Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich MCR/II - Grzanie CWU i CO

apodolski 31 Maj 2015 16:30 981 9
  • #1 31 Maj 2015 16:30
    apodolski
    Poziom 9  

WItam wszystkich

Posiadam piec co o MCR/II z zasobnikiem SR150W. W dniu wczorajszym panowie zamontowali mi piec na Paliwo stałe i zaczął się problem. Podczas grzania wody CWU piec zaczyna grzać grzejniki. Panowie zamontowali zawory zwrotne przy zbiorniku co miało chronić przed cofaniem wody CWU na instalacje CO.
    Może to kwestia jakiegoś parametru na sterowniku chociaż do tej pory wszystko działało bez problemu.

Macie może jakieś pomysły w czym może tkwić problem ?

0 9
  • #2 31 Maj 2015 16:37
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Problem powinni usunąć owi Panowie bo bez wizji nie sposób odnaleźć błąd w hydraulice.

0
  • #4 31 Maj 2015 23:33
    Bazyl44
    Poziom 15  

apodolski napisał:
    Podczas grzania wody CWU piec zaczyna grzać grzejniki.

Ale gdy stałopalny grzeje cwu grzeja grzejniki czy jak gazowy ?
    Z tym blokowaniem zaworami to nie jest prosta sprawa bo nie wiadomo jak toto wewnątrz kotła gazowego się łączy. Ze zdjeć niewiele wynika i najważniejsze... na pewno wielu tu kolegów zadaje sobie to pytanie... czy stałopalny połaczony "na żywca" czy jednak przez wymienik?

0
  • #5 01 Cze 2015 07:39
    apodolski
    Poziom 9  

Jest wymiennik

Zrobiłem test, zamknąłem zawory na wejściu i wyjcu z "nowej" instalacji za wymiennikiem przy trójniku gdzie jest połączenie z piecem gazowym ( są zawory zwrotne). Spuściłem trochę ciepłej wody CWU po czym piec zaczyna grzać wodę w bojlerze, po chwili włącza ogrzewanie na grzejnikach po zamknięciu zawory od CO przy piecu grzejniki nie grzeją

0
  • #6 01 Cze 2015 09:08
    Bazyl44
    Poziom 15  

apodolski napisał:
    piec zaczyna grzać wodę w bojlerze, po chwili włącza ogrzewanie na grzejnikach

Czy po tej chwili temperatura na kotle gazowym nie rośnie jakoś mocno? Znane mi kotły gazowe przy mocno wysokich temp. (ponad 90) otwierają obieg CO.
    Jeżeli równolegle kocioł gazowy grzeje co i zasobnik - to wina zaworu trójdrożnego bądź jego sterowania, czyli problem byłby w kotle gazowym.

0
  • #7 01 Cze 2015 10:21
    apodolski
    Poziom 9  

Bazyl44 napisał:
    apodolski napisał:
    piec zaczyna grzać wodę w bojlerze, po chwili włącza ogrzewanie na grzejnikach

Czy po tej chwili temperatura na kotle gazowym nie rośnie jakoś mocno? Znane mi kotły gazowe przy mocno wysokich temp. (ponad 90) otwierają obieg CO.
    Jeżeli równolegle kocioł gazowy grzeje co i zasobnik - to wina zaworu trójdrożnego bądź jego sterowania, czyli problem byłby w kotle gazowym.

Tak obstawiam, Dzisiaj dobiorę się do pieca i spróbuje oczyścić zawór. Możliwe ze po spuszczeniu wody z instalacji i napełnieniu podszedł jakiś syf.. pod zawór.

0
  • #8 04 Cze 2015 18:44
    Pawlo-3102
    Poziom 17  

Problem dla mnie jest jasny-jednowężownicowy zbiornik i 2 źródła ciepła-zawsze będzie z tym problem.

0
  • #9 05 Cze 2015 12:05
    apodolski
    Poziom 9  

Ale w cenie nie pali się w piecu tylko grzeje wodę CWU. Nie sadze ze przez dopięcie trójnika pod zbiornik piec oszalał.

0
  • #10 06 Cze 2015 07:25
    Pawlo-3102
    Poziom 17  

Uwierz mi że użerałem się już z takim problemem nie raz (szef firmy, w której pracowałem, dla oszczędności na materiale dawał jednowężownicowe zbiorniki). Rozwiązaniem są elektrozawory lub rezygnacja z grzania ciepłej wody drugim źródłem.

0