Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRESIDENT JIMMY - Nie odbiera

31 Maj 2015 20:01 1134 7
  • Poziom 7  
    WITAM

Posiadam radio President JIMMY. Mam z nim problem tego typu że nic w nim nie słychać radio działało bo miałem je w 1 aucie przełożyłem do 2 i przestało cokolwiek odbierać po powrocie do 1 auta dalej nic nie słychać czy ktoś miał coś już takiego jeśli tak bardzo proszę o pomoc

Moderowany przez kriss51:

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.

• flexghzflexghz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przekładałeś radio razem z anteną? Dlaczego nie opisałeś dokładniej problemu? Teraz trzeba pytać zamiast od razu odpowiadać. Nie napisałeś też czy jest w ogóle jakiś szum w radiu, albo totalnie głuche. Napisz także czy jest moc nadajnika lub czy Ciebie słychać np. u kolegi obok w aucie. Świecą się słupki jak wciskasz PTT w mikrofonie? Sam widzisz że nic nie opisałeś, a zapewne chcesz by Ci pomóc. Szklanej kuli nie mamy niestety.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 7  
    Radio przekładałem z anteną
    w głośniku jest głucho sprawdziłem go głośnik działa, sprawdziłem jakie jest napięcie na głośniku po wciśnięciu guzika ( zawsze był taki trzask)nie zmienia się nic jest cały czas około 100mV
    jutro będe miał możliwość sprawdzenia czy mnie słychać w innym aucie
    po wciśnięciu PTT zapalająsie 3 z 4 słupków
  • Poziom 30  
    Cicho bokiem podpowiem, że jeżeli nie świecą się słupki po wciśnięciu przycisku mikrofonu, a radio prawie, że nie szumi- to uszkodzony będzie filtr pośredniej częstotliwości, miałem ten sam problem wczoraj i tutaj na forum doradzili mi bym go ominął w celu sprawdzenia, i radio bez niego działa więc to w moim przypadku było to :) Tyle, że u mnie radio to Harry II. Również padło z dnia na dzień ;)

@Edit
    A jak ktoś coś mówi, to mimo, że go nie słyszysz- słupki się świecą czy nie? Dźwięk klawiszy w głośnikach jest?

Jak nie to spróbuj z tyłu podpiąć np słuchawki do wyjścia na zewnętrzny głośnik i zobacz czy tam będzie słychać, jeśli tak to kilkukrotnie włóż i wyjmij wtyk, niekiedy gniazdo lubi nie łączyć.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Drobny1995 napisał:
    sprawdziłem jakie jest napięcie na głośniku po wciśnięciu guzika

No to żeśmy sobie pogadali. Jakie napięcie na głośniku?

Drobny1995 napisał:
    po wciśnięciu PTT zapalająsie 3 z 4 słupków

To masz ok. Moc nadajnika jest.

Na razie podejrzewam urwany kabelek we wtyczce mikrofonu, sam przełącznik w mikrofonie lub urwany kabelek w mikrofonie. Do tego dochodzi ewentualne spalenie końcówki mcz. TDA1905 ale jeśli Ciebie będzie słychać to TDA jest ok. i pozostanie Ci tylko do sprawdzenia obwód mikrofonu jak pisałem.

ToJestNick napisał:
    Cicho bokiem podpowiem, że jeżeli nie świecą się słupki po wciśnięciu przycisku mikrofonu, a radio prawie, że nie szumi- to uszkodzony będzie filtr pośredniej częstotliwości

Cicho bokiem herezje kolega pisze. Co ma nadajnik do odbiornika? Ostatnio praktycznie naprawiłeś radio w którym był faktycznie filtr uszkodzony, ale nie przyklejaj tej usterki do wszystkich radyjek które nie mają odbioru. To świadczy o twej nie wiedzy i wykonujesz to mechaniczne. Dodam że autor napisał że słupki się świecą po wciśnięciu PTT.

ToJestNick napisał:
    Jak nie to spróbuj z tyłu podpiąć np słuchawki do wyjścia na zewnętrzny głośnik i zobacz czy tam będzie słychać, jeśli tak to kilkukrotnie włóż i wyjmij wtyk, niekiedy gniazdo lubi nie łączyć.

Jedynie to jeszcze może polegać na prawdzie.
  • Poziom 30  
    U mnie po wciśnieciu PTT też słupki się świeciły, ale przy odbiorze już nie, kolega również ma nadawanie ale nie ma odbioru, czyli usterka identyczna jak u mnie. Fakt pogmatwałem z tymi słupkami, bo chodziło mi o to, że jeżeli świecą po wciśnięciu przycisku PTT, a nie świecą się podczas odbioru bądź odbioru jest brak to może to być owy filtr :) Co innego myślałem co innego napisałem...
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    ToJestNick napisał:
    Cicho bokiem podpowiem, że jeżeli nie świecą się słupki po wciśnięciu przycisku mikrofonu, a radio prawie, że nie szumi- to uszkodzony będzie filtr pośredniej częstotliwości, miałem ten sam problem wczoraj i tutaj na forum doradzili mi bym go ominął w celu sprawdzenia, i radio bez niego działa więc to w moim przypadku było to Tyle, że u mnie radio to Harry II.
    Kolego to jest Jimmy MADE IN PHILIPPINES a nie Harry II z Chin.Tu jest filtr muRata na trzech nogach i to bardzo trwały.To nie to samo co CQ w którym się płytki zwierają po 2 latach.
    Co do usterki , kriss to wyłożył. Najprawdopodobniej mikrofon , przerwa we wtyku. Akurat mam dwa takie radia na stole. Jedno jest już po remoncie i przestrojeniu w zera, mocne toto jak byk . Na sztucznej antenie ma 5W. Drugie mam "po przejściach" , czeka na organy. Właściciel się "postarał"- TDA1905 rozdarło na pół, głośnik spalony, L8 zwęglony i wykończona końcówka mocy 2SC2166 MITSUBISHI. Dlatego w razie problemu mogę zrobić pomiar albo zczytać symbole tego modelu. Mam też schemat w razie czego mogę wrzucić na prośbę tutaj do wątku.
    Jeszcze podpowiem, że to radio na porządnych prawdziwych podzespołach i w 100% naprawialne. Takie zawsze się da wskrzesić. Więc odwagi kolego autorze tematu!
  • Poziom 7  
    @kriss51

Wielkie dzięki posprawdzałem przewody w mikrofonie i okazało się ze 1 jest oderwany poprawiłem go i radio zaczęło się odzywać jeszcze raz dzięki za pomoc

Temat do zamknięcia