Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp pavilion g6 1331 sw - Filmy na pełnym ekranie, firefox, laptop się grzeje

31 Maj 2015 12:00 780 6
  • Poziom 9  
    Podczas oglądania filmów na pełnym ekranie laptop się grzeje. Po przełączeniu na zwykły ekran przestaje się grzać. Słychać jak wentylator zwiększa obroty. Ten problem występuje wyłącznie na firefoxie.
    Testowałem na chrome i tam jest wszystko ok. Bardzo mi to nie przeszkadza, ale czy da się tą małą usterkę zlikwidować?

Hp pavilion g6 1331 sw
    Windows 7 home premium 64 bit
    Intel Core i3-2350M 2x2.30 GHz
    Ram 4 GB
    Karta graficzna AMD Radeon HD 7450M
  • Poziom 19  
    Witaj mam ten sam problem na stacjonarnym komputerze. U mnie pomaga wyłączenie przyśpieszenia sprzętowego w ustawieniach Flash Playera. Prawoklik na odtwarzany film --> Ustawienia --> i tam jest ta opcja. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Tak też zrobiłem i niestety nie pomaga
  • Poziom 19  
    FireFox ma straszne problemy z flash playerem i bardzo mocno obciąża procesor i karte graficzną. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Dodatkowo u mnie na Firefoxie po włączeniu filmu w jakości HD i przełączeniu na pełny ekran nie zmienia się rozdzielczość - to znaczy okno się powiększa ale nie powiela pixeli. Tak jak by to małe okienko 800x600 z okna przeglądarki powiększyło się na pełny ekran ale dalej zostało w rozdzielczości 800x600. Nie chciało mi się jeszcze walczyć z tym problemem a rozwiązałem go tak, że do przeglądania youtube używam Chrome.
  • Poziom 9  
    Kiedyś nie miałem żadnych problemów z firefoxem. Może po aktualizacji nowsze wersje więcej zabierają zasobów. Ale u mnie grzeje się na pełnym ekranie przy każdej rozdzielczości, nawet 240p. W hd nawet nie musze włączać pełnego ekranu.
  • Poziom 19  
    Dokładnie ja mam to samo. Dodatkowo filmy w HD potrafią się przycinać a sprzęt naprawdę mam dobry. Jest problem tylko z Firefoxem w Chrome tego problemu nie ma filmy w HD się nie przycinają.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi się że to przez najnowszą wersję Firefox. Po zainstalowaniu Windowsa i Firefox problem jest nadal. Starsze Firefoxy nie miały tego problemu.

edti:

Po zainstalowaniu starszej wersji Firefoxa laptop się nie grzeje, można oglądać śmiało filmy nawet w najlepszej jakości.