Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kupno aparatu- jaki wybrać?

31 Maj 2015 12:17 1050 1
  • Poziom 1  
    Witam! Chciałabym prosić o pomoc w wyborze aparatu. interesuje mnie kupno do 2 tys. aparat ma służyć głównie do robienia zdj np. z wakacji, przyjęć czasami zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach czy w nocy. Pod uwagę brałam Samsunga nx 300 czy lustrzankę Nikon D5100?
  • Poziom 13  
    Jeden to bezlusterkowiec, a więc trochę bardziej inteligentny pstrykacz dla lansu, a drugi to lustrzanka. Z lustrzanką otwiera się zupełnie inny świat. Mam lustrzankę Nikona i ją uwielbiam. Ale do kieszeni wsadzam też pstryacz ze względu na wygodę. Jak już to D5200 trochę droższy ale matrycę ma taką że jak będziesz chciał wymienić czy dokupić optykę to matryca nie będzie nigdy ograniczać rozdzielczości. 24Mp to górna granica rozdzielczości najlepszych obiektywów DX.
    http://www.dxomark.com/Lenses#year=1985%2C201...ice=0%2C13000&xDataType=year&yDataType=global zakładka SHARPNESS
    Idź do sklepu, przymierz do ręki, porób parę zdjęć. Jak lubisz fotografować to pokochasz lustrzankę. Jak nie zwracasz uwagę na jakość tylko na wygodę to pstrykacz.