Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem TV/Monitor LG 20LS1R

MorroW95 01 Cze 2015 10:40 942 9
  • #1 01 Cze 2015 10:40
    MorroW95
    Poziom 4  

Witam serdecznie forumowiczów, to mój pierwszy temat więc w razie czego proszę o przeniesienie tematu.

Otóż wczoraj 2 KM niosłem na rękach TV i monitor w jednym - LG 20LS1R
    (Załącznik nr.1) żeby móc zagrać multiplayer, ale niestety...

Na miejscu się okazuje, że ani na AV1 ani AV2 monitor nie chce współpracować z moim komputerem (GPU: R9 270X). W monitorze jest tylko jedno wyjście, pod które mogę się podpiąć: (Załącznik nr.2)

Natomiast swój stary typowy monitor podpinam pod te górne wejście z krzyżykiem: (Załącznik nr.3)

Z przejściówką: (Załącznik nr.4)

W górnej części kompa mam dwa wejścia: (Załącznik nr.5) jedno DVI a drugie standardowe.

Teraz pytanie do was, czy jest jakiś sposób żeby podłączyć monitor pod komputer? Potrzebna jest przejściówka DVI? HDMI? Nie za bardzo się znam więc bardzo proszę o pomoc!

0 9
  • Pomocny post
    #2 01 Cze 2015 11:06
    romeok01
    Poziom 35  

Monitor do którego chcesz podłączyć komputer posiada tylko wejście VGA, więc jeżeli chce używać wbudowanej karty graficznej podłączasz kablem VGA, a jeżeli chcesz używać zewnętrznej karty graficznej, to należy kupić adapter (przejściówka) DVI męskie - VGA żeńskie i połączyć kablem VGA.
    Problem z podłączeniem TV/Monitor LG 20LS1R

1
  • #3 01 Cze 2015 11:13
    MorroW95
    Poziom 4  

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale nie bardzo cię rozumiem, w monitorze jest wejście VGA jak i w komputerze, jednak po podłączeniu tego nie działa. Tą przejściówkę co pokazałeś można podłączyć do portu w załączniku nr. 5 po lewej stronie a później VGA? Dobrze zrozumiałem?

0
  • Pomocny post
    #4 01 Cze 2015 11:22
    Kaczor_84
    Poziom 31  

Wyjście VGA, o którym mówisz, to zapewne złącze ze zdjęcia 5? Gdy zamontowana jest karta graficzna w PCIe, jest ono wyłączane. Powinieneś zaopatrzyć się w przejściówkę, jaką przedstawił kolega @romeok01 i podłączyć ją do "górnego" złącza ze zdjęcia 3. Jaki masz obecnie monitor?

1
  • Pomocny post
    #5 01 Cze 2015 11:25
    romeok01
    Poziom 35  

W komputerze masz dwie karty graficzne, jedna jest wbudowana w płytę główna i posiada wyjścia VGA i DVI, a druga kartę graficzną masz zamontowaną osobno z wyjściami DVI i HDMI.

Ta wbudowana ma słabsze parametry pewnie niż, ta zamontowana osobno, więc lepiej podłączyć do tej zewnętrznej karty karty adapterem DVI-VGA i kablem VGA.

Jeżeli po podłączeniu do karty wbudowanej kablem VGA nie ma obrazu, to może karta jest wyłączona w biosie lub ma niezainstalowane sterowniki.

1
  • Pomocny post
    #6 01 Cze 2015 11:34
    grubs
    Poziom 32  

Przecież gniazdo które pokazałeś to gniazdo serwisowe a nie gniazdo VGA na monitor. (opis SERVICE ONLY chyba ciężko przeoczyć) :)
    Kupiłeś zły TV. 15 LS1R ma to o czym piszesz czyli gniazdo VGA na PC.

1
  • Pomocny post
    #7 01 Cze 2015 11:36
    Kaczor_84
    Poziom 31  

grubs napisał:
    Przecież gniazdo które pokazałeś to gniazdo serwisowe a nie gniazdo VGA na monitor.

Właśnie miałem to napisać, ubiegł mnie kolega. Rzeczywiście jak byk pisze "service only" :). W takim układzie niestety brak możliwości podłączenia.

1
  • #8 01 Cze 2015 11:45
    MorroW95
    Poziom 4  

@Kaczor_84 górne złącze na zdjęciu 3 "z krzyżykiem" jest domyślnym podłączeniem mojego monitora (FLATRON L1718S) i działa bez zarzutu, kiedy zmienię na LG w to samo wejście - nie działa. Nie działa też kiedy podłączę VGA do VGA ze zdj. nr. 5. Nie próbowałem jeszcze wejścia DVI ze zdjęcia nr 5 bo potrzebuję danej przejściówki.

@romeok01 zrobię jak mówisz, czyli teraz potrzebuję przejściówkę DVI męską (wczepić ją do wejścia na zdjęciu nr. 5 po lewej) i na to vga żeńskie i kablem vga do monitora?

Dodano po 3 [minuty]:

Więc dlaczego to ma być rzekomo TV z monitorem?! Nie podłączę do niego komputera bo SERVICE ONLY? Masakra i porażka, nici z multiplayera, wyrzucam tego szrota na złom. Dziękuję wam za pomoc i wskazówki i tak szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam! :)

0
  • #10 02 Cze 2015 16:09
    Kaczor_84
    Poziom 31  

Działać będzie, ale do grania raczej się nie nada - mogą być duże opóźnienia sygnału, bo oprócz tego, że telewizor ma swoje opóźnienia, to konwerter jako element aktywny również takowe wprowadza.

MorroW95 napisał:
    Więc dlaczego to ma być rzekomo TV z monitorem?!

Jeśli jako taki ci go sprzedano, to masz prawo go reklamować z tego tytułu.
    MorroW95 napisał:
    Nie podłączę do niego komputera bo SERVICE ONLY?

Tak. Modele 15" (15LS1R/15LC1R) oraz 20LS2R/ 23LS2R miały złącze RGB do podłączenia PC. Modele 20LS1R/20LC1R są wypatroszone ze złącz i funkcjonowały tylko jako TV.

0