Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADS 1400 lx czy można podłączyć osobno góry i doły??

31 Maj 2015 23:50 2685 23
  • Poziom 5  
    Witam,jestem tutaj nowy na forum.
    Chciałbym się zapytać ponieważ posiadam koncowke ADS 1400 lx i zestaw kolumn hand box góry:2xLPX 403 400watt 8ohm i doły 2xBL 415 400watt 8ohm. wszystko 15" głośniki. mysle podlaczyc góry pod jeden kanał a doły pod drugi i w tedy będą kolumny miały po 4ohm góry i doły. i pasma podzielić na crossie wbudawanym. tylko czy nie za mala ta koncowka proszę o pomoc zebym nie spalil koncowki z góry dziekuje. POZDR

Dodano po 5 [minuty]:

• Poziom 22  
    Można tak zrobić ale pamiętaj, że tracisz stereofonię.
  • Poziom 5  
    A wzmacniacz nie będzie za słaby. .???? Myślę o takim podłączeniu ponieważ ten wzmak miał być tylko na basów ale jak jest rozkręcony na 50% mocy to już głośniki widać ze maja dosyć te basy membrany dość mocno już pracują wiec nie wiem czy nie będą się grzać przy długim graniu czy głośnik basowy ma tak pracować? ??? Proszę mi pomóc bo nie chce żeby w trakcie imprezy zapachu z nich nie było.
  • Poziom 11  
    Będzie dobrze :) Końcówce nic nie będzie, w zakresie przewidzianym przez producenta (przy właściwej rezystancji obciążenia oraz do momentu zapalania się CLIPów), wszystko jest ok. Końcówki estradowe są przystosowane do pracy pełną mocą bez przerwy.

Co do pracy głośników basowych, to jeśli w trakcie pracy nie słychać wyraźnych zniekształceń (brzmienie jest spójne, bez "pierdzenia" i innych efektów ubocznych), to jest ok. Grzać to one się będą (w końcu 85-90% mocy dostarczanej do głośnika zamienia się w ciepło).
  • Poziom 5  
    Wiec podłącze tak i zrobię test. Jak będzie Oki to chociaż ta końcówka będzie w pełni wykorzystana bo na 50 czy 40% jak by była rozkręcona to szkoda nosić taka końcówkę bo trochę waży. Dziękuję za zainteresowanie się moim tematem. Pozdrawiam :)

Dodano po 4 [minuty]:

A może jeszcze napisze do górek kupiłem nowa końcówka t amp 1400 nówka ze 2 razy włączyłem ja w domu jak wypali mi tylko grać na tym ads będzie ciągła te 4 paczki to będę miał na sprzedaż t ampa . :) chyba ze zostawić taki zestaw ale mieć dwie i rozkręcone na 40% to chyba bez sensu lepiej sprzedać i zainwestować jakieś oświetlenie.
  • Poziom 43  
    Jak już masz TA-1400, to nie widzę sensu w tym, by cały system zasilać w mono, tylko LX-1400!
    Końcówki praktycznie masz dopasowane do mocy kolumn.
    Grasz małą imprezę, to zabierasz tylko nadstawki i jedną końcówkę. Na większe dostawiasz basy i drugą końcówkę. Poza tym, dobrze mieć w zapasie drugą końcówkę. Padnie jedna, to imprezę dograsz na drugiej.

Końcówki ustawiasz na takim poziomie mocy, jaka jest akurat potrzebna na danej imprezie.
    Jakie głośniki są w tych BL-415?

Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    z tego co wiem to wkładali tam eminence 15" 400watt w 8ohm . no wlasnie specjanie kupiłem takie koncowki do kolumn i niby wszystko pięknie. tylko te basy tak jak pisałem głośniki widać ze pracują . chyba ze jakiś limiter kupic z crossem tylko pytanie jaki do tego zestawu ??? bo gorki itak chciałbym żeby nie grały pełnym pasmem jak basy oczywiście zabiorę.
  • Poziom 24  
    Zostaw T ampa i kup crossover CX2310 wystarczy jeśli chcesz limiter to CX3400. Basy testowałeś w pełnym paśmie z tym LX ?
  • Poziom 5  
    Tak ale jakieś pasmo górne przepuszczają mają zwrotnice wbudowane ale itak przez cross jak idzie z ads jest dużo l3
    Lepiej na pewno mniej będą się męczyć . Ja juz miałem 2310 tylko sprzedałem bo juz przyciski trzeszczaly i Wgl. Albo kupić nowy albo coś innego wiem ze jest jakiś dbx 166 xl chyba dobry by był? ??? I czy on ma limiter?

