Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa do 600zł [dom]

arek_pl94 01 Cze 2015 15:35 5388 21
  • #1 01 Cze 2015 15:35
    arek_pl94
    Poziom 4  

Witam,
    Chciałbym prosić o poradę która z wiertarko-wkrętarek akumulatorowych do 600zł bedzie lepsze , przy użytkowaniu typowo domowym, czasem może się zdarzyć, że pojadę na działkę (2-3dni) gdzie nie ma prądu więc będę potrzebował w miarę dobrego akumulatorka. Ogólnie rzecz biorąc dużo nią nie będę robił , a na pewno nie tyle co potrafią robić na budowach :D
    Wymagania:
    - dobry akumulator ( albo i dwa)
    - przynajmniej te 14.4v
    - możliwość bezproblemowego kupna nowego większego akumulatorka np. 18v 4ah
    - dioda led lub latareczka jeśli to możliwe
    - udar jeżeli jest w tej cenie możliwy to fajnie by było go mieć

Wiertako-wkrętarki jakimi się zainteresowałem to :
    1. SKIL 2899ME 18V 2x1,5Ah GSR 18 (mam jeszcze starego skil 9,6v dobry był jednak baterie juz padły).
    2.RYOBI RCD18LL99S 1x1,5ah + 1x4ah
    3.MAKITA HP457DX100 wkrętarka udar 42Nm 18V 2x1,3Ah
    4.Makita HP457DWEX2 18 V 2x1,3ah
    5.RYOBI RCD18022L 2x1,5ah
    6.RYOBI LLCDI18022 2x1,3ah
    7.B&D EGBL188KB
    8. METABO BS 18 Li

Która z nich bedzie lepsza do użytku domowego jak i nie bedzie problemu z późniejszym dokupieniem nowego akumulatorka ?
    Chciałbym się przy zakupie zmieścić do 600 zł ale jak coś jest naprawdę wartego dopłaty 100zł to będę to mocno rozważał.

Strasznie minie interesuję firma Ryobi gdzie do jednego akumulatorka jest możliwość podłączenia kilku urządzeń, no i fakt że bez problemu można zamówić nowy akumulatorek np. z usa. Tylko problem w tym że mało jest opinni o tej Firmie :/

Pozdrawiam

• #2 01 Cze 2015 15:48
    zdanek15
    Poziom 26  

Odpowiem Ci tak Ryobi jest Ok , ale działa na 120 wolt i jak ubijesz zasilacz to nie ma jak go w Polsce naprawic bo nie ma części. Natomiast 18 woltowa makita to super porazka , bo ma w akumulatory wbudowany procesor zliczający cykle ładowań i jak je przekroczysz to 300 za akumulator( celowe postarzanie produktu). I nie da sie tego wykasowac bo procek jest zabezpieczony. Oczywiscie można to przerobic , ale to nie o to chodzi. A co myślisz o dewolt, bo ja mam miłe doświadczenia

• #3 01 Cze 2015 16:26
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Kwestia tylko jak często będziesz jej używał.
    Najlepiej akumulatory litowe ale tez warto rozważyć niklowo kadmowe ale jak byś ciągle używał. Technologia stara już, ale na codzienne używanie się nadają bo tanio i się zwraca zakup a w razie czego to cóż zarobiła na pana strata mała.
    Zaś rozważył bym te propozycje ciut drożej ale trzy akumulatory mimo że 1.5A/h to powiem ci że do domu jak znalazł zwłaszcza ze trzy są litowe i to obecnie nowa technologia więc z dobre 10 lat będą dostępne na rynku jeszcze.
    Link i Link

Pozwolę sobie porównać te wkrętarki do 10V z akumulatorem 1.5A/h i pod tym względem powiem że 10V dużo robię na daczy więc 14V czy 18V można więcej, więcej pary.

• #4 01 Cze 2015 18:59
    Thunder55
    Poziom 12  

AEG robi też warte uwagi wkrętarki - mamy w firmie, są używane codziennie i działają bez zarzutu i akumulatory też wysokiej jakości co chyba najwazniejsze w w takich wkrętarkach. Polecam też Dewalt i Milwaukee ze względu na jakość aku. Ryobi nie robiłem osobiście ale słyszałem dobre opinie.

