Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku

kaszub13 01 Mar 2019 13:10 17496 38
    neo95s
    Level 11  
    mush2room wrote:
    Masz na myśli akcję w USA? Tak ogłosili, ale ponoć dalej przyjmują tam zgłoszenia.

Spróbuję Twojej metody, dzięki wielkie.

Dodano po 13 [minuty]:

neo95s wrote:
    Pioneer zakończył akcje serwisowa w grudniu 2018r, jedyne co możesz zrobić to sprawdzić czy wyświetla Ci wersje firmware DSP (Tune Up + Power) na wyłączonym amplitunerze w trybie standby. Jeśli masz *** to zacznij od wgrania wsadu

Jesteś w stanie podzielić się instrukcją jak wgrać ten wsad? Plik pobrałem z posta powyżej.

Co Ci wyskoczyło po wciśnięciu Tune Up + Power ?
    mush2room
    Level 10  
    neo95s wrote:
    mush2room wrote:
    Masz na myśli akcję w USA? Tak ogłosili, ale ponoć dalej przyjmują tam zgłoszenia.

Spróbuję Twojej metody, dzięki wielkie.

Dodano po 13 [minuty]:

neo95s wrote:
    Pioneer zakończył akcje serwisowa w grudniu 2018r, jedyne co możesz zrobić to sprawdzić czy wyświetla Ci wersje firmware DSP (Tune Up + Power) na wyłączonym amplitunerze w trybie standby. Jeśli masz *** to zacznij od wgrania wsadu

Jesteś w stanie podzielić się instrukcją jak wgrać ten wsad? Plik pobrałem z posta powyżej.

Co Ci wyskoczyło po wciśnięciu Tune Up + Power ?

1-205081***089

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Hmmm,

Z uwagi na brak czasu zostawiłem sprzęt odpalony na Tune Up + Power i ku mojemu zdziwieniu jak wróciłem po 1,5h to wyświetliło się 1-205081111089, po wyłączeniu i załączeniu na chwilę zadziałał. Przy kolejnym Tune Up + Power 1-205081111***, po chwili znowu załadował wszystko bez ***. Zrobiłem wtedy reset fabryczny Enter + Power i jak na razie gra.

Zobaczymy jak będzie po tym jak go przełączę w standby.
    neo95s
    Level 11  
    Wsad możesz zaprogramować dowolnym programatorem SPI, przy objawach które opisujesz podgrzałbym układ DSP przez 30s i zobaczył czy błąd UE22 powróci
    mush2room
    Level 10  
    neo95s wrote:
    Wsad możesz zaprogramować dowolnym programatorem SPI, przy objawach które opisujesz podgrzałbym układ DSP przez 30s i zobaczył czy błąd UE22 powróci

Spróbuję, gdyż znowu przestał grać....
    cichy lis
    Level 28  
    PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku PIONEER VSX-921 - Błąd UE22 i brak dźwięku

Dodano po 34 [sekundy]:

Hej, miałem mały przestój- czyli jak tak reaguje to cyknąć mu wsad :) Bo nie ma opcji USB ?

Dodano po 9 [godziny] 48 [minuty]:

Podgrzanie DSP ucieszyło mnie 40 minutami muzyki.
    Czyli kupić z Ali express nowy chip ? czy macie sprawdzone dojście PL ?
    Killbill_junior
    Level 10  
    Przyjacielu "cichy lis" ogarną byś to u mnie ?? Dodam też, że borykam się tym samym felernym błędem od dawna. wykonałem już wszystkie sposoby podpowiedziane przez kolegów powyżej i dalej pojawia się UE22 i sprzęt się uruchamia ponownie. Pozdrawiam
    mush2room
    Level 10  
    Hej,

w końcu mam dostęp do programatora - nie było mnie ostanio na miejscu. Czy ktoś jest mnie w stanie nakierować gdzie mogę się wpiąć? Nie umiem na żadnej płytce znaleźć złączy...

cichy lis wrote:
    Zrobiłem reballing i działa już 3 dobę- oczywiście z przerwami. dobrze trzeba grzać bo mi dwa pola odeszły :)
    https://youtu.be/BhuEzdiRf4c

Dalej działa? :-) Bo od dłuższego czasu myślę nad stacją lutowniczą i jeżeli byłaby szansa na to że uda się go naprawić to bym zaryzykował.
    @@@@
    Level 21  
    Witam ,mam ten sam amplituner, tylko inny błąd po włączeniu zapala się POWER i potem pulsuje dioda czerwona Ipod Iphone Ipad ,wszelkie resety nic nie dają
    może ktoś dysponuje sprawdzonym wsadem do spi 25L1606E (taki jest w tym amplitunerze),ten parę postów wcześniej nic nie daje