Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku

kaszub13 01 Mar 2019 13:10 25845 63
    neo95s
    Level 12  
    mush2room wrote:
    Masz na myśli akcję w USA? Tak ogłosili, ale ponoć dalej przyjmują tam zgłoszenia.

Spróbuję Twojej metody, dzięki wielkie.

Dodano po 13 [minuty]:

neo95s wrote:
    Pioneer zakończył akcje serwisowa w grudniu 2018r, jedyne co możesz zrobić to sprawdzić czy wyświetla Ci wersje firmware DSP (Tune Up + Power) na wyłączonym amplitunerze w trybie standby. Jeśli masz *** to zacznij od wgrania wsadu

Jesteś w stanie podzielić się instrukcją jak wgrać ten wsad? Plik pobrałem z posta powyżej.

Co Ci wyskoczyło po wciśnięciu Tune Up + Power ?
    mush2room
    Level 10  
    neo95s wrote:
    mush2room wrote:
    Masz na myśli akcję w USA? Tak ogłosili, ale ponoć dalej przyjmują tam zgłoszenia.

Spróbuję Twojej metody, dzięki wielkie.

Dodano po 13 [minuty]:

neo95s wrote:
    Pioneer zakończył akcje serwisowa w grudniu 2018r, jedyne co możesz zrobić to sprawdzić czy wyświetla Ci wersje firmware DSP (Tune Up + Power) na wyłączonym amplitunerze w trybie standby. Jeśli masz *** to zacznij od wgrania wsadu

Jesteś w stanie podzielić się instrukcją jak wgrać ten wsad? Plik pobrałem z posta powyżej.

Co Ci wyskoczyło po wciśnięciu Tune Up + Power ?

1-205081***089

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Hmmm,

Z uwagi na brak czasu zostawiłem sprzęt odpalony na Tune Up + Power i ku mojemu zdziwieniu jak wróciłem po 1,5h to wyświetliło się 1-205081111089, po wyłączeniu i załączeniu na chwilę zadziałał. Przy kolejnym Tune Up + Power 1-205081111***, po chwili znowu załadował wszystko bez ***. Zrobiłem wtedy reset fabryczny Enter + Power i jak na razie gra.

Zobaczymy jak będzie po tym jak go przełączę w standby.
    neo95s
    Level 12  
    Wsad możesz zaprogramować dowolnym programatorem SPI, przy objawach które opisujesz podgrzałbym układ DSP przez 30s i zobaczył czy błąd UE22 powróci
    mush2room
    Level 10  
    neo95s wrote:
    Wsad możesz zaprogramować dowolnym programatorem SPI, przy objawach które opisujesz podgrzałbym układ DSP przez 30s i zobaczył czy błąd UE22 powróci

Spróbuję, gdyż znowu przestał grać....
    cichy lis
    Level 28  
    PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku

Dodano po 34 [sekundy]:

Hej, miałem mały przestój- czyli jak tak reaguje to cyknąć mu wsad :) Bo nie ma opcji USB ?

Dodano po 9 [godziny] 48 [minuty]:

Podgrzanie DSP ucieszyło mnie 40 minutami muzyki.
    Czyli kupić z Ali express nowy chip ? czy macie sprawdzone dojście PL ?
    Killbill_junior
    Level 10  
    Przyjacielu "cichy lis" ogarną byś to u mnie ?? Dodam też, że borykam się tym samym felernym błędem od dawna. wykonałem już wszystkie sposoby podpowiedziane przez kolegów powyżej i dalej pojawia się UE22 i sprzęt się uruchamia ponownie. Pozdrawiam
    mush2room
    Level 10  
    Hej,

w końcu mam dostęp do programatora - nie było mnie ostanio na miejscu. Czy ktoś jest mnie w stanie nakierować gdzie mogę się wpiąć? Nie umiem na żadnej płytce znaleźć złączy...

cichy lis wrote:
    Zrobiłem reballing i działa już 3 dobę- oczywiście z przerwami. dobrze trzeba grzać bo mi dwa pola odeszły :)
    https://youtu.be/BhuEzdiRf4c

Dalej działa? :-) Bo od dłuższego czasu myślę nad stacją lutowniczą i jeżeli byłaby szansa na to że uda się go naprawić to bym zaryzykował.
    @@@@
    Level 22  
    Witam ,mam ten sam amplituner, tylko inny błąd po włączeniu zapala się POWER i potem pulsuje dioda czerwona Ipod Iphone Ipad ,wszelkie resety nic nie dają
    może ktoś dysponuje sprawdzonym wsadem do spi 25L1606E (taki jest w tym amplitunerze),ten parę postów wcześniej nic nie daje
    kalorm8
    Level 10  
    Witam serdecznie ktoś poleci serwis w którym naprawią vsx-921-k z błędem UE22?
    kalorm8
    Level 10  
    Witajcie pytanko czy testował ktoś sam reballing układu i ewentualne dołożenie chłodzenia?

