Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5750G - Rozbudowa

31 Maj 2015 23:39 888 5
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam Laptopa Acer Aspire 5750G, planuję go trochę ulepszyć, Budżet to 500zł. Powiedzcie mi jakie procesory mogę do niego zamontować, oraz czy istnieje możliwość wymiany układu graficznego na wydajniejszy.
    Moje podzespoły:
    CPU: Intel Core i5-2410M
    GPU: GT540M
    RAM: 8GB
    Acer Aspire 5750G - Rozbudowa Acer Aspire 5750G - Rozbudowa Acer Aspire 5750G - Rozbudowa

Dodam że laptop lubi się w czasie gry np w World Of Tanks rozgrzać do 100 stopni, jednak na to nic nie poradzę. Pasty wymienione, chłodzenia czyszczone itp.

Słucham propozycji :) mogą przekraczać budżet.
  • Poziom 8  
    Teoretycznie i praktycznie wymiana GPU w laptopie jest możliwa, ale czy w ogóle jest to opłacalne?. A co do przegrzewania się to zarzucę standardowym tekstem " Laptopy nie nadają się do gier". Kup sobie też jakąś podkładkę chłodzącą. Test podkładek chłodzących
  • Poziom 14  
    Mam podkładkę a na laptopie pykam sobie sporadycznie, raz na tydzień 3-4 godzinki góra, jakie GPU można tu wepchać ?
  • Poziom 27  
    Aspire 5750G ma problemy z odprowadzaniem ciepła już przy i3/i5, więc nic na to nie poradzisz. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup podstawki chłodzącej, tak jak zasugerowałkolega wyżej. Z tego co wiem, to GPU jest w tym modelu wlutowane w płytę, więc wymiana teorytycznie jest możliwa, ale jest to nie opłacalne. Poza tym to chłodzenie nie poradzi sobie z kartą o wyższym TDP.
  • Poziom 14  
    GT 540M ma TDP 35W ? tak? czyli jak znajdę coś o mniejszym TPD a większej wydajności to temperatury troszkę spadną?
    GT 640M ma TDP: 32W a lepszą wydajność.
    GT 740M ma TDP: 33 W i też jest o wiele lepsze,

Te karty da się zamontować zamiast 540M?
  • Poziom 27  
    Laptop musi posiadać złącze MXM, żebyś mogł spokojnie wymienić kartę. Niestety twój laptop ma kartę graficzną wlutowaną w płytę, więc wymiana byłaby ciężka (czyt. nieopłacalna).