Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark S409 - Nie drukuje czarnym, tusz nie jest zaschnięty

mrowek55 01 Jun 2015 22:29 1461 0
lampy.pl
    mrowek55
    Level 9  
    Witam,
    na wstępie chciałbym ostrzec wszystkich, którzy noszą się z zamiarem zakupu tego badziewia - nie róbcie tego błędu co ja ;-) . Skusiłem się niezbyt wysoką ceną i niskim kosztem wydruku strony (wg reklamy) i teraz mocno żałuję.
    Wracając do tematu, szkoda mi jej wyrzucić i tak się męczę od początku. Korzystam z zamienników tuszy i mam permanentny problem z czarnym tuszem, kardridż nie jest zaschnięty, okrągły otwór jest wilgotny, kanały w głowicy jak też dysze nie są zapchane, zaschnięte i ogólnie są drożne, co sprawdzałem w ten sposób, że odkręciłem dwie śrubki przy dyszach, od góry w okrągłe miejsca gdzie przykłada się kardridże przytykałem strzykawkę z płynem do czyszczenia mocno zabrudzonych naczyń (pomarańczowy ludwik, nie pamiętam dokładnie do czego był) i po chwili płyn przesączał się przez otwory pod dyszami. Dysze jak przystawi się "pod światło" to widać że są prześwity na całej długości. Po czyszczeniu głowicy w drukarce pojawiają się kolory a czarnego ani śladu. Właśnie "przeciąłem" chipa i mam full czarnego, uzupełniłem go dodatkowo tuszem przez strzykawkę.
    Moje podejrzenia są takie:
    -albo tusz jaki nabyłem w butelkach do uzupełniania jest jakiś mocno trefny (choć wcześniej kolory śmigały dobrze) i to on stwarza problemy,
    - albo co do czego jestem jakoś bardziej przekonany - nie łączy gdzieś napięcie na stykach głowicy i nie podaje sygnału do wydruku czarnego tuszu.

Robiłem już różne kombinacje z wydrukiem i ustawieniami w aplikacji i w samej drukarce. Jedyne co działa to w drukarce wszystkie kolory a w aplikacji "drukuj tylko kolorami". Ani "wszystkie kolory" ani "tylko czarny" nie działają.

Jak ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny.
    Pzdr.
  • lampy.pl