Dodano po 7 [minuty]:

A na full nie będę dawał na wzmaku bo ryzykować nie chce mixer mam do tego zestawu yamaha mg 16xu i potencjometry od basy wszystkie mam na połowie nic nie przykrecam bo to wiadomo mój sprzęt i nie katuje. Powinienem kupić jakiś dobry cross do nich bo ten lx itak ma dość ubogi jak miałem tego 2310 ustawionego na 100 Hz basy to nic nie przepuszczal góry a lx coś słychać jak jest na 70 Hz juz full przykrecony i oczywiście ustawienia na low :)

Dodano po 2 [minuty]:

A podsumowując wiec zostawić tego ta 1400 grać na dwa końce tak????
  • Poziom 24  
    Zostaw TA1400 i daj go na bas lx na górki i kup jakiś crossover nie musi mieć limitera jeśli to twój sprzęt to nie będzie katowany i tak końcówki masz na styk. Kupisz crossover to wtedy ustawisz sobie wszystko. To że ustawisz potencjonetr w końcówce na 50% to nie oznacza że ona oddaje tylko 50% możesz tak przesterować sygnał w mikserze że przy tych 50% zapali się już clip.
  • Poziom 5  
    To na ile ustawić najlepiej końcówki? ???

Dodano po 7 [minuty]:

A czemu ta 1400 na bas chyba ads lepszy wytrzymały bardziej będzie co??? W teorii t amp niby mocniejszy ads pod doły kupowałem. :)
  • Poziom 24  
    Ja ustawiam to tak końcówka od basu na max na crossoverze (CX2310) wszystko na 0dB a końcówka od nadstawek według uznania zależy jak głośno chcesz grać u mnie tak do 50% a reszta oczywiście na mikserze. Masz dwie praktycznie takie same końcówki jeśli chodzi o moc najlepiej podłącz najpierw TA a później LX i zobacz co w twoim odczuciu gra lepiej na basie.
  • Poziom 5  
    Oki . Będę test robił to zobaczę a nie będzie przeszkadzać póki ja crossa nie mam jak doły by na t amp grały pełnym pasmem a góry na lx ustawić na jakieś 120hz w górę? ? Pewnie doły znów będą dostawać nie potrzebne pasmo co nie
  • Poziom 24  
    Puść sygnał z ADS na T ampa po odcięciu tak do 120Hz. W pełnym paśmie nie graj basami bo i tak ci to nic nie da kup crossover i wtedy będziesz miał po problemie.
  • Poziom 5  
    Jak puścić sygnał z ads na t ampa???? Tam mam wejścia pojedyncze na kanał xlr.

Dodano po 6 [minuty]:

Bo teraz to ja mam pod mixer dwie końcówki podłączone t ampa od górek pod xlr w mikserze a ads pod grupę i mogę dwiema oddzielnie sterować która jak ma grać głośno
  • Poziom 5  
    Normalnie w stereo mam . Mixer mój ma jeszcze dwie grupy wyjście stereo xlr i monitory wiec trochę możliwości jest. I pod grupę wpieta miałem ads pod basy. Wiec teraz jak ma być ustawiony crossover w ads żeby ads podzielił pasma to wyjście out to chyba jest ze jak na ads ustawie np do basów to żeby kolejna taka końcówka była pod nią podpięta do kolejnych basów to wyjście out chyba nie da odwrotnego pasma jak jest ustawione tak ja to rozumiem

Dodano po 2 [minuty]:

Coś czuje ze bez crossa się nie obejdzie :) he chyba ze pobawić się zobaczę jak to wyjście działa jak będę miał czas

Dodano po 7 [minuty]:

cos takiego mam dwie grupy wyjście stereo xlr lub duzy jack itp.

Dodano po 4 [minuty]:

jak nie mam crosa to podlaczam to tak: t amp pod xlr gra pełnym pasmem bo nie ma crossa a ads pod grupe 1/2 i suwaki mam od grup mogę wyciszyć kazda grupe i całą sume ADS 1400 lx czy można podłączyć osobno góry i doły??

