Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa z napędem 2500zł

01 Cze 2015 18:08 3492 12
  • Poziom 11  
    Witam,
    chcę kupić kosiarkę spalinową raczej z napędem.
    Budżet to 2500zł, do koszenia mam prawie 2000m2.
    Mieszkam w ok. Rzeszowa.
    Zastanawiałem się nad Stiga Combi 53 SQ B.
    także: Hecht 5564 SB
    Co Wy możecie mi polecić?
    Mam mętlik w głowie już :/
    Edit: zależy mi na szerokości koszenia >50
  • Poziom 30  
    HECHT 5564 SB
    Kosiarka John Deere R 47KB-- polecam
  • Poziom 11  
    Ile wytrzymują dzisiejsze kosiarki? W mojej obecnej Solo 20 letniej, silnik B&S, tylko olej wymieniałem.
  • Poziom 30  
    Zależy od eksploatacji.
  • Poziom 11  
    Przy regularnej zmianie oleju i nie przeładowywaniu kosza. Mniej więcej ile?
    Ten HECHT będzie bezproblemowy?
  • Poziom 15  
    Silniki nadal są dobre i raczej nie ma z nimi problemów.
    Ja bym zwrócił uwagę raczej na jakość wykonania, czy obudowa nie jest z blachy o grubości puszki po piwie, jak są wykonane kółka, linki itp.
  • Poziom 22  
    2500 PLN na zakup kosiarki do budżet naprawdę duży.
    Utrzymuje zieleń na powierzchni ok 0,5 ha . Używam kosiarki z silnikiem BS. Pierwsza kupiłem w makro za ok 1300 pln . Napęd wymieniałem w niej już 3 x . Posiadam Royala używanego z silnikiem BS z roku bodajże 1996!!! z silnikiem BS 5,5 - nie dymi, przekładnia w niej jest przekładnia cierna i jest super, DZIAŁA - z bezstopniowa regulacja prędkości jazdy . Laweta plastykowa wiec nie koroduje.
    Polecam ci kosiarka w tej cenie raczej lepszej firmy niż hecht - wózek plastykowy lub alu, napęd tez jakiś sprawdzony no i silnik dobrej , sprawdzonej firmy. Tutaj Briggs, Honda , Yamaha, Kawasaki, Subaru.
    Jeżeli będziesz szukał czegoś tańszego w granicach 1200 PLN to sprosta wymaganiom koszenia 2000m2 np NAC z silnikiem BS większym niz 5KM . Silnik i osprzęt wytrzyma cotygodniowe koszenia, natomiast napęd jakieś 4 lata, nóż co rok , wymiana oleju na pełny syntetyk i tyle...
    pozdrawiam Slawek
  • Poziom 11  
    Stalowy korpus będzie rdzewiał?
    Silnik raczej B&S lub Honda. Jestem w stanie dołożyć 500 zł. jeśli będzie się opłacać. Stiga i Viking wyglądają solidnie. No i mam do nich serwis na rzut kamieniem. Chociaż domyslam się ze nie będę tam często bywał ;)
  • Poziom 22  
    ...tak stal koroduje, niestety nie jest zabezpieczana antykorozyjnie, a wózek stalowy nawet w Hondach HRS 536c (wiem bo mam) popękał i skorodował!!!, ale silnik i napęd OK. Teraz czeka na dawcę , bo potrzebuję wymienić zniszczoną osłonę paska napędu
    Kiedyś SABO robiło piękne kosiarki z silnikami 2T schsa ale i z 4T Briggsa - wózek ze znalu ( lub krócej aluminiowy). Szukaj i nie wydawaj niepotrzebnie zbyt wiele pieniędzy, jeszcze raz pozwolę sobie podkreślić ,że 2500PLN to dużo jak na kosiarkę.
    Sławek
  • Poziom 11  
    Chyba postawię na Viking MB 650 VM ;)
  • Poziom 12  
    Sławek K napisał:

Jeżeli będziesz szukał czegoś tańszego w granicach 1200 PLN to sprosta wymaganiom koszenia 2000m2 np NAC z silnikiem BS większym niż 5KM .
    pozdrawiam Slawek

Albo się nie znam ale nie kojarzę NACa za 1200 zł z silnikiem powyżej 5KM.

Viking to dobry wybór, sprawdź jeszcze kosiarki ALKO dla klienta indywidualnego dają 3 lata gwarancji.
  • Poziom 10  
    Za 2500 zł dostaniesz wysoki model kosiarki z AL-KO. Kosiarki są montowane w fabryce w Obdach w Austrii i dają na nie 3 lata gwarancji. Od kilku lat korzystam z ich sprzętów (kosa i kosiarka) i jak dotąd dobrze się sprawdzają. Mają niezłą jakość za dobre pieniądze.
  • Poziom 11  
    Kupiłem Viking MB 650 VM, dziękuję za pomoc ;)
    Do zamknięcia.