Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio FM Funky Skoda Seat Volk - Bardzo niski poziom sygnału FM

01 Jun 2015 23:14 996 6
 • Level 8  
  Problem z fabrycznym odbiornikiem radiowym FM "Funky" w Skoda Citygo ale również jak sprawdziłem to samo radio i ten sam problem Seat Mini oraz Volkswagen UP jako że to praktycznie te same auta i identyczne radia. Miernik sygnału pokazuje się po wciśnięciu przycisku MENU i przytrzymaniu ok 7 sekund.
  Bardzo słaby sygnał radiowy FM, dopiero w odległości 10km od przekaźnika nadającego z mocą 30kW poziom sygnału ok 90% a w odległości 35km jest to już do 10%. Pod przekaznikiem 100Watt pokazuje 100% a już w odległości 4km ponizej 50%.
  Sprawdziłem do anteny dochodzi 12V. Kupiłem nową płytkę wzmacniacza, nic nie zmieniło, mało tego wygląda że ze wzmacniaczem czy bez sygnał jest taki sam.
  Sprawdziłem w innym aucie z tym samym radiem w tych samych warunkach i zobaczyłem że sygnał jest taki sam, co wskazuje na "TOPORNY" odbiornik radiowy czyli ten "Funky".
  Czy ma ktoś pomysł jak przy wykorzystaniu tego że przy antenie (na dwu przewodach mam 12V, nie ma dodatkowego trzeciego przewodu z napięciem tylko wykorzystany jest sygnałowy +) poprawić sygnał w tym radiu ?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 8  
  Przyjacielu napisałem przecież ze sytuacja ma miejsce w przypadku tego MODELU radia i sprawdzałem w innym aucie wiec innym egzemplarzu radia i również kabla.
  Napisałem tez W CZYM problem - RADIU.
  Pytanie brzmiało jak "wzmocnić" sygnał do radia, jaki dać "inny wzmacniacz", zamiast oryginału? mając na końcu kabla przy antenie z radia +12V na tym kablu antenowym.
 • Level 8  
  Czy mozna spróbować dodać wzmacniacz antenowy do anteny?Może lepsza antena.
 • Car audio specialist
  Moim zdaniem, żadne dodatkowe wzmacniacze antenowe niewiele tu pomogą. Problem wynika z niesprawności obwodu wejściowego tunera FM.
 • Level 8  
  Nie mogę powiedzieć ,żebym miał zaufanie do serwisów ...
  Już dawno dałbym do zestrojenia - sprawdzenia tunera ukf-fm Diora AS702 .
  Chociaż już w dużech miastach działa radiofonia DAB+.
 • Level 21  
  Spróbuj może podłączyć do radia "kawałek przewodu" pomijając fabryczną instalację antenową. Grupa VW stosuje instalacje 2-antenowe ale z reguły jedna jest w dachu a druga w szybie jedna jest aktywna druga pasywna. Potestuj, jeżeli będzie ok. to kup antenę pasywną. Co do zasilania anteny kablem sygnałowym jest to normalne w grupie VW, dlatego przy wymianie na radio niefabryczne stosuję się separator antenowy...jednak jednego nie rozumiem " (na dwu przewodach mam 12V" Do anteny wchodzą 2 przewody koncentryczne?