Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik

Kubasdfghjk 31 Maj 2015 11:09 897 5
  • #1 31 Maj 2015 11:09
    Kubasdfghjk
    Poziom 2  

Witam jestem nowy na forum. Kupiłem odkurzacz marki WAP model EC 850. Jest to odkurzacz przemysłowy z prawdziwego zdarzenia podłączany nie pod 230v a pod siłę. Odkurzacz posiada dwa silniki bez szczotkowe. Po zakupie i podłączeniu w domu wywalał główny bezpiecznik przy liczniku.Kiedy zawołałem elektryka okazało się ze źle był podłączony kabel tzw ochrona. Odkurzacz ruszył ale tylko na jednym silniku. Po rozkręceniu okazało się że są dwie oddzielne płytki sterujące silnikami. płytki posiadają bezpieczniki rurkowe. W jednej płytce był ten bezpiecznik spalony. Został przełożony z drugiej płytki, i spalił się. próbowałem zamieniać miejscami płytki bo myślałem że to wina silnika. jednak oba silniki na jednej płytce pracują bardzo dobrze. na drugiej wcale. Znajomy powiedział aby podmienić kondensatory startowe duże czerwone, ale także nic nie dało, gdyż oba są sprawne na dobrej płytce. Więc wykluczyłem uszkodzenia silnika i kondensatora. a także zamieniłem miejscami zasilanie płytki też niestety jest wszystko ok. Więc niestety okazało się według mnie że winna jest płytka. Czy jest jakaś możliwość samemu sprawdzenia. U mnie w mieście chcą za samo takie sprawdzenie 400zł! w załącznikach zdjecia płytki Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik

Dodano po 3 [minuty]:

Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik Odkurzacz WAP EC 850 silniki bez szczotkowe pali bezpiecznik

0 5
  • #2 31 Maj 2015 11:27
    Jannet
    Poziom 8  

Masz dwie płytki rozumiem że jednakowe - można bardzo łatwo metodą porównawczą posprawdzać elementy. Myślę że te duże w obwodzie prądowym. Trzeba jednak mieć wiedzę, bez tego nie wyciągniesz żadnych wniosków.

0
  • #3 31 Maj 2015 11:50
    peter falk
    Specjalista AGD

Multimetr w rękę i do roboty. Nie wygląda płytka na skomplikowaną. Trochę lipa bo druk wygląda na zalany żywicą :(
    Jeśli ten "zawatowany" bezpiecznik jest na sprawnej płytce, to gratuluję odwagi :spoko:

0
  • #4 31 Maj 2015 14:35
    Kubasdfghjk
    Poziom 2  

Zakupilem juz oryginalne bezpieczniki. Tak posiadam dwie jednakowe płytki. Jak sprawdzić to duże niebieskie ustrojstwo na płytce?[/syntax]

0
  • #5 31 Maj 2015 14:45
    Jannet
    Poziom 8  

"To duże niebieskie ustrojstwo" to transformator bardzo rzadko się zdarza aby robił zwarcie.
    Jednak polecam znaleźć kolegę , który "kuma" elektronikę. Gdybyś był z Jeleniej Góry pomógłbym Ci .

0
  • #6 07 Lip 2015 22:47
    Kubasdfghjk
    Poziom 2  

Po kilku tygodniach doczekałem się aż znajomy znajomego zerknie na płytkę okazało się że zwarcie robiły tranzystory wlutował nowe i działa. Temat zamykam.

0