Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PhoneDrone - dron wykorzystujący smartfona jako kontroler lotu

farmerro 02 Jun 2015 00:13 1968 2
Wago
 • PhoneDrone - dron wykorzystujący smartfona jako kontroler lotuPhoneDrone to kolejna kampania na Kickstarterze, której pomysłodawcami są JD Claridge oraz Charles Manning. W zeszłym roku sukces odniósł projekt ich autorstwa o nazwie X PlusOne, będący koncepcją stworzenia najszybszego dostępnego na rynku quad-coptera. W trakcie prac nad nim narodził się zamiar stworzenia pierwszego drona działającego wyłącznie pod kontrolą smartfona.

  PhoneDron to projekt drona używającego smartfona w roli kontrolera lotu oraz autonomicznej kamery. Dzięki udostępnionej darmowej aplikacji, zainstalowany w urządzeniu smartfon pozwala na planowanie trasy oraz wysokości przelotu, a także daje możliwość uruchomienia streamingu video. Oprogramowanie kontroluje również stan naładowania baterii, a w razie jego niskiego poziomu, wykonuje procedurę automatycznego sprowadzenia drona. Aplikacja z funkcją parowania urządzeń po WiFi, pozwala na połączenie smartfona znajdującego się na pokładzie PhoneDrona z innym smartfonem i wykorzystaniu go jako aparatury sterującej. Jak zapewniają autorzy PhoneDron jest łatwy w użyciu, a cała procedura sprowadza się do uruchomienia aplikacji i rozłożenia ramion z wirnikami.

  Urządzenie o wadze około 0,4kg potrafi rozwinąć prędkość do 56km/h. Czas lotu szacowany jest na 20 do 25 minut. Konstrukcja odpowiedzialna za mocowanie smartfona została opatentowana.
  Aplikacja sterująca PhoneDronem działa na smartfonach z system Android (przetestowane na Samsung Galaxy S II) oraz iOS (iPhone 4S, 5, 5C, 5S, 6, 6 Plus).
  W chwili obecnej na Kickstarterze trwa kampania wspierająca projekt, ale autorzy już zapowiadają, że pracują nad rozszerzeniem możliwości drona przez dodanie sensorów ultradźwiękowych umożliwiających omijanie przeszkód podczas lotu oraz wprowadzenie możliwości sterowania gestami.

  Źródło
  https://www.kickstarter.com/projects/137596013/phonedrone-let-your-smartphone-be-your-personal-dr

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  farmerro
  Level 16  
  Offline 
  Has specialization in: wszystkiego po trochu...
  farmerro wrote 343 posts with rating 186, helped 7 times. Been with us since 2006 year.
 • Wago
 • #2
  subribe
  Level 10  
  Rozumiem że jak spadnie to mamy także po naszym drogim telefonie, po zderzeniu np. z kamieniem.