Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Siemens KG49NAI22 - Głośna praca wręcz wycie.

01 Cze 2015 22:39 1935 6
  • Poziom 9  
    Witam ekspertów.
    Jakiś czas temu zakupiłem taką lodówkę. Od samego początku czasem się w niej coś jakby przelewa, huczy czasem wręcz wyje…. Nie są to odgłosy bardzo dokuczliwe i głośne ale niepokoi mnie czy to jest normalne. Póki mam gwarancję może warto sprawdzić sprzęt przez serwis chyba że obecne lodówki tak właśnie się zachowują. Lodówka chłodzi bez zastrzeżeń.
    Co radzicie przewrażliwionemu:)?
    Pozdrawiam serdecznie

• Poziom 39  
    To niby wycie to efekt pracy elementu odpowiedzialnego za odparowywanie wody skroplonej w lodówce. Przecież jest to lodówko zamrażarka typu No Frost.
  • Poziom 9  
    Czyli jestem przewrażliwiony:)
    Dzięki

• Poziom 39  
    W mojej Beko taki odgłos dochodzi do 4x na dobę :) Ja już się przyzwyczaiłem do mojej :)
  • Poziom 9  
    Witam
    Troche pozno -zapomnialem:)
    Glosna praca lodowki -jak napisal jeden z przedmowcow to sprawa konstrukcji.
    Wkrotce sie uspokoila i do tej pory wszystko Ok
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Odgrzeję temat. Od dwóch miesięcy mam nową lodówkę Siemens KG39NXI35 i również jestem zaniepokojony jej dziwną pracą. Lodówka włącza się co ok. 15 minut i pracuje kolejne 3 minuty. Czasami zdarza się, że jej praca wydłuża się do 20 minut lub dłużej. Bulgotanie, przelewanie oraz praca wentylatora to chyba rzecz normalna i do tego się przyzwyczaiłem. Każde otwarcie drzwi nawet na chwilę powoduje uruchomienie kompresora. Lodówka ma ustawienie ECO przy którym powinna pracować znacznie rzadziej ale tak się nie dzieje.
    Czy jestem przewrażliwiony odnośnie jej zachowań czy też po prostu tak ma być?
    Pozdrawiam

• Poziom 39  
    KG49NAI22 - to lodówka zbudowana przy użyciu standardowego kompresora. Logika co do trybu ECO jest odmienna do założenia producenta. Lodówka stara się przy użyciu, powiedzmy małego zużycia energii utrzymać odpowiednią, zadaną temperaturę. Tryb ECO nie zawsze oznacza to co ma oznaczać. Energia w dowolnej jej postaci nie bierze się znikąd. Duży wpływ na pracę lodówki ma jej temperatura otoczenia, która czym wyższa tym lepsza - tutaj zastosowanie mają klasy klimatyczne odpowiadające za to w jakiej temperaturze powinna pracować lodówka. W Polsce obowiązują dwie takie klasy:
    - N (umiarkowana): od +16 st. C do +32 st. C
    - SN (rozszerzona umiarkowana): od +10 st. C do +32 st. C