Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vgate iCar ELM327 Bluetooth BT OBD2 OBDII

tadkli9743 31 May 2015 21:36 28560 6
    Gunslinger
    Level 30  
    Właśnie badam o nim opinie. Już co nieco o nim wiem. A do czego chcesz go zastosować?
    tadkli9743
    Level 24  
    Witaj

Mam samochód Mitsubishi Colt 2012 r. lubię mieć więcej informacji pracy auta.
    Brakuje mi bieżącej informacji o stanie akumulatora oraz temperatury silnika.
    Mam drugie auto Opla Astrę z 1995 r. w nim jest podawana temperatura cieczy chłodzącej, która mnie informuje o wymianie termostatu gdyż ciecz chłodząca ma ok 65 - 70 stopni.
    Znajomy w Fabii zajechał akumulator napięcie ładowania było w granicach 11,5 - 13 V.
    Diagnostyka silnika oraz kasowanie błędów w ASO lub u mechaników trochę kosztuje.

Szukam informacji na temat tego interfejsu.
    Pozdrawiam
    Gunslinger
    Level 30  
    OBD Elm273 z tego co czytałem obsługuje tylko ECU, więc można tylko sprawdzać błędy i parametry silnika. Lubi też wybrzydzać z autem. Z drugiej strony nie jest drogi. Co to napięcia, to można założyć dodatkowy woltomierz.
    tadkli9743
    Level 24  
    Witam

Ja testowałem taki jak na obrazku i w zależności od oprogramowania odczytuje kilkadziesiąt parametrów nie tylko silnika ale i katalizatora, poziom paliwa parametry sond lambda itp. Vgate iCar ELM327 Bluetooth BT OBD2 OBDII
    pox
    Level 12  
    Witam
    Wiem ze odgrzewam kotleta, ale ostatnio bawię się tym interfejsem od strony programowania aplikacji na androida i mogę co nieco napisać w temacie. ELM327 (aczkolwiek nie kazdy) może zdiagnozować nie tylko silnik ale też inne moduły które podłączone są do linii HSCAN (PIN 6 i 14 w złączu obd). Kwestia tylko odpowiedniego oprogramowania. Sam wypuscilem aplikacje do czytania błędów DTC z ECU, BCM i ze skrzyni automatycznej w OPLu (sprawdzone z Insignią Astra J oraz z Chevroletem Orlando)
    Oprócz błędów, w niektórych samochodach aplikacja odczytuje też przebieg z ECU i z BCM.

Aha. Nie wszystkie ELMy mają taką samą elektronikę. Te tańsze chińskie klony po 20zl to faktycznie tylko błędy silnika maga przeczytać albo i tego nawet nie.
    tadkli9743
    Level 24  
    Witam

Faktycznie możliwości tego interfejsu są ograniczone być może specjalnie napisane oprogramowanie dla danego samochodu pozwoli na diagnozę w szerszym zakresie.
    Dostępne oprogramowanie służy jedynie do sprawdzenia podstawowych parametrów i kodów silnika.

Pozdrawiam wszystkich.

Zamykam temat