Dodano po 2 [minuty]:

troszeczkę mój temat się rozwinął. teraz już sam nie wiem co robic najlepiej crossa kupic nawet tego 2310 bo ładnie dzielil mi pasma basy grały jak tuba w aucie ;p fajny miekki bas a ads puszcza trochę słychać minimalnie glos
  • Poziom 24  
    Tak to wyjście działa że jeśli ads gra z basami to wychodzisz z niego na kolejna końcówkę ale mi chodzi tylko o to żebyś sprawdził jak TA gra na basie. Crossover musisz kupić bo nic innego nie wymyślisz.
  • Poziom 5  
    no oki no wlasnie cross jak miałem to było wszytsko na 0db ustawione pasma podzielone i było pięknie . ale chyba zostawię już tego ads czytałem opinie o t ampie podobno do basow to to jest ciekie można sprawdzić. adsa kupiłem do basow bo wiem ze to solidne koncowki i wazy swoje. szkoda ze nie kupiłem na gorki ads 1100 lx w tedy bym bez crossa miał bez zbędnych szumow bo wiadomo kazde urządzenie cos zniekształci. za ta kase co t ampa kupiłem to bym kupił w idealnym stanie ads 1100 tylko ja się napaliłem na nowe bo nowe to wiadomo nowe ;]

Dodano po 2 [minuty]:

nawet na basy już miałem kupować ta ampa 2400 nowego bo za ads dalem 1600zł a kupił bym nowego t ampa 2400 za ta kase albo 100zł dołożył ;] tylko chciałem cos firmowego

Dodano po 3 [minuty]:

a co myślisz o tym to jest procesor z crossem i ma limiter za jakies 500zł widziałem na olx. ciekawe jak ta elektronika się sprawuje
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem lepiej kupić zewnętrzny crossover ten w ADS działa bo działa. TA zostaw to nie aż takie złe końcówki jedni twierdza że nadają się tylko do basu inni że nie, najlepiej samemu sprawdzić co z czym zagra lepiej. Co do zakupu TA2400 zamiast LX1400 to bym się zastanowił zawsze masz trochę więcej mocy w przypadku TA a LX to tez już dość stara końcówka ale pod względem awaryjności nic lepszego nie znajdziesz sprzęt nie do zabicia.
  • Poziom 5  
    no wlasnie czytałem trochę i kupiłem uzywke ads rok 2008 ale tylko stala w casse bo jest w idealnym stanie farba wszystko do 2010 r podobno sa bardzo dobre koncowki dziś już nie robia takich slyszalem ze się grzeja i wgl . a do tych kolumn to mysle ze wystarczająco buja te glosniki to te koncowki zostawię. jak się bujnie cos z imprezami to kupie crossa będzie stać to cos lepszego a jak nie to 2310 . na razie ciężko bo musza nas uslyszec niby wizytówki rozdane i wgl ale poki co cisza z imprezami to sprzet stoi.

Dodano po 6 [minuty]:

będę grał to sprawdze jak pomyka t amp na basach. niby teoretycznie jest mocniejszy od ads . ale cross musi być bo szkoda walic w kolumny pełne pasmo
  • Poziom 24  
    PANICZKAMIL ma na sprzedaż tego T.RACK DS 2/4 na twoje potrzeby wystarczy zdecydowanie, nawet CX2310 będzie dobry tu chodzi tylko o podział pasma.
  • Poziom 43  
    Przeczytaj dokładnie, ze zrozumieniem manuala do LX-1400.
    Crossoverem LX-1400, można bez problemu podzielić sygnał na góry i doły.
    Jeśli przełączniki (obu kanałów) trybu pracy crossovera HI/OFF/LO, masz ustawione np. w pozycji HI, to na wyjściu CROSSOVER OUTPUT, masz sygnał komplementarny, czyli LOW i odwrotnie.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Ogólnie trochę bez sensu kupić tak wielkie i ciężkie nadstawki i grać nimi OD xxx Hz. Puść je pełnym pasmem - będzie dobry kick przynajmniej a doły do 80-90Hz bo wyżej to już nie bas...

Cross w ADS działa tak pisze przedmówca - na crossover output jest podawana odwrotność trybu pracy zwrotki na kanale A - szkoda, że nie każdy zaczyna przygodę z końcówką mocy od przeczytania instrukcji choćby "po łepkach"...