• #5 02 Cze 2015 01:47
    arek_pl94
    Poziom 4  

Powiem tak ja nie znam się na wierko-wkretarkach tym bardziej na akumulatorek. Dlatego też napisałem tutaj w celu uzyskania pomocy/porady.
    Wiertarka prawdopodobnie będzie używana max. 2 dni w tygodniu i to do prac domowych (użytku osobistego). Do cięższych prac mam inny sprzęt. Najcięższa praca jaka może czekac na wiertarke akumulatorowa to jednego dnia wkrecenie okolo 300 wkrętów w deski 3-4cm (na dzialce gdzie nie ma prądu).
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi jednak nadal nie wiem co wybrać. Przy wyborze tych wiertarko-wkretarek decydowała w głównej mierze liczba osób kupujących daną wiertarko-w na alledrooogo czy liczbie ocen na ceneeeeo.

• #6 02 Cze 2015 02:17
    zdanek15
    Poziom 26  

To jest tylko podpowiedz i moze nie stanowi rozwiązania Twojego kłopotu , ale wkręcenie 300 "śrubek" w deche jest niemożliwe na jednym aku niczym? No chyba ze ktoś coś podpowie. Myślę że w tej sytuacji potrzebujesz czegoś co można ładowac z gniazdka zapalniczki i mające 2 akumulatory. Na zasadzie kiedy pracuje jednym to 2 sie ładuje. Ale nie mozna przesadzac bo w koncu nie odpalisz auta. Zakładając ze na działkę jeździsz autem? Natomiast jest inne rozwiązanie. Bateria słoneczna + akumulatory+przetwornica i masz 230 wolt. Opisane w zasadzie wszędzie , wiec nie podaje linku.

• #7 02 Cze 2015 09:38
    arek_pl94
    Poziom 4  

no może i bardzo przesadziłem z tą liczbą wkrętów ale na pewno z 100-150 musiałbym wkręcić. Najwyżej wezmę dodatkowo agregat i wiertarkę na kabel :D

• #8 02 Cze 2015 13:53
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

100-150 wkrętów nowy akumulator 3A/h 14 czy 18V powinien dać radę z przysłowiowym palcem w d....
    Tylko pozostaje kwestia jakich wkrętów :D bo wkręt wkrętowi nie równy.

Powiem ci tak w tamtym roku montowałem rynny na daczy i do zadania wziąłem boscha 10.8V 1.5A/h dałem radę wkręcić jak pamiętam prawie ze sto wkrętów połowę takich Link i resztę zwykłych do drewna ok 40mm. Dopiero pod koniec roboty musiałem zmienić akumulator. Strzelam że 85% roboty wykonałem na jednym akumulatorze. Zaś akumulatory mało używane ale 5 lat mające.

• #9 02 Cze 2015 21:54
    jasioplo
    Poziom 17  

do takich zastosowań spokojnie wystarczy dobry dwubiegowy sprzęt 10,8 V Li-ion z dwoma aku
    np METABO PowerMaxx BS 34Nm 2x2Ah - koszt ok 500 zł z fajnym patentem - ściągany uchwyt wiertarski - masz wtedy końcówkę do bitów i lepszy dostęp w ciasnych miejscach ...
    Super niska waga: poniżej 1kg z akumulatorem !!!

Polecam to Metabo z własnego doświadczenia ...

PS
    Do zastosowań typowo "domowych" obecnie nie ma co się pchać w urządzenia 18 V - dawniej takie "maszyny" brało się z uwagi na dość słabą wydajność akumulatorów ...

• #10 03 Cze 2015 20:59
    arek_pl94
    Poziom 4  

Dziś byłem w castoramie i widziałem :
    -Makita hp457Dwex2 (568zł)
    -DeWalt DCD730c3 (798zł
    -Metabo BS 14,4V li (598zł)
    - B&D 18v ( nie pamiętam modelu) (360zł)
    -Bosch 1800 18v
    I to raczej już wszystkie z tych które czymś mnie zaciekawiły:D
    Najbardziej pod pasował mi DeWalt najlepiej leżał w dłoni, mimo 14,4v ale wydawał się MOCNY (Mało nie wypuściłem z dłoń gdy po tym jak sprawdziłem 2-3 rozładowane wiertarki innych producentów złapałem lekkim uchwytem DeWlta ustawionego na maxa .) Problemem jest cena której nie zaakceptuje (650zł to jest max jaki mogę dać na nową wiertarkę i to też nie jest pewne ).
    Na drugim miejscu Metabo . Na plus na pewno 3 lata gwarancji wskaźnik naładowania baterii dioda led 2x2,0ah i to chyba tyle , miałem go w dłoni najkrócej (zdjąłem z wieszaka parę razy posprawdzałem jak działa na rożnych ustawieniach i odłożyłem na miejsce nawet nie sprawdziłem stanu bateriii , wydał mi się jakiś taki nijaki.
    Na trzecim Makita też dobrze leży w dłoni ma udar wydawała się solidna , jednak szkoda że nie miała diody led czy też wskaźnika poziomu baterii no i 2x po 1,3ah (chyba że można dokupić baterie co najmniej te 2,0ah nie w jakiejś kosmicznej cenie).
    Bosch miał rozładowaną baterie przez co nie mogłem zobaczyć jak działa, ale na pewno lekki był.
    B&D raczej kupiłbym w ostateczności sprawiał wrażenie przy reszcie taniej zabawki nawet Skil stojący bardziej mi pasował :D

Która wiertarko wkrętarkę DeWalt polecacie do 650zł ?

Z chęcią wziąłbym do ręki coś od Ryobi ale to tylko w Jula :/

• #11 03 Cze 2015 21:40
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Nie wiem którą, ale powiem ci tak. Udar olej w betonie kwiczy i tyle. Mam więc wiem co mówię. Zaś co do wskaźnika naładowania tez tylko gadżet. W makicie sam muszę wyczuć moment końca akumulatora i wymienić zaś w boschu jest automatyczne odłączenie. Lampka LED jest też gadżetem bo świeci tam gdzie nie trzeba a tam gdzie trzeba to cień jest.

Jak już miałoby być najtaniej to albo makita lub metabo ale popatrz sobie jeszcze jak akumulatory stoją. Akumulator do makity 3A/h to dobre 350zł jak pamiętam.

• #12 04 Cze 2015 13:01
    jasioplo
    Poziom 17  

Kolego arek_pl94
    Mówisz, że byłeś w Castoramie ? I nie zaciekawiła Cię Metabo 10,8 V 2x2 Ah za 450 zł ?

PS
    Nie wiem czemu z góry "przekreślasz" i ignorujesz urządzenia na napięcia mniejsze niż 14,4 V, a czytając Twój pierwszy post widzę, że dość "ślepo" zapatrzony jesteś w maszyny 18 V ...

• #13 09 Cze 2015 22:06
    arek_pl94
    Poziom 4  

Patrzyłem te Metabo 10,8v 2x2Ah w castoramie i wydawała się jakaś taka słaba, specjalnie sprawdziłem czy akumulator nie rozładowany, ale paliły się 2 diody.

• #14 09 Cze 2015 22:59
    Ryszard49
    Poziom 32  

Kupiłem w Castoramie chyba Makitę hp457 (jutro sprawdzę). Niewielkich rozmiarów, dosyć mocna i co ważne ładowanie akumulatora 1 godzina. Niewielka wada, akumulator po wyładowaniu natychmiast wyłącza się. Zdarzyło mi się to podczas gwintowania i musiałem wykręcić gwintownik z uchwytu. Jeszcze jedno uchwyt bardzo mocno i pewnie zaciska się na narzędziu.

• #15 13 Cze 2015 12:15
    jasioplo
    Poziom 17  

arek_pl94 napisał:
    Patrzyłem te Metabo 10,8v 2x2Ah w castoramie i wydawała się jakaś taka słaba, specjalnie sprawdziłem czy akumulator nie rozładowany, ale paliły się 2 diody.

Mam tą wkrętarkę od prawie roku, do tej pory ani razu nie wydała mi się za słaba ...
    A pracuje ona zawodowo, żadne tam domowe majsterkowanie ;-)

• #16 15 Cze 2015 01:08
    igor2908
    Poziom 12  

Mam wkrętarkę makity bhp 453 od dwóch lat. Dobrego słowa o niej powiedzieć nie mogę była używana sporadycznie a to parę desek przykręcić a to coś wywiercić, 3 miesiące przed końcem gwarancji padła przekładnia, podobno z przełączania podczas pracy biegów. Robiłem tylko i wyłącznie ja tą wkrętarką i nie przypominam sobie by coś takiego miało miejsce. Co lepsze nie jest to nie udany model. Wszystkie wkrętarki mają przełączanie między biegami z plastiku, który się wyrabia prędzej czy później. Jednak mimo to polecę ci makite ponieważ cena przekładni to 150 zł a cena przekładni w boschu czy innej firmie to czasami ponad 2 x tyle jak nie cena nowego body. Procesor w bateriach nie występuje tylko w makicie lecz we wszystkich współczesnych wkrętarkach różnica polega na tym iż akumulator makity 18v 4ah kosztuje 400 zł a boscha 600 zl przy czym praktycznie niczym się nie różnią. Dlatego polecam wybrać makite jeżeli nie stać cię na milwaukee za 1500zł. Awaria jest wliczona w życie tego typu urządzeń, a praktyka wyciągania pieniędzy z klienta traktowana jest łagodnie jedynie przez makitę. Nie polecam brać wiertarko wkrętarki z udarem. Jest to kompletne dno które kosztuje a i tak do niczego się nie przyda.

• #17 15 Cze 2015 17:22
    Thunder55
    Poziom 12  

Popieram te Bosche, Metabo na 10.8V. Mogą się wydawać słabe ale naprawdę są stosunkowo mocne, w ręce ich nie zatrzymasz. Zdecydowanie ich zaletą jest waga :) Jak możesz nagiąć budżet o parę zł to polecam Milwaukee M12 BDD (na allegro za 670 z 3x aku li-ion 2ah dostaniesz + wiertła i bity) - mocy w niej starczy z zapasem.

• #18 18 Cze 2015 12:27
    Zealot55
    Poziom 9  

Do domu w tym przedziale cenowym dobrą opcją jest również http://www.ceneo.pl/16633004#tab=spec - to sprzęt pasujący dla ciebie do majsterkowania, mieści się w parametrach które wymieniłeś, ma 2 fajne akumulatorki, ładny kuferek, używam mniejszej wersji tego sprzętu i mam pozytywne zdanie o tych modelach

• #19 18 Cze 2015 15:12
    Krzyt3k
    Poziom 12  

Kupuj z udarem będziesz miał porządny sprzęt.

• #20 18 Cze 2015 22:03
    igor2908
    Poziom 12  

Udar w wiertarko wkrętarkach do niczego się nie nadaje. Szkoda kasy.

• #21 18 Cze 2015 22:28
    Thunder55
    Poziom 12  

Wcale nie do niczego, jak potrzeba coś drobnego zmontować albo kilka rzeczy w różnych miejscach to nie ma sensu rozciągać przedłużaczy jak dużo szybciej i wygodniej można to taką wkrętarką zrobić ale to się zdarza raczej sporadycznie. Wszystko zależy od właściciela czy chce mieć taki "bajer" czy nie.

• #22 29 Cze 2015 11:19
    arek_pl94
    Poziom 4  

Cze,
    Wylicytowałem jakąś makite 18v za 266zł ( sam korpus i bateria). Planuje dokupić ładowarkę jednak chciałbym wcześniej sprawdzić czy nadaje się do czegoś jeszcze bateria.
    Jak sprawdzić czy bateria jest ok ? Czym ją naładować ?

Próbowałem ładować ładowarką no-name 18v (znalazłem w garażu przy wkrętarce z bateriami Ni-Cd) i naładowała tylko do 15,5V. Natomiast ładowarka dawała bez podłączonego akumulatorka 18v.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME