Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica 52GE2 - gaśnie palnik

31 Maj 2015 16:04 3198 10
  • Poziom 5  
    Witam,

Od jakiegoś czasu jeden palnik mojej kuchenki gazowej nie zapala się prawidłowo. Wygląda to tak:

Gdy wciskam kurek, uruchamiam iskrę i odkręcam gaz, to palnik się zapala, ale gdy puszczę, to gaśnie. Żeby ten palnik się palił, to muszę przytrzymać wciśnięty kurek z uruchomioną iskrą i palącym się gazem przez kilkanaście sekund. Po kilkunastu sekundach, gdy puszczę, to wtedy palnik nie gaśnie.

Co może być przyczyną? Przypadłość spotykana w tych kuchenkach?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    stigman napisał:
    Co może być przyczyną? Przypadłość spotykana w tych kuchenkach?

Termopara "gubi masę" we wtyku przy zaworze. Zdjąć wtyk, "chuchnąć i dmuchnąć" i po problemie.
    Bądź założyć termoparę o nowym indeksie i końcówce:
    8051031
  • Poziom 5  
    Czy jestem w stanie wymienić sam termoparę bez pomocy gazownika?
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    stigman napisał:

Gazu nie dotykasz nawet węchem, więc wymiana termopary (element stricte elektryczny o bardzo małym napięciu - rzędu milivolt i amperażu, rzędu mikroamper - nawet muchy nie zabije) dla przeciętnie uzdolnionego amatora nie stanowi żadnego problemu.
    Pomyśleć trza, a gaz i prąd natenczas wyłączyć. To tak, by być jako tako w zgodzie BHP :)
  • Poziom 5  
    skryn napisał:
    stigman napisał:

Gazu nie dotykasz nawet węchem, więc wymiana termopary (element stricte elektryczny o bardzo małym napięciu - rzędu milivolt i amperażu, rzędu mikroamper - nawet muchy nie zabije) dla przeciętnie uzdolnionego amatora nie stanowi żadnego problemu.
    Pomyśleć trza, a gaz i prąd natenczas wyłączyć. To tak, by być jako tako w zgodzie BHP :)

Dzięki wielkie :D Dziś zabieram się za wymianę.
  • Poziom 5  
    Trochę minęło od wymiany termopary w tej kuchence, która po wymianie działała prawidłowo.

Od kilku dni mam inny problem z tą kuchenką:

Gdy przekręcam kurek, to iskra załącza się na innym palniku, a nie na tym odkręconym! :D

O co chodzi?

Zaznaczam, że po wymianie termopary wszystko działała sprawnie przez kilka miesięcy.
  • Admin grupy AGD
    zibi1971 napisał:
    Iskra powinna być na każdym palniku, obojętnie jakim kurkiem zapalasz płomień.

Potwierdzam :)

PS. Zdajsie masz uszkodzony konkretny iskrownik, tudzież generator.
    Może opisz bardziej logicznie, co się dzieje po odpaleniu "kurka", albo jeszcze inaczej; pozdejmuj wszystkie nakrywki z palników i obserwuj iskry na poszczególnych polach.
    Wszak odpalenie dowolnego "kurka" generuje iskrę na wszystkich polach.
    A i czy gdzieś iskra bokiem nie idzie, bo np. złamana porcelanka iskrownika "sieje bokiem".
    :)
  • Poziom 5  
    Problem wygląda następująco:

Dwa iskrowniki po lewej stronie kuchenki generują iskrę dla siebie nawzajem, natomiast nie generują iskry dla palników po prawej stronie.

Z kolei prawe iskrowniki nie generują iskry dla siebie, a tylko dla palników po lewej stronie.

Porcelanki są przeczyszczone.
  • Poziom 5  
    Dobra. Dzisiaj sprawdzę. Dzięki za radę;)