Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwa zestawy Logitech z-2300 z jednego pilota

HardStyle20 01 Jun 2015 14:48 3468 23
 • #1
  HardStyle20
  Level 11  
  Witam. Mam do was pytanie ponieważ zakupiłem drugi zestaw tych głośników tylko że bez panelu sterowania i moje pytanie brzmi czy da się jakoś podłączyć oba zestawy za pomocą jednego pilota ? Z góry dzięki za odpowiedź bo nigdzie nie mogłem odszukać odpowiedzi.
 • #3
  HardStyle20
  Level 11  
  To w jaki sposób można to wykonać ? Trudne jest to wykonania ? Bo mam zrobioną przez siebie wtyczkę i mógłbym to podłączyć przez rozgałęźnik jack tylko jak wiadomo traci się wtedy na mocy, a czy przez taką przeróbkę nie stracę na mocy?
 • #4
  HardStyle20
  Level 11  
  Więc opisze mi ktoś w jaki sposób to zrobić ?
 • #6
  Lukson
  Level 32  
  Po co rozkręcać? Wszystkie schematy są ogólnodostępne na sieci. Na ich podstawie można bez problemu zrobić Y-spliter żeby podłączyć dwa subwoofery pod jeden pilot.
 • #7
  HardStyle20
  Level 11  
  No właśnie nie miałem ostatnio na to czasu i miałem właśnie się za to brać. Więc jak pomoże ktoś ?
 • #8
  HardStyle20
  Level 11  
  No to jak będzie pomoże mi ktoś ? Nie wiem czy jest kilka sposobów czy tylko jeden bo zależy mi żeby to był jak najprostszy ponieważ się na tym za bardzo nie znam. A oto zdjęcie od środka. Dwa zestawy Logitech z-2300 z jednego pilota
 • #9
  HardStyle20
  Level 11  
  To pomoże mi ktoś ? Chciałbym na razie chociaż ogólnie wiedzieć co trzeba zrobić, żebym wiedział czy dam sobie z tym radę. Z góry dzięki za odpowiedź :)

  Dodano po 15 [minuty]:

  W dodatku znalazłem na sprzedaż pilot do tego zestawu to trochę drogo bo nie całe 200 zł za niego chce :/
 • #10
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  HardStyle20 wrote:
  zależy mi żeby to był jak najprostszy ponieważ się na tym za bardzo nie znam

  Skoro się nie znasz, to po co Ci schemat?.
  Chcesz tego pilota co jest jeszcze dobry też rozwalić?.
 • #11
  HardStyle20
  Level 11  
  Jak na razie nikt mi nie powiedział jak to ma wyglądać więc nie mam pojęcia czy dam sobie z tym radę.
 • #12
  HardStyle20
  Level 11  
  A czy da się podłączyć dwa zestawy głośników do karty dźwiękowej creative sound blaster x fi surround 5.1 pro? Proszę was o pomoc ponieważ zależy mi żeby podłączyć jakoś w końcu oba zestawy.
 • #13
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  HardStyle20 wrote:
  A czy da się podłączyć dwa zestawy głośników do karty dźwiękowej creative sound blaster x fi surround 5.1 pro?

  HardStyle20 wrote:
  Dobrze dziękuję wszystkim za pomoc. Nie wiem do czego służy to forum...

  Kartę masz w komputerze, głośniki w domu... - więc w czym problem?.
 • #14
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  Lukson wrote:
  Po co rozkręcać? Wszystkie schematy są ogólnodostępne na sieci. Na ich podstawie można bez problemu zrobić Y-spliter żeby podłączyć dwa subwoofery pod jeden pilot.
  Kolego wybacz, ale jeśli się nie znasz, to nie zrobisz tego. To forum nie jest dla laików a dla osób które posiadają elementarną wiedzę z zakresu elektroniki.
  KOCUREK1970 wrote:

