Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NVextender - platforma do szybkiej budowy dronów

farmerro 30 Maj 2015 11:11 1746 5
 • NVdrones, firma posiadająca siedzibę w Los Angeles, wychodzi naprzeciw młodym konstruktorom dronów. Amerykański zespół, aby maksymalnie ułatwić i jednocześnie przyspieszyć budowę popularnych obecnie urządzeń typu kopter, stworzył platformę, której głównym zadaniem jest prosta integracja modułów łączności bezprzewodowej z kontrolerami lotu oraz wszelkiego rodzaju sensorami.

  Urządzenie o nazwie NVExtender, to rozwiązanie oparte o znany z Arduino Mega mikrokontroler ATmega2560. Na płycie znajduje się między innymi port przeznaczony dla modułów komunikacji bezprzewodowej - Xbee. Platforma posiada także 8 programowalnych wyprowadzeń działających w trybie PWM, port do podłączenia urządzenia GPS, a także interfejsy, takie jak SPI, I2C oraz UART. Płyta daje możliwość sterownia serwami, siłownikami oraz wszelkimi urządzeniami wymagającymi do poprawnej pracy znacznego prądu (do 1A). NVextender został również zaopatrzony w funkcję Auto pilot, umożliwiającą automatyczny powrót drona oraz lot w miejsce określone koordynatami GPS.

  Producent udostępnia przystępnie napisaną dokumentację wraz z API i zapewnia, że oferowane SDK jest łatwe w użyciu. Platforma NVdrones posiada wsparcie dla platform oraz języków programowania, takich jak Arduino, Java/Android oraz Javascript.

  NVextender współpracuje ze wszystkimi kontrolerami lotu, dla których komunikacja odbywa się w standardzie PPM lub przy pomocy sygnalizacji PWM - producent cały czas pracuje nad rozszerzeniem możliwości współdziałania urządzenia tak, aby możliwa była obsługa jak największej liczby kontrolerów. W chwili obecnej moduł współpracuje z kontrolerami producentów, takich jak DJI, 3D-Robotics oraz HobbyKing, które wykorzystują wspomniane standardy komunikacji.
  Kit startowy NVextender można nabyć w cenie $159 USD.

  Źródło
  https://developers.nvdrones.com/
  http://nvdrones.com/
  O autorze
  farmerro
  Poziom 16  
  Offline 
  Specjalizuje się w: wszystkiego po trochu...
  farmerro napisał 342 postów o ocenie 182, pomógł 7 razy. Jest z nami od 2006 roku.
 • #2
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #3
  davidgatti
  Poziom 2  
  Witam,

  Dzięki Farmerro, że napisałeś o nas.

  Nazywam się David i pracuje dla NVdrones jako Developer Relations Manager. Co oznacza, że chętnie odpowiem na wszelkie pytania :)

  @Wyklęty: niestety na razie będziemy działać tylko na dronach. W przyszłości planujemy dodać wsparcie dla pojazdów z jednym skrzydłem, ale to na razie dalekie plany.

  Tu można obejrzeć krótki wywiad na temat tego co robimy.

  Pozdrawiam :)
 • #4
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #5
  davidgatti
  Poziom 2  
  @Wyklęty Dzięki za wskazówki :) Zamieszkałem w Polsce przez jakiś czas to się nauczyłem :)

  Co do kontrolowania. Niestety to nie takie proste/uniwersalne. Silniki drona są kontrolowane przez flight controller, do niego wysyłasz sygnał, np. lewo a fligth controllet postara się by silniki zrobiły to co muszą.

  Na dodatek cała fizyka drona w porównaniu z dronem jedno skrzydłowym jest diametralne inna. Inny fligth controller i o wile trudniejsza fizyka. Dron może zawisnąć w powietrzu. Samolot musi cały czas lecieć i na dodatek jak za mocno skręcisz w prawo lub lewo decyduje czy spadniesz z nieba czy też nie ;)

  Dlatego na razie walczymy byśmy mogli kontrolować drona, potem weźmiemy się za resztę :)

  @Wyklęty, Jeśli odwiedziłeś developerską stronę, masz jakieś uwagi?
 • #6
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto