwałem. Pomogło zwarcie rezystorka "V", ciężko było, bo skubaniec mały jest i trzeba uważać żeby się nie przylutować do czegoś innego.

  Dzięki jeszcze raz, na pewno nie jednemu się przyda info. Pozdrawiam