  Kartę masz w komputerze, głośniki w domu... - więc w czym problem?.
  Ja problemu nie widzę. Jednak przeniosę temat do działu dla początkujących. Może tam ktoś Koledze pomoże. Do tego działu, ten temat się nie nadaje.
 • #15
  HardStyle20
  Level 11  
  Słuchajcie nie znam się, ale być może jakoś bym sobie poradził, a jeśli nie to by mi ktoś to zrobił kto się na tym zna. A z tą kartą chodzi, że jak podłączam przez rozgałęźnik to grają one tragicznie, tzn jak subwoofer'y tylko latają a nie dają w ogóle basu. I moje pytanie jest czy da się jakoś ustawić na tej karcie, żebym mógł podłączyć dwa takie zestawy pod dwa różne gniazda , żeby nie była potrzebny ten rozgałęźnik. No chyba, że się nie da to jak rozdzielić dźwięk, żeby to dobrze grało. Pewien gość podłączył aż 7 takich zestawów przez rozgałęźniki i grało w porządku. Nie wiem po jakiej stronie leży wina. Chcę tylko w najłatwiejszy sposób podłączyć dwa zestawy. Proszę pomóżcie bo już nie mam pojęcia, może to przez tą moją wtyczkę co sam dorobiłem ?
 • #16
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Myślisz, że dwa zestawy będą grały głośniej niż jeden?.
  I w ogóle po co Ci DWA zestawy?.
 • #17
  HardStyle20
  Level 11  
  Bo okazją dostałem drugi subwoofer, a zagra lepiej sam zobacz na youtube co potrafią 2 zestawy podłączone razem nie mówiąc o 5 bo wtedy już jest masakra w pokoju. Nie chce się już z wami sprzeczać co do tych spraw jeśli możecie to podajcie mi ten schemat bo znajomy elektronik powiedział że mi to zrobi tylko żeby miał schemat.
 • #18
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  HardStyle20 wrote:
  Bo okazją dostałem drugi subwoofer, a zagra lepiej sam zobacz na youtube co potrafią 2 zestawy podłączone razem nie mówiąc o 5 bo wtedy już jest masakra w pokoju.
  Właśnie masakra. Bo podłączanie więcej niż dwu źródeł dźwięku w muzyce nie ma sensu. Poza tym, nie wiem jak możesz ocenić jak coś gra, na podstawie filmu...
  HardStyle20 wrote:
  bo znajomy elektronik powiedział że mi to zrobi tylko żeby miał schemat.
  To co z niego za elektronik, jeśli nie potrafi sam czegoś takiego zaprojektować?
 • #19
  jdubowski
  Tube devices specialist
  HardStyle20 wrote:
  jak podłączam przez rozgałęźnik to grają one tragicznie, tzn jak subwoofer'y tylko latają a nie dają w ogóle basu. I moje pytanie jest czy da się jakoś ustawić na tej karcie, żebym mógł podłączyć dwa takie zestawy pod dwa różne gniazda , żeby nie była potrzebny ten rozgałęźnik. No chyba, że się nie da to jak rozdzielić dźwięk, żeby to dobrze grało. Pewien gość podłączył aż 7 takich zestawów przez rozgałęźniki i grało w porządku.


  Karta zwykle potrafi napędzić 32-omowe słuchawki nie powinna mieć problemów z podaniem sygnału na kilka podłączonych wzmacniaczy. Problem polega zapewne na tym że głosniki są przeciwfazie - zamień przewody na końcówkach lutowniczych jednego z głóśników i sprawdź skutek.
 • #20
  HardStyle20
  Level 11  
  Ja nie jestem wymagający bo najbardziej lubię jak jest dużo basu, tak wiem, że mnie zaraz tu za to zjedziecie. Proszę was tylko o ten schemat, żeby był prawidłowy o nic więcej. Znajomy jest elektronikiem, ale dopiero się uczy bo kończy szkołę elektroniczną za rok i mówił, że jeśli by miał schemat to bez problemu mi to wykona. Także proszę kogoś kto się dobrze na tym zna aby wykonał ten schemat. Czekam tylko na schemat a nie na inne odpowiedzi. Jeśli będzie źle to moja wina mój sprzęt wasza racja, ale chce spróbować. Z góry dzięki.
 • #21
  HardStyle20
  Level 11  
  Chciałbym wiedzieć tylko czy ktoś mi z tym pomoże bo nie wiem czy czekać na odpowiedź :)
 • #22
  HardStyle20
  Level 11  
  Karta zwykle potrafi napędzić 32-omowe słuchawki nie powinna mieć problemów z podaniem sygnału na kilka podłączonych wzmacniaczy. Problem polega zapewne na tym że głosniki są przeciwfazie - zamień przewody na końcówkach lutowniczych jednego z głóśników i sprawdź skutek.[/quote]

  Podłączając same subwoofery jest to samo czyli będzie to oznaczać przyjmując Twoją teorię, że subwoofery są w przeciwfazie ?

  Dodano po 31 [minuty]:

  Zamieniłem przy jednym i gra jakoś inaczej lecz jeszcze nie mogą się dobrze zgrać, najgorzej jest wtedy gdy grają na jednakowej głośności
 • #23
  HardStyle20
  Level 11  
  Zmieniłem przy obydwóch i na rozgałęźniku jakoś to gra tylko czy tak może być ? Nie uszkodzą mi się głośniki?
 • #24
  K4miru
  Level 1  
  Witajcie,
  Jako że sam posiadam dwa subwoofery z zestawu z-2300 postanowiłem je połączyć tak aby działały z jednego pilota.
  Sprawa jest jednocześnie prosta do rozwiązania lecz skomplikowana w wykonaniu. Mianowicie:
  Pilot wykorzystuje przewód typu D-Sub 15 pinowy do połączenia z głośnikiem niskotonowym. Aby podłączyć dwa subwoofery wystarczy go rozdzielić. Tutaj pojawia się pierwszy a zarazem największy problem, gdyż standardowe rozdzielacze VGA dostępne na rynku mają zastosowane tzw połączenie krzyżowe i kolejne piny wejściowe nie odpowiadają tym samym pinom na wyjściu.

  Rozwiązaniem jest stworzenie własnego kabla typu Y, gdzie pin nr 1 rozdzielamy na dwa przy pomocy 2 przewodów i tak dalej. Jedyne 45 lutów.

  Rozwiązanie działa jednak ma wadę - brak ekranowania.

  Tutaj pojawia się moje pytanie: czy ktoś spotkał się gdzieś z kablem D-Sub 15 pin rozdzielonym fabrycznie 1 do 1 jeśli chodzi o połączenie kolejnych pinów? Będę bardzo wdzięczny za odesłanie mnie do jakiegoś sklepu lub konkretnego produktu.