Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem ZTE MF 823 po kliknięciu w ruski link który go sparaliżował.

01 Cze 2015 23:15 3273 15
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z modemem ZTE MF 823. Po wciśnięciu jakiegoś ruskiego linku przestał się komunikować z komputerem jako modem co mam zrobić bo nie daje rady. Znalazłem na ruskim forum jak to naprawić ale nie wiem jak skopiować plik (który to naprawi) do modemu np. COM6 (PID:

1225 - "out of the box" dla bilaynovskogo modem. Dostępne USB Mass Storage Device na CD-ROM oraz czytnik kart pamięci. Spełnia w + ZCDRUN = 9 + at = F + ZCDRUN . 1403 - pracy. Dostępne adapter RNDIS i Mass Storage Device. Spełnia AT + ZCDRUN = 8 + at = F + ZCDRUN . Wliczony govnosofta po instalacji z płyty CD-ROM po "ekstrakcji" CD-ROM w Eksploratorze Windows lub uruchomić ResetCdrom.exe pochodzi z tego samego govnosofta. 1405 - tryb podobny do opisanego powyżej (1403). Zawarte w systemie Linux po uruchomieniu usb_modeswitch ustawienia domyślne c. 0016 - tryb pobierania, tytuł ZTE. To nie jest kvalkommovsky Tryb Dowload, ale po prostu w trybie, w którym dostępny port diagnostyczny i dwa polecenia (analogowy port modemu i urządzenia UI PC Huawei). Spełnia AT + ZCDRUN = e . Zawierał on próbuje wykryć modem po klienta DC-Locker_a. Do portów w tym trybie można korzystać kierowcy nie zwracając uwagi na nazwę portu poleceń (jest zdefiniowany jako NMEA-port). 0076 - "prawdziwy" Pobierz Tryb. Zawiera normy dla urządzeń na platformie metod kontroli jakości. ---------- post dodane na 12:17 ---------- Poprzedni post był na 12:12 z ------- ---

CytatWysłany przez black-mikrona Zobacz post
    A co zapobiega tutaj, aby wypełnić w instrukcji?
    Więc moderatorzy boi ... Ale jeśli nie ma sprzeciwu, to tutaj ( procedura uproszczona na podstawie wyników badań ): 1. Nie należy podłączyć modem do komputera, należy zainstalować sterownik tutaj . 2. Podłącz modem. Uruchom Menedżera urządzeń systemu Windows (kontrola), uruchom go z uwagi na "Urządzenia do okablowania" i znaleźć oddział portu, do którego podłączony jest modem. Umieścić go w trybie pracy z dostępnym RNDIS adaptera, a tym, web-interfejs. Przypomnę, że w przypadku braku działania zostały podjęte w jego konfiguracji i oprogramowania z dysku CD-ROM nie jest zainstalowany, możesz to zrobić za pomocą "wyciąg" CD-ROM w Eksploratorze Windows Windows. A jeśli jest zainstalowane oprogramowanie, modem musi być już w wybranym trybie. Aby upewnić się, że jest możliwość sterowania PID = 1403 sterowania urządzenia. 3. Wpisz w pasku adresu przeglądarki z łańcucha

Kod:
    http://192.168.0.1/goform/goform_process?goformId=MODE_SWITCH&switchCmd=FACTORY
    i "go" w tym miejscu. W rezultacie, modem jest włączony do innego trybu (PID = 0016). Śledź kontrolę instalacji sterowników. W rezultacie, powinieneś zobaczyć trzy urządzenia -. ZTE Diagnostics Interface, ZTE Proprietary USB Modem ZTE NMEA Device i
    4. Jeśli numer portu okazało ZTE Diagnostics interface> 9, a następnie zmienić jego właściwości w zakresie kontroli portu z zakresu 1 ... 9. Zapamiętaj ten numer. Na przykład, niech to będzie COM5. Jeśli liczba musiała być zmieniona, a następnie odłącz modem i podłącz go ponownie.
    5. Pobierz ten plik i zapisz go w folderze z prostą nazwę, na przykład C: \ - katalog główny dysku C:.
    6. Uruchom (wiersz polecenia systemu Windows) konsoli i przejdź do folderu, w którym został zapisany bin-file ( cd \ , jeśli katalog główny dysku C . Na tym etapie, polecam dokonanie NVRAM modemu kopii zapasowych za pomocą QPST , choć prawdopodobieństwo spowodowania jakiegokolwiek uszkodzenia modemu w sposób Rozumiem, jak bardzo małe. 7. Wyślij plik do portu diagnostycznego modemu: Kopiuj / b diag1F40_F0AA.bin COM5 numer portu musi być jednym, który przypomniał w kroku 4, oczywiście Jeśli pojawi się komunikat "skopiować pliki: 1.".. to najprawdopodobniej, operacja się powiodła. 8. Przygotowanie modemu, aby powrócić do trybu oryginalnego. Aby to zrobić, należy podłączyć terminal do jednego z dwóch portów poleceń i wpisz AT + ZCDRUN = F . Jeśli chcesz modem po podłączeniu bezpośrednio przekazywane do Tryb pracy RNDIS (bez tym CD-ROM) przed tego polecenia, uruchom AT + ZCDRUN = 8 . 9. Podłącz modem. Chodzi o to, że powinien on być teraz odblokowane.) http://www.gsmforum.ru/threads/188925-ZTE-MF8...BC-%D1%81%D0%B2%D1%8F%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BE

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

Niby mam rozwiązanie ale co to jest TNI jak się połączyć?

Masz w pierwszym poście.
    Połącz się np. za pomocą TNI z portem COM (zwykle o najniższym numerze) i wklepujesz:
    AT+ZCDRUN=9
    AT+ZCDRUN=F
  • Poziom 21  
    czyli kliknąłeś bezmyślnie w "http://192.168.0.1/goform/goform_process?goformId=MODE_SWITCH&switchCmd=FACTORY"
    i teraz modem ci nie chodzi?
    Spoiler:
    sterowniki
    Po instalacji odpowiednich sterowników znajdujesz port COM modemu na którym można komunikować się za pomocą komend AT
    Łączysz się za pomocą putty lub hyperterminala do odpowiedniego portu COM
    Po czym wydajesz polecenia:
    AT+ZCDRUN=9
    AT+ZCDRUN=F
  • Poziom 9  
    tak dokładnie ten link

Dodano po 9 [minuty]:

za pomocą putty nie mogę się połączyć bo tylko czarny ekranik wyskakuje i nic zero reakcji po wpisaniu tych komend. Przełączam na serial i com4 wpisuje tak jak jest modem w menadżerze urządzeń i czarny ekranik. Oczywiście wcześniej instaluje sterowniki do modemu.

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

tak ustawiłem putty żeby naprawić ten modem

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/2121941700_1433273414.jpeg

Dodano po 3 [minuty]:

jakoś w końcu mi się udało i widać stronę web urządzenia ale nie chce się połączyć

Dodano po 27 [minuty]:

jest połączenie ze stroną modemu ale nie można nic połączyć
  • Poziom 9  
    a co trzeba zrobić żeby wejść do modemu i wrzucić wszystkie potrzebne pliki???

Dodano po 20 [minuty]:

teraz pojawia się tylko w menadżerze urządzeń jako RNDIS
  • Poziom 21  
    Jeżeli widzisz RNDIS to znaczy prawdopodobnie, że przy powyższej komendzie AT zamiast 9 wpisałeś 8 .

Choć skoro jednak widzisz stronę konfiguracyjną, to może wpisałeś 9 .
  • Poziom 9  
    Ja już wszystkie możliwe komendy chyba wpisywałem. Stronę konfiguracyjną widzę ale nie może się połączyć jak by brakowało jakiegoś pliku w modemie żeby ruszył. Mam wszystkie pliki żeby skopiować do modemu ale nie wiem jak to zrobić.
    Modem ZTE MF 823 po kliknięciu w ruski link który go sparaliżował.
  • Poziom 9  
    teraz to wygląda jakby kart sim nie czytało
  • Poziom 9  
    Co trzeba zrobić żeby modem pokazywał się w menedżerze urządzeń jak cd-rom, pamięć masowa i coś tam jeszcze bo jak narazie pojawia się jako karta sieciowa (Remote NDIS based Internet Sharing Device) widać stronę modemu ale nie można nic połączyć , a najeżdżając na znaczek karty sim pojawia się (sim_status_modem_imsi_lock) i wszystko wygląda tak jak na obrazku wyżej.
  • Poziom 7  
    mam ten sam problem :( ktos poradził sobie z tym problemem ?
  • Poziom 9  
    Ja niestety sobie nie poradziłem. Kupiłem inny modem huaweii. :cry:
  • Poziom 7  
    a skąd pobrać te sterowniki ?
  • Poziom 7  
    udało sie, choć myślałem że będzie gorzej troche haosu było pod koniec ale udało sie :) napisze jak mi sie udało naprawić moze komuś sie przyda :) wiec tak...

1. Trzeba pobrać ZTEDrvSetup.zip. Nie znalazłem go na zte.com.tw (pewnie gdzieś leży). Na przykład z pierwszego linku w siódmym poście http://www.gsmforum.ru/threads/188925-Z … 0%BD%D0%BE
    2. przejrzeć antywirusem
    3. Zainstalować. W managerze urządzeń znikną trzy nieznane urządzenia kompozytowe, a pojawi się między innymi modem.
    4. (z pamięci piszę) W managerze urządzeń przeklikać ten modem i znaleźć jako który COM się zameldował w systemie. Chyba w zakładce "Modem"
    5. Uruchomić PuTTY albo podobne, wpisać ten COMxx (zaznaczyć połączenie Serial, nie SSH), połącz.
    6. Jak nie włączysz echa to kolejne polecenia wpisać w ciemno (po Enterze modem ma potwierdzić że OK albo jakoś tak)
    AT+ZCDRUN=9 <ENTER>
    AT+ZCDRUN=F <ENTER>
    7. Rozłączyć się, modem wyjąć, włożyć i ucieszyć się z uratowanego sprzętu.

tym opisem sie kierowałem potrzebne mi było
    1 ZTEDrvSetup
    2 putty
    3 i w sumie naj ważniejsze ZTE_MF823_Manager_1_01

gdy podłączyłem modem ZTE MF823 ten ruski z Beelive :) nic sie nie działo jak by go nie wykrywal, a w panelu urządzeń miałem trzy błędy nie mapiętam juz nazwy co tam pisało ale to nie ważne :) po zainstalowaniu sterownika ZTEDrvSetup te trzy błędy znikły w panelu sterowania a w urządzeniach w panelu urządzeń wyskoczyło mi 2 urżadzenia cos z COM4 i COM6, wieć włączyłem putty, serial COM 4 a potem COM6 nie wiem czy to pomogło bo dalej nic, naj ważniejszy był dla mnie program ZTE_MF823_Manager_1_01 i tu był haos bo zaczołem napisaskac polecenia 1,2 3 COM4, cOM6 a nawet COM5 miałem klikałem wyskakiwały mi numery EMIL modemu i wkoncu zaczeła mi swiecic czerwona lampka w modemie tak jak by sie rozłlączył (tak to cały czas jak miałem podłlączony siweciła zeiolona migająca w srodku miałęm karte red bull mobile taką używam) wyciągnołem modem i włożyłem ponowie i wykryło go :) mam nadzieje żę komus cos rozjaśniłem albo troszke pomogłem :) pozdrawiam
  • Poziom 9  
    ZTE_MF823_Manager_1_01 skąd pobrać ten manager????
  • Poziom 7  
    szczeżę juz nie pamiętam z jakiej strony bo troche tych stron otwierałem i dużo plików pobierałem. spróbuj w google wpisać ZTE_MF823_Manager_1_01_3Ginfo.RU albo ZTE_MF823_Manager_1_01 mi to zajmuje 2,01 MB :) jak nie to moge wysłać ten plik na email kto chce :)
  • Poziom 9  
    znalazłem już wcześniej ale nie widzi modemu a już nie chce mi się kombinować
  • Poziom 2  
    witam wszystkich mam podobny problem z modemem zte mf 823 chciałem sprawdzić czy ma simlocka dc unlockerem i położył mi modem na łopatki nie widzi go komputer zainstalowałem sterowniki jak pisaliscie ale putty tylko czarne okno a managera nie moge znalesc ngdzie podesle ktos na email cdr23(malpa)wp.pl