Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL67070R - kod błędu i20 oraz i40 oraz i00

Rafal_Sopel 31 Maj 2015 20:39 15639 11
  • #1 31 Maj 2015 20:39
    Rafal_Sopel
    Poziom 9  

Witam
    Proszę o pomoc. Użytkuje zmywarkę Elektrolux :
    model ESL67070R
    type: 911D2163A2
    PNC: 911434004/03

1. Podczas programu 1, około 20 przed końcem, program się zatrzymał po wypompowaniu wody i na wyświetlaczu pojawił się kod błędu i20.
    sprawdziłem drożność przewodu odpływowego jak i syfonu- był drożny,
    sprawdziłem czy są wycieki na tatce . Nie było wody, ani nie było wycieków na gumach i grzałce. Okolice pompy spustowej - też sucho. Węże pompy spustowej też drożne. Generalnie na dole czysto i sucho.
    Wykręciłem czujnik ntc- był brudny - wyczyściłem czujnik i jego komorę - była cała zasyfiona.
    Myślałem , że to właśnie to - brudny czujnik ntc.
    2. 3 x Puściłem zmywarkę na 7 programie (15 min- płukanie)
    zmywarka działała poprawnie.
    3. następnie zapuściłem program 3 ( 30 min na 60stopni) .
    Zmywarka wystartowała, pobrała wodę, rozpoczęła mycie. 15 min. do końca programu zmywarka wypompowała cała wodę i się zatrzymała . Wyskoczył błąd i40 .
    4. Przeczyściłem rurkę od kubka do hydrostatu , sam kubek ( był zapchany - przedmuchałem i wyszło pełno brudu ) oraz przeczyściłem hydrostat oraz jego mocowanie . Rozebrałem hydrostat i był czysty , podobnie jego mocowanie oraz rurka - było czyste). Zalałem wodą kubek, rurkę i mocowanie hydrostatu jak i sam "dziubek" hydrostatu. De facto brud byl tylko w komorze kubka . Rura,hydrostat był czysty.
    5. dodatkowo wlałem litr wody do zmywarki do kubka i puściłem program 3 ( 30 min 60 stopni) .
    6. Pompa spustowa wypompowała cała wodę, jednak się nie wyłącza. Po chwili staje i znowu się załącza - ale wody już nie ma bo ją wcześniej wypompowała. I tak w kółko. Zmywarka nie pobiera wody,tylko cały czas chce ja wypompowywać . Raz stanęła i pokazała błąd i00- jednak na 6 prób było to tylko raz.

Niestety nie mam service manual do tego modelu i nie wiem jak wchodzi się w tryb serwisowy . s1+s3 nie daje powoduje wejścia w tryb serwisowy. Błędy nie skasowałem ani kalibracji nie zrobiłem.

Prośba o pomoc -
    1. co może być teraz powodem błędu i20 ,a następnie i40?
    2. może ktoś ma linka gdzie zapoznam się z service manual do tego modelu. - do celów prywatnych. Nie zajmuję się zawodowo naprawą AGD.
    3. Jak wejść w tryb serwisowy i jak kasować błędy oraz puścić kalibrację?
    3. Nie wiem czy dobrze, że zalałem hydrostat wodą- jego górną część. Przed jego czyszczeniem zmywarka pobierała wodę i dopiero przy jej opróżnianiu zatrzymywała się i dawał błąd i20. Teraz nawet nie startuje z pobraniem wody. Cały czas pompa spustowa próbuje wypompowywać.

Proszę o pomoc

0 11
  • Pomocny post
    #2 31 Maj 2015 22:56
    nares
    Specjalista AGD

Rafal_Sopel napisał:
    Nie wiem czy dobrze, że zalałem hydrostat wodą- jego górną część.

Skąd Ci taki pomysł przyszedł do głowy?? Hydrostat jest uruchamiany ciśnieniem powietrza, a nie wody - przemyśl i wyciągnij wnioski.

5
  • #3 01 Cze 2015 10:45
    Rafal_Sopel
    Poziom 9  

nares napisał:
    Rafal_Sopel napisał:
    Nie wiem czy dobrze, że zalałem hydrostat wodą- jego górną część.

Skąd Ci taki pomysł przyszedł do głowy?? Hydrostat jest uruchamiany ciśnieniem powietrza, a nie wody - przemyśl i wyciągnij wnioski.

Razem ze zmywarką wyłączyło się myślenie :).
    Kupię nowy hydrostat i go zamontuję. Czy są jakieś specjalne zasady wymiany hydrostatu?- chodzi o poziom wody w rurce i uchwycie hydrostatu - jest istotny , czy ma nie być wody i zmywarka sama się skalibruje. PLS o pomoc.

Przy okazji : jak wejść w tryb serwisowy i uruchomić kalibrację hydrostatu?

0
  • #4 02 Cze 2015 19:54
    Rafal_Sopel
    Poziom 9  

Jutro bede mial nowy hydrostat. Czy moze mi ktos podpowiedziec jak wejsc w tryb serwisowy oraz czy hydrostat trzeba kalibrowac i jak?

3
  • #6 02 Cze 2015 22:37
    Rafal_Sopel
    Poziom 9  

peter falk napisał:
    Rafal_Sopel napisał:
    Czy moze mi ktos podpowiedziec jak wejsc w tryb serwisowy oraz czy hydrostat trzeba kalibrowac i jak?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3021117.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14487631#14487631
    Poł minuty szukania

niestety kombinacja S1+S3 ORAZ POWER ON nie sprawia ze tryb serwisowy odpala. de facto nic sie nie dzieje.

2
  • #8 02 Cze 2015 23:11
    Rafal_Sopel
    Poziom 9  

w podanym linku nie ma mowy jak wejsc w testowke. jest mowa o tym ja w testowce uruchomic kalibracje, a to drugi krok. pls o jasniejsza instrukcje jak wejsc w tryb serwisowy.

1
  • #10 02 Cze 2015 23:53
    Rafal_Sopel
    Poziom 9  

Peter, kilkukrotnie wykonalem instrukcje ze str 28 tego manuala. s1+S3 i s0 na power on. niestety nie zapalily sie led1,led i led3i nie wchodze w
    tryb serwisowy. Pisalem o tym na samym poczatku mojego posta. nie wiem co robe zle.

1
  • Pomocny post
    #11 03 Cze 2015 00:38
    peter falk
    Specjalista AGD

Rafal_Sopel napisał:
    niestety nie zapalily sie led1,led i 2 ma być a nie jest w w.w. wiadomości i led3

No to już jest to cud do kwadratu. Kombinuj dalej :spoko: , aż osiągniesz zamierzony cel - niczego w trakcie pożądanych czynności nie zepsujesz - całe szczęście :!:

-1
  • #12 08 Cze 2015 22:30
    Rafal_Sopel
    Poziom 9  

hydrostat wymieniony. Zmywarka działa poprawnie.

3