Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat ibiza 1.9 tdi(fr) asz 2002r klimatyzacja nie dziala vcds klimatronik

fragles_2 01 Jun 2015 02:08 5784 8
Relpol
    fragles_2
    Level 10  
    Witam. Pierwszy raz (pomijając ten sam post, bo nie umiałem tamtego edytować), korzystam z forum więc proszę o wyrozumiałość.

Proszę o pomoc w naprawie klimatyzacji w moim aucie. Gdyż nie posiadam zbytnio gotówki, aby oddać auto do mechanika oraz chciałbym się nauczyć czegoś nowego. Wszystko przy aucie robię sam, lecz z tym nie potrafię sobie poradzić.

klimatyzacja działała odkąd kupiłem auto, po roku czasu padł wentylator nagrzewnicy wymieniłem go, klimatyzacja dzialala. Nastąpiła zima, wówczas nie używałem klimatyzacji, gdy zaczęło robić sie ciepło, zacząłem używać klimatyzacji, była ona słaba. pojechałem na napełnienie. Uzupełnili 135 g( do pełna, gdyż tyle brakowało) sprawdzili szczelność, wszystko było ok chłodziło, przez dwa dni... następnie klima przestała działać. Pierwszy mój wniosek? elektromagnes(wówczas nie wiedziałem co mam za sprężarkę, ale to pomińmy;)) pojechałem spuścić płyn, wymieniłem elektromagnes...pojechałem napełnić i nic,zero zmian brak chłodzenia. wyjechałem za granicę i nie korzystałem z auta, gdy wróciłem do polski była zima tego roku... teraz zaczyna robić si3 ciepło i postanowiłem naprawić to lecz... NIE POTRAFIĘ, wiec PROSZE O POMOC a teraz wnioski i co sprawdziłem:

-nie działa wentylator od klimy( na teście vcds bądź z klimatronika działa)
    -nie działa sprężarka klimy(to akurat mały problem, gdyż mam drugą sprawna lecz nie chcę póki co spuszczać czynnika)(napięcie na kostce elektromagnesu ciągle 8v przy teście czy ustawieniu klimy na lo czy hi, ciągle 8v)(u mnie sprężarka pracuje cały czas nie ma elektromagnesu od sprzęgła czy jakoś tak)
    -zero błędów na vcds (sporadyczny czasem się wyswietli v107)
    a teraz co sprawdziłem
    -czujnik temp zew (sprawny)
    -bezpieczniki przekaźniki(sprawne)
    -przekaźnik wentylatorów(sprawny,ale i wymieniłem na inny też sprawny, ale nowszy) powyżej 90 st. załącza się duży wentylator, przy teście kręcą się oba z prędkością max)
    -czujnik ciśnienia (podłączyłem kompa vcds, czujnik wykręciłem i pod kompresor, vcds pokazywał ciśnienie takie jak na kompresorze;)) gdy czujnik jest wkręcony vcds pokazuje 5bar
    -na zegarach mam temp ok
    -rozebrałem panel klimatronika wygląda ok.
    -przeczyściłem kostki piny
    -sprawdziłem przewody(te które wyglądały nieciekawie po poprzednim właścicielu poprawiłem(konektory,tulejki wszystko prasowane i izolowane bez użycia lutownicy)
    możliwe, że wymienić cos zapomniałem a sporo tego było
    naprawdę już nerwy mną szarpią, konsola wyciągnięta, codzień od 4 dni ściągam zderzak (bo do pracy jakoś trzeba dojeżdżać) policja już się czepia za jazdę bez konsoli) zatem jutro ją przykręcę bo dostałem już drugie upomnienie.
    PROSZE O POMOC

ps. jestem z krotoszyna woj. wlkp gdyby ktoś mieszkał blisko i miałby pojęcie to proszę dać znać. odpisuje na sms i jak co mogę oddzwonić 662290584
  • Relpol
    jokerro
    Level 34  
    Zawor w sprezarce.
    fragles_2
    Level 10  
    Chodzi o elektromagnes, co jest w sprężarce? Ten z kostką 2-pinową? Wymieniłem go, gdy spuścili mi płyn. Chyba, że chodzi o coś głębiej w sprężarce?

taką posiadam sprężarkę
    seat ibiza 1.9 tdi(fr) asz 2002r klimatyzacja nie dziala vcds klimatronik
    jokerro
    Level 34  
    To wymieniłes zawor rozprezny o ktorym pisałem wczesniej a one siadaja bardzo czesto.
    Pytanie,czy napewno sprezarka wewnatrz sie obraca hehe?Bo rokrecisz całe to auto i tak klimy nie uzyjesz tego lata.Sprawdz to.
    andrzej20001
    Level 43  
    fragles_2 wrote:
    postanowiłem naprawić to lecz... NIE POTRAFIĘ

Oddaj to auto do polecanego zakładu, taniej i lepiej dla auta i twojego portfela.
    fragles_2
    Level 10  
    dobrze wymienię sprężarke dzisiaj, lecz czy wentylator od klimy nie powinien sie załączyć bez sprawnej sprężarki? koło od sprężarki się kręci, lecz nie kręci się to kółko od zewnątrz.

szybciej zapewne, taniej zapewne nie gdyż czesci mam sporo:)
    znów nie ufam mechanikom;( po tym jak robili brata samochód (w polecanym warsztacie), stwierdzilem ze samemu wiem co robie.
    zamieszczę dzisiaj zrzuty z vcds(może cos pomogą) po wymianie pompy.
    andrzej20001
    Level 43  
    fragles_2 wrote:
    znów nie ufam mechanikom

To jest forum mechaników/elektryków :)
    fragles_2
    Level 10  
    rozumiem i przepraszam jeżeli kogoś obraziłem/ uraziłem ( chodzilo mi o to, iż w moim okręgu kazdy by wszystko wymieniał, i kasowal więcej mimo ze wiele by nie zrobili badz wymienili) znacie zapewne prpgram usterka( aż dziwne że tutaj go nie wymyślili;))
    jokerro
    Level 34  
    fragles_2 wrote:
    kółko od zewnątrz.

To jak ma klima chodzić?????