Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z (C6603) - Brak wibracji, dźwięku z głośnika multimediów

29 Maj 2015 20:57 6441 8
  • Poziom 26  
    Witajcie, problem dotyczy telefonu jak w temacie. Telefon był używany od nowości około miesiąca, po czym nieszczęśliwie został uderzony w ekran w efekcie czego dotyk przestał reagować na polecenia (natomiast sam LCD nie wylał się itp). Telefon przeleżał cały czas w szufladzie ponieważ koszt ekranu był dla mnie nieopłacalny, natomiast dziś ekrany można dostać już w przystępnych cenach tak więc zakupiłem jedną sztukę (LCD kompletny wraz z ramką) i przystąpiłem do wymiany. Problemy które zauważyłem

- Nie działa mikrofon rozmów (rozmówca w ogóle mnie nie słyszy, jego natomiast słychać dobrze więc głośnik rozmów działa ok)
    -Nie działa w ogóle głośnik multimediów (na słuchawkach dźwięk jest odtwarzany dobrze, natomiast z głośniczka absolutnie żaden dźwięk się nie wydobywa)
    -Brak wibracji (tutaj bardziej z mojej winy ponieważ nie umiejętnie wpinałem wtyczkę, która jest na prawdę mikroskopijna i niestety została ona zdeformowana, będę musiał zakupić drugi moduł z wibratorem i zamontować)

Cała reszta natomiast działa zupełnie w porządku - sam dotyk, jak i ekran okej żadnych problemów, kartę sim czyta, zasięg jest, kartę microSD czyta, WiFi działa, Bluetooth działa, GPS działa, aparaty przód i tył działają.
    Proszę o pomoc co mogę sprawdzić, czy ewentualne sugestie co mogło pójść źle?

Sony Xperia Z (C6603) - Brak wibracji, dźwięku z głośnika multimediów Sony Xperia Z (C6603) - Brak wibracji, dźwięku z głośnika multimediów Sony Xperia Z (C6603) - Brak wibracji, dźwięku z głośnika multimediów
  • Poziom 31  
    Najprawdopodobniej masz problem z dolną płytką lub jej taśmą, bo wszystko o czym piszesz znajduje się właśnie na dole. Sprawdź tamte okolice, w szczególności taśmę, mogłeś coś urwać przy wypinaniu.
  • Poziom 26  
    Proszę powiedz mi, ile może kosztować wymiana tego modułu plastikowego (z głośniczkiem i wibratorem) oraz taśmy z mikrofonem? Choć taśma raczej jest sprawna bo przycisk włączania/wyłączania oraz głośniej/ciszej działają bez zarzutu. Telefon po uderzeniu w ekran był w serwisie sonego, więc nie mam pewności tak na prawdę czy po ich diagnozie mikrofon / wibrator / głośnik były sprawne gdyż nie miałem reakcji na dotyk ekranu.
  • Poziom 14  
    Taśma to wydatek około 15-20zl. Jeśli nie działa mikrofon to raczej jest ona uszkodzona. Jeśli potrzebujesz modułu z wibrą odezwij się bo chyba mam jakiś u siebie.
  • Poziom 11  
    Witam. Podepnę się pod temat ponieważ mam problem z samą wibracją. Otóż nagle z dnia na dzień przestała działać, ot tak sobie. Telefon nie upadł, ani nie doznał innego uszczerbku. Reset fabryczny nie pomógł.
    Powiedzcie mi proszę czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś sposób samej wibracji, np. zwykłym miernikiem? Nie wiem czy wina leży w samym silniczku, czy uszkodzony jest cały moduł? Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Poziom 31  
    Sprawdziłeś czy jest jest podpięty do taśmy wyświetlacza? Możesz go zasilić na krótko z ok 3V-4V i powinien zacząć wibrować.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem baterią z innego telefonu. Silniczek wibruje, a więc jest sprawny. Gdzie jeszcze może być problem? Taśma nie wygląda na uszkodzoną, styki wyczyszczone, nie są zaśniedziałe
  • Poziom 11  
    Thanks man:-)
    Wibra śmiga jak szalona. Takiej pomocy oczekiwałem. Pomogło zwarcie rezystorka "V", ciężko było, bo skubaniec mały jest i trzeba uważać żeby się nie przylutować do czegoś innego.

Dzięki jeszcze raz, na pewno nie jednemu się przyda info. Pozdrawiam