Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje WA63121 - moduł - spalony triak

30 Maj 2015 01:30 1887 3
  • Poziom 2  
    szukam pomocy w sprawie modułu w pralce Gorenje WA63121.
    Uszkodzeniu uległa pompka spustowa wody a to pociągnęło za sobą uszkodzenie triaka (udało mi się odczytać oznaczenie - Z0109) na wyjściu pompki spustu wody (styk pump) oraz ślad po przepaleniu na przejściu ścieżek z jednej na drugą stronę płytki - styk CP na wyjściu pompki spustowej. Niestety nie jestem w stanie określić czy był na tym przejściu mostek cze też rezystor (ślady spalenizny). Po wpięciu w te miejsce mostka - pompka spustu pracuje cały czas po przekręceniu pokrętła programatora, nawet bez startu programu. Gdy usuwam z tego miejsca mostek to przy próbie włączania jakiegokolwiek programu wyskakuje błąd niedomkniętych drzwiczek. Czy problem może być w miejscu tego przejścia ścieżek czy też zupełnie gdzie indziej. przy obracaniu programatora wszytkie funkcje programów nomalnie się wyświetlają. miesiąc wcześniej wymieniałem cały moduł na nowy po wypaleniu ścieżek i elementów powstałych na wskutek zwarcia w blokadzie drzwiczek (po rozebraniu go było w nim pełno metalowego pyłu). Blokadę i moduł wymieniłem na nowy. Pralka poprała z miesiąc czasu i padł silnik spustu wody uszkadzając triaka (rozerwany) i to miejsce przejścia ścieżek. Pompka wymieniona na nową, triak wymieniony i dalej problem, który opisałem już powyżej. wymiana po raz kolejny modułu - spory koszt i długi czas oczekiwania. Może ktoś pomoże??? ....
  • Specjalista AGD
    Masz stary moduł to zobacz jak tam jest.
    Wrzuć zdjęcie modułu.
  • Poziom 2  
    stary moduł jest trochę innej konstrukcji (nowy dobrany jest według tabliczki znamionowej pralki); w starym module wyjście CP (na pompkę spustu) jest połączone bezpośrednio między innymi z ze stykiem L blokady, więc wygląda na to że przejście ścieżek tez powinno być zmostkowane, pytanie więc dlaczego cały czas pracuje pompka spustu, może coś źle robię (luty sprawdzałem - żadnych zwarć ścieżek nie zrobiłem, przejścia w miejscach nadpalonych ścieżek są
    Gorenje WA63121 - moduł - spalony triak Gorenje WA63121 - moduł - spalony triak
  • Poziom 2  
    przywróciłem mostek, wszystkie funkcje wyświetlacza działają, ustawienia programów się przełączają. Lecz tylko po przekręceniu programatora na dowolną pozycję załącza się pompka spustu (nawet bez przycisku start programu). Po wciśnięciu start programu wyskakuje komunikat o niedomkniętych drzwiczkach (blokadę wymieniłem na nową po poprzedniej awarii)