Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co zmienić w komputerze z P4M800PRO-M?

mlody151515 31 May 2015 22:34 1254 19
    mlody151515
    Level 8  
    Witam posiadam komputer opis niżej. Strasznie mi muli może ktoś doradzić co zmienić?:) pozdrawiam
    Windows 7
    procesor: Intel(R) Celeron(R) CPU 3,20GHz 3,19GHz
    Pamieć RAM: 1.00 GB
    Typ systemu: 32-bitowy
    Karta graficzna : standardowa VGA
    Producent systemu: ECS
    Model systemu: P4M800PRO-M
    Zasilacz: CODEGEN 350 W
    BIOS: AMI
    Data BIOSU systemowego: 06/26/07
    Data BiOSU wideo:10/16/06
    Bardzo bym prosił o napisanie jeszcze na co najlepiej zmienic coś w miarę po kosztach że tak nie mulił bo nawet się ciężko po necie chodzi :)
    kozak69
    Level 25  
    Ten komputer nie nadaje się do Windowsa 7. Lepiej przesiądź się na XP.
    tommi81
    Level 9  
    Mało RAMu na Win7 - przydało by się 2 gbGB.
    GarrutoSan
    Level 29  
    Quote:

Karta graficzna : standardowa VGA

Możliwe, że sterownik karty graficznej nie jest zainstalowany. Instalacja sterownika może znacznie poprawić działanie komputera (na przykład podczas przeglądania witryn w sieci).

Upgrade RAM o kolejny 1GB lub 2GB zdecydowanie poprawi działanie komputera i pozwoli na płynne działanie systemu. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że dysk twardy jest sprawny i nie powoduje drastycznego spadku wydajności. Dorzuć zrzut ekranu z programu CrystalDiskInfo, to będzie wiadomo coś więcej.
    karolark
    Level 42  
    Poza uwagami z postu powyżej - teraz praca w necie na jednordzeniowym to porażka i tego się nie zmieni, jaka płyta główna może przyjmie pdc lub c2d.
    GarrutoSan
    Level 29  
    Jeżeli poznamy model płyty głównej i zasilacz, to będziemy wiedzieli, jaki (ewentualny) upgrade jest możliwy. Mam na stanie graty pod 775, więc kolega ma szczęście - za koszt wysyłki oddam co trzeba :)

Moderated By swiercm:

Załóż temat w dziale Bazar lub tą część dyskusji prowadź przez PW.

anet870
    Level 26  
    Jedno co możesz to Pentium D 945 zakupić lub podobny. Sprawdź wersję biosu jeszcze. Karta graficzna na AGP to spory i nie opłacalny wydatek, ale jeśli chcesz to np 6600 GT lub 7800 GS lub coś w tym stylu. Zasilacz do wymiany na sto procent przy wymianie podzespołów na Fortron 350-400W. RAMu dwie kostki po 1 lub 2 GB ddr2 533 i tyle w temacie.
    1fiesta
    Level 13  
    kozak69 wrote:
    Ten komputer nie nadaje się do windowsa 7.Lepiej przesiądź się na Xp

Bez 2 GB RAM DDR1 lub 2 nie poradzisz na tym sprzęcie z systemem W-7, jeśli to ta płyta:
    http://www.pcworld.pl/news/102500/Plyta.ECS.P4M800Pro.M.w.wersji.2.0.html

