Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Acer Asp. 3690 HBL51 L18 i940 - Wymiana płyty głównej.

Steve4 02 Cze 2015 09:29 438 0
  • #1 02 Cze 2015 09:29
    Steve4
    Poziom 11  

Chciałem mojego leciwego Acera trochę ożywić, bo narazie nic nowego nie mogę kupić (żona nie pozwala) i w grę wchodzi tylko wymiana płyty głównej na lepszą, bo moja ma chipset i940 (Q682940GML SL8Z5). Wymiana procesora na core solo to niewielka różnica w wydajności więc chcę wymienić płytę. Mam pytanie w związku z tym czy płyta od Asp. 5630 z poniższego linku będzie u mnie pasowała bez żadnych przeróbek chłodzenia itp czy też dokupowania czegokolwiek? U mnie jest też grafika na Intelu jak na płycie z tego linku:

http://allegro.pl/acer-aspire-5630-plyta-procesor-gratisy-0292-i5229604093.html

Czy będą pasowały wszystkie moje komponenty do tej płyty typu: moja klawiatura, matryca, napęd DVD, kamerka, zasilacz itp. Płyta jest w obudowie (dolna część), która wygląda identycznie jak moja dolna część obudowy od mojego laptopa, więc płyta ogólnie powinna pasować. Może nawet będzie można przełożyć w drugą stronę - czyli do tej kupionej dolnej części: moją matrycę, klawiaturę, HDD, napęd DVD, RAM itp i też powinno wszystko działać? Moja obudowa jest uszkodzona/pęknięta w okolicy jednego zawiasu matrycy a może akurat ta obudowa będzie w lepszym stanie stąd też ten pomysł. Bardzo proszę o opinie w tym temacie.

Dodano po 4 [minuty]:

Przepraszam za błąd w temacie - chipset na mojej płycie to oczywiście i940 czyli jak podałem w moim opisie. Przepraszam jeszcze raz za pomyłkę.

0 0