Może ktoś poleci-poda link do sprawdzonych zaprogramowanych układów?
    cichy lis
    Level 28  
    Cześć ja robiłem i nowy chip i reball i w sumie na ten moment podobny efekt- działa już kilka sztuk 😀😀😀
    kalorm8
    Level 10  
    Masz jakiegoś sprawdzonego dostawce?

Dodano po 2 [minuty]:

msztula wrote:
    Mam dwie sztuki taka sam usterka brak dźwięku , podstawilem dsp od chińczyka i dalej cisza

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Czyli gwiazdki w numerze świadczą że nie rozpoznaje dsp ?

PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku

Daj znać na jakiej aukcji kupiłeś żeby unikać tego sprzedawcę?

Dodano po 2 [minuty]:

cichy lis wrote:
    Cześć ja robiłem i nowy chip i reball i w sumie na ten moment podobny efekt- działa już kilka sztuk 😀😀😀

Podaj może link do aukcji gdzie można Kupis sprawdzone układy?
    msztula
    Level 15  
    TAK sprawdzone na aliexpress , tylko koszty zakupu teraz po wprowadzeniu watu poszły do góry najtaniej ok 100zł jesli ma ktoś zniżki bo sąi takie za 199zł , postawiłem nowe kulki wlutowałem i działa , drugi wzmacniacz jeszcze czeka na przeszczep .
    kalorm8
    Level 10  
    Czy każdy układ nadaje się do rebellingu? Czy są takie które się nie nadają (są uszkodzone)? Na jak długo wystarczy taki rebelling?
    Szymonxx86
    Level 8  
    Witam.
    Panowie temat mi znany i przerabiany ale....
    Tym razem kupiłem dla siebie pionka działał po przygrzaniu na jakiś czas ale postanowiłem wymienić Dsp. Kupiłem z Aliexpress, stare out, nowe wstawione. Dodam że 1 raz wstawiam nowe bo wcześniej tylko nowe kuleczki i wszystko działało . W swoim pionku wstawiłem nowy dsp i 1-205081******

Update z pena zawiecha na 20%
    Czy muszę wgrać wsad na nowo? Bo trochę nie wierzę że źle coś wykonałem. Hmm
    Szymonxx86
    Level 8  
    neo95s wrote:
    Kość SPI do przeprogramowania

Mistrz :D a czas reakcji zaskakujący.
    Szymonxx86
    Level 8  
    Niestety programowanie nic nie wniosło :((
    fachura
    Level 15  
    Witam temat jest dla mnie znany..... mianowicie przy uszkodzonym układzie DSP częściowo rozsypało się oprogramowanie układowe w poszczególnych blokach w pamięci NAND i tu jest problem z aktualizacją trzeba wylutować pamięć i na nowo zaprogramować sprawnym wsadem.To rozwiąże problem i amplituner odzyska pełną sprawność.
    Szymonxx86
    Level 8  
    Wszystko się zgadza ale u mnie programowanie nic nie dało. Trudno zrobię reballing starego Dsp i znowu wgram oprogramowanie. Zobaczymy co wtedy się wydarzy. Wiem jedno sprzęt działał tzn na "raty" ale działał więc tak długo będę robić aż zrobię. Czy ktoś orientuję się czy wszystkie styki-kulki w dsp sa aktywne, tzw pady. Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi :)
    Szymonxx86
    Level 8  
    A czym się różni ta chińska? Ogólnie zauważyłem że kulki są mniejsze... Muszę zrobić po swojemu ale mam obawy ze tym razem poleca pady :/
    fachura
    Level 15  
    Tym się różni że nie do końca funkcjonuje tak jak trzeba pod mikroskopem sobie porównaj orginał i to co kupiłeś ogólnie chodzi o logo to co jest na górnej części DSP.
    A jeśli polecą ci pady no to wtedy płyta Idzie do kosza albo kupno drugiej takiej gdzie graniczy to z cudem i wtedy będziesz miał stojącą cegłę na półce.

Dodano po 9 [minuty]:

Mam kilka sztuk takich procesorów na stanie kupione z innych źródeł sprawdzone na wielu amplitunerów Pioneer i działają bez problemu jak będziesz zainteresowany zapraszam na PW.
    mik822
    Level 9  
    Witam Kolegów
    Ja mam do zorientowanych w temacie pytanie. Sprawa też dotyczy błędu EU22
    W modelu SC LX86 na płycie są dwa układy DTS czy przy naprawie należy wymienić obydwa czy któryś konkretny. I drugie pytanie - czy konieczna jest wymiana czy sam rebailling.
    Będę też wdzięczny jeżeli ktoś podpowie z jakiego źródła zakupić nowe DSP.
    Piotr Piasecki1989
    Level 1  
    U mnie w SC-LX87 trzy tygodnie temu wyskoczył błąd UE22. Dźwięk jak i obraz działało. Okazało się, że chipy DSP się przegrzewają. Zalozyłem radiatory z wentylatorami 25x25mm i od trzech tygodni zupełny spokój. Amplituner działa od 6 rano do nieraz 1-szej w nocy non stop, filmy, muzyka i nic się nie dzieje. Pioneer jak i Onkyo dali ciała z chlodzeniem tych kośći DSP.