Zasilacz do wymiany niestety. I czyścić komputer ze śmieci internetowych.
    Są od tego odpowiednie programy.
    Coś o tym wiem, bo złożyłem córce Athlona 3000+, zasilacz Fortron 400 W i 2x1GB DDR1 z W7 i działa wszystko ok.
    mlody151515
    Level 8  
    Uzupełnione o BIOS. Czyli najważniejsze to dokupić RAM, zmienić zasilacz i kartę graficzną tak? Powiedzcie mi na jaką będzie najlepiej i najtaniej? Jeszcze raz wielkie dzięki!
    karolark
    Level 42  
    Bez wymiany CPU dodawanie RAMu nie da odczuwalnej zmiany. :-(
    1fiesta
    Level 13  
    @Młody 151515, czy to ten model płyty co podałem w poście? Sprawdż, bo jeśli obsługuje C2D, to zacząć trzeba od wymiany zasilacza. Najlepiej Fortron 400W ok 50 zł, potem procesor np. E2180 do E4500 cena 20-40 zł góra, Pamięć RAM DDR2 2GB (2x1GB) ok 60 zł, masz jedną kość wielkości 1GB? Jedna kość 2GB pewnie nie obsłuży płyty. Zapewne płyta nie obsłuży jednego modułu 2GB.
    Jeśli jest możliwość zmiany platformy to zmieniać, zmieniać!
    Na końcu szukać karty graficznej i nie spieszyć się.
    Sprawdzić czy płyta obsługuje procesor.
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Najpierw odpowiedz - jaka jest rewizja tej MoBo?
    mlody151515 wrote:
    P4M800PRO-M

Zobacz:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13980509#13980509
    swiercm wrote:
    1. ECS P4M800PRO-M V1.0 i V2.0. Unikaj wersji 1.0A, gdyż nie ma obsługi C2D.
    a) V2.0 i jej obsługa CPU:
    http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=673&MenuID=16&LanID=9
    b) V1.0 i jej obsługa CPU:
    http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=552&MenuID=24&LanID=0
    Zwróć uwagę, że wersja 1.0 obsłuży E6600.

mlody151515 wrote:

Kiepska.
    Szukaj 6600GT/ 7300GT DDR3/ 7600GS / 7600GT lub X1650PRO DDR3.
    Do tego zasilacz Modecom MC 350 lub odpowiednik Fortrona (np 350 PNF)

Dołóż 2 x 1GB DDR 400 lub 2 x 1GB DDR2 533.

Procesor koniecznie do wymiany, ale na jaki dokładnie, to okaże się po wyjaśnieniu rewizji płyty głównej.
    1fiesta
    Level 13  
    Wszystko zależy od budżetu na modernizację,
    Najpierw zainwestować w markowy zasilacz i przyszłościowy.
    Potem RAM (jaki RAM ? to nie wiemy ?) a na końcu w procesor i kartę graficzną.
    Razem ja widzę do wydania budżet ok. 170 zł, Niestety sporo ..... A i rev płyty niewiadoma ?
    I na jak długo ta inwestycja, o tym musi zadecydować właściciel komputera.
    mlody151515
    Level 8  
    Mam wielki problem. Zakupiłem Fortrona 350W, 2 gbGB RAM, wszystko śmiga i jeszcze Pentium D 945 i po zmianie procesora komputer się włącza - jest pierwsza tło na monitorze, piknie 2 razy i się wyłącza.
    Włożyłem ponownie stary procek i to samo.:( Pomocy.
    Co zmienić w komputerze z P4M800PRO-M?
    anet870
    Level 26  
    Kolego bios - wersja biosu i płyty potrzebna.
    dt1
    Admin of Computers group
    Jest to raczej v1.0 - na zrzucie ekranu widać datę BIOSu, taki BIOS istnieje tylko do v1 i nowszego już nie ma. Dla v2 nie istniał BIOS wydany 26-06-2007 (czyli wersja BIOSu 070626).

Czy chłodzenie procesora (wentylator) został ponownie podłączony do płyty, a pasta termoprzewodząca wymieniona i poprawnie naniesiona przy przekładce? Czy chłodzenie zatrzasnęło się na wszystkich czterech kołkach poprawnie?
    mlody151515
    Level 8  
    Wszystko zostalo tak samo podpiete i pasta tez zostala naniesiona.
    1fiesta
    Level 13  
    Sprawdź kondensatory na płycie głównej, napuchnięte albo rdzawe ślady na krzyżyku?
    Ten D 946 to też grzałka i pewnie trzeba było też wymienić chłodzenie procesora.
    Potrafisz na chwilę wejść do BIOS i sprawdzić temperatury?