Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w202 c250d nie kreci rozrusznik.

31 Maj 2015 13:27 1899 7
  • Poziom 2  
    Witam. Od pewnego czasu mam dziwny problem z moim mietkiem, otóż kilka dni temu miałem naprawiony rozrusznik.pękły widełki i zostały wymienione na nowe. W dniu odbioru auta było wszystko ok.problemy zaczęły się dnia następnego od bardzo długiego grzania świec żarowych nie zależnie od temperaruty silnika i otoczenia.a próba uruchomienia kończy się ciszą. Czasem stuknie jakiś przekaźnik jak przekręce kluczyk w 3 pozycję a czasem kompletna cisza nie kręci. Od czasu do czasu pali normalnie.na krótko odpala za każdym razem.silnik to 2.5 diesel z automatem rok produkcji 1994. Proszę o pomoc gdzie szukać usterki. Wcześniej przed awarią rozrusznika wszystko było ok.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Co rozumiesz pod pojęciem
    adam220881 napisał:
    na krótko odpala za każdym razem

Może po prostu masz uszkodzoną stacyjkę.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Przypuszczalnie padł elektromagnes który zamyka obwód tzw.bendiks w rozruszniku lub jego sterowanie-przekażnik
  • Poziom 2  
    Witam. Dzięki za zainteresowanie. ze świecami się jako tako uporałem. luźne fajki i dlatego grzał je bardzo długo. problem rozwiązany by najmniej jak narazie, zrobiłem to dosłownie 2 godziny temu. Co do rozrusznika to dzisiaj poruszałem przekaźnikiem tym koło pompy abs i odpalał normalnie czyli możliwe że coś nie łączy i dlatego są takie objawy.Nie wiem czy w tygodniu będę miał czas by coś przy nim grzebać ale jak uda mi się znaleźć przyczynę to postaram się wszystko opisać bo może komuś się te wskazówki przydadzą a może ktoś mi podpowie co jeszcze sprawdzić. Pozdrawiam.

Dodano po 12 [minuty]:

Kolego spinacz pod pojęciem na "krótko" robię tak: kabel plusowy idący do rozrusznika ten gruby łącze za pomocą śrubokręta lub czego kolwiek z kablem cienkim na rozruszniku to wtedy jest uruchamiany rozrusznik tak jakbyś stacyjkę przekręcał na 3 pozycję. Wtedy auto odpala normalnie. Omijam tym sposobem wszystkie przekaźniki i stacyjkę. Tak jak wspomniałem wyżej poruszałem dzisiaj przekaźnikiem koło abs-u i odpalał normalnie. Też zastanawiające jest to że gdy odpalę go na "krótko" i zgaszę nie cofając kluczyka na zero to odpala normalnie dlatego że przed uruchomieniem na "krótko" nie przekręcam stacyjki na pozycje 3 i nie muszę potem cofać jej do końca. sądzę że przyczyna tkwi w przekaźniku lub stacyjce.Zobaczę co się będzie działo w tygodniu bo jak już pisałem chwilowo pomogło poruszanie przekaźnikiem. Może ktoś wie jak się rozbiera ten przekaźnik koło absu po prawej stronie?
  • Poziom 28  
    jak automat, to na drodze rozrusznika stoi jeszcze skrzynia automatyczna - blokada przed odpaleniem na pozycjach innych, niż P i N. Jeśli to skrzynia 722.3 (literki PRND32 na lewarku), to blokada jest przy samej skrzyni. Jeśli to skrzynia 722.6 (literki PRND4321), to blokadą steruje dodatkowy przekaźnik. Jak nie będzie chciał odpalić, to spróbuj na N ewentualnie ciut cofnij lub pchnij lewarek i próbuj jeszcze raz.
  • Poziom 22  
    adam220881 napisał:
    poruszałem dzisiaj przekaźnikiem koło abs-u i odpalał normalnie.

To nie jest przekaźnik, tylko takie duże złącze i faktycznie m.in. idzie tam przewód do rozrusznika. Trzeba to rozłączyć i zapuścić czegoś do czyszczenia styków.
  • Poziom 2  
    dzięki Panowie za odpowiedzi.Jak tylko znajdę chwil czasu to sprawdzę to złącze koło absu tylko nie wiem jak je rozpiąć.plus zobaczę jak sytuacja będzie na pozycji N z delikatnym ruszaniem drążkiem.Skrzynia to 722.3
  • Poziom 2  
    Witam po długiej nieobecności. temat rozrusznika rozwiązany, po prostu rozrusznik został wymieniony na inny i wszystko działa. jaka przyczyna i czemu rozrusznik raz kręcił a raz nie trudno określić. najprawdopodobniej przyczyna tkwi w zbyt długich widełkach po wymianie lub coś blokuje sam rozrusznik gdy zostaje obciążony. temat dziwny i najprościej i najtaniej było założyć drugi rozrusznik. Pozdrawiam.