Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta PagePro 1350W - Okropnie brudzi kartki

31 Maj 2015 12:12 912 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    Wpadła mi w ręce tytułowa drukarka, niestety nie działa najlepiej. Okropnie brudziła kartki, wałek OPC był brudny, dlatego kupiłem nowy, wymieniłem, dalej to samo. Wymieniłem toner w kasecie, wszystko wyczyściłem. Dalej to samo. W czym może tkwić problem? Jest szansa, że będzie się dało tą drukarkę naprawić bez większych kosztów?
    W załączniku skan wydrukowanej strony testowej.

Proszę o pomoc :cry:
  • Poziom 25  
    Witam
    1. Ta drukarka jest produktem marki: Muratec!
    Mimo że na obudowie nadruk KM to produkt nie jest produkcji Konica-Minolta
    2. Wygląda to na nieprawidłowy toner (drukarki czułe na jakość toneru), wałki magnetyczne w tonerach są delikatne/ gumowe... (niestety nie tak jak w sprzęcie Konica-Minolta aluminiowe)
    3. Wałek bębna jest dosłownie taki sam średnicą jak do kopiarek serii Di350/ 250/3510... itd z tym, że w KM 1300W itp... jest po prostu krótszy niż w kopiarce. Jeżeli jest Pan wstanie wyjąć zębatkę można łatwo dorobić z innego (lekko używanego) wałka OPC z kopiarki di 350/ 251/ 3510/2510 itd.
    4. Wraz z wałkiem OPC (światłoczułym) należy zweryfikować stan elektrody ładującej :!: Jest to włochaty wałeczek zamontowany na górze, wpół pracujący z wałkiem OPC. Właśnie te elektrodowe włochate wałki powodują skrócenie żywotności niezłych trwałością zielonych i niebieskich wałków OPC. Na wałku włochatym nie ma prawa być żadnych zgrubień i nierówności. To one wykańczają przedwcześnie OPC.

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź.

Co zatem powinienem zrobić? Przed wymianą toner był oryginalny i było dokładnie to samo. To znaczy ze kaseta z tonerem jest uszkodzona? Sprawdziem wszystkie styki elektryczne i chyba są w porządku.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Niestety obawiam sie że do wymiany moduł bebna. Sugeruje moduł ponieważ w 99.9% przypadków ten "włochaty" wałek ma zgrzewy z tonera na swojej powierzchni i nie wiem jak cudowny by bęben (rurka) założyć to po tygodniu znów efekt bedzie taki sam ... Obawiam sie rownież że cena nowego modułu bebna (oryginał ) bedzie nieadekwatna do wartości drukarki. Poza tym stosowanie kiepskiego tonera zamiennego bedzie powodowało oklejanie sie spiekami walka ładującego i tak cała zabawa od nowa . Te drukarki nie były zbyt udanymi konstrukcjami do eksploatacji na zamiennikach. Swego czasu były popularne ze względu na cenę zakupu.

C.