Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początki przygody z nagrywaniem wokalu!

kubek39 31 Maj 2015 09:52 369 2
  • #1 31 Maj 2015 09:52
    kubek39
    Poziom 2  

Witam,

szukałem odpowiedzi na moje pytania przez 3 dni ale nie potrafię nigdzie tego znaleźć. Z góry dziękuje za odpowiedzi które pomogą mi zacząć przygodę z nagrywaniem. Chcę zacząć nagrywać w domu, precyzyjniej chodzi mi tylko o wokal. Planuje kupić mikrofon pojemnościowy, jakiś interfejs audio i słuchawki studyjne. Znalazłem taką informacje na jednym z forów "Interfejsu audio z jednym wejściem mikrofonowym (na złączu XLR). Zwróć uwagę, czy przedwzmacniacz w interfejsie podaje zasilanie fantomowe (oznaczone często jako +48v), będzie Ci to potrzebne, jeżeli używasz mikrofonu pojemnościowego. Zwróć też uwagę na obecność potencjometru do regulowania poziomu odsłuchu dla słuchawek lub monitorów. Niektóre interfejsy nie mają takich gałek i poziomy trzeba regulować wewnątrz programu do nagrywania (DAW), co bywa niewygodne."

Sprzęt jaki znalazłem to:
    1. MXL 990 MIKROFON POJEMNOŚCIOWY STUDYJNY
    2. Alesis IO2 Express
    3. Słuchawki AKG K 240 STUDIO

Moje pytania brzmią
    1. Czy taki sprzęt do siebie pasuje i czy potrzebuje coś jeszcze albo czy w podobnej cenie (lub trochę droższe) znajdę coś lepszego?
    2. Czy potrzebuje karty dźwiękowej do mojego PC jeżeli obecna nie jest powalająca?
    3. (wiem że to nie ten dział ale może ktoś będzie wiedzieć) Jak to jest z nagrywaniem i wrzucaniem filmików na YT, skąd brać dobry podkład i jak rozliczać się z zaiksem żeby kary mi nie nałożyli?

0 2
  • #2 31 Maj 2015 10:33
    anders11
    Poziom 28  

Na wszystkie z tych pytań odpowiedzą Ci chłopaki z reverb pl .
    To forum zrzeszające producentów muzyki ,profesjonalistów i amatorów z ogromna
    wiedzą praktyczna.
    Sam niejednokrotnie korzystam z ich doświadczenia przy projektowaniu swoich zabawek

0
  • #3 31 Maj 2015 10:42
    kubek39
    Poziom 2  

Ok, dzięki już się rejestruję ;D
    Mimo wszystko jeżeli ktoś coś wie to proszę odpowiadajcie, więcej odpowiedzi to więcej punktów widzenia, a to się liczy :D

0