Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana kodu ezwiz w kamerze Hikvision

02 Cze 2015 09:48 1989 9
  • Poziom 12  
    Mam zamontowane kamery IP Hikvision. Zarejestrowałem konto na serwerze ezwiz, aby będąc za NAT'em skorzystać z dobrodziejstw P2P. Wszystko działa jak należy, ale dla bezpieczeństwa chciałbym zmienić kod ezwiz, który był zawarty w kodzie QR czy jest to możliwe, jeśli tak, to jak to zrobić?
  • Poziom 26  
    Nie da się zmienić, dla bezpieczeństwa nie podawaj go nikomu.... :) Tyle wystarczy, ponadto oprócz ezwiz masz jeszcze login i hasło :)
  • Poziom 12  
    Rozumiem, że jeśli kamery są przyporządkowane do mojego konta to nikt inny nie będzie mógł ich już zarejestrować ?
  • Poziom 13  
    Można je zarejestrować z innego konta jeśli zna się kod ezwiz oraz login i hasło dostępu do rejestratora.
  • Poziom 12  
    W moim przypadku chodzi o kamery DS-2CD2032-I. Kody QR są na kamerach i na karteczkach, czyli jeśli ktoś sobie np. zeskanuje kod z takiej kamery np. sprzedawca, to może mieć również podgląd ?
    W moim przypadku wystarczyło założyć konto na serwerze, zeskanować kod i po problemie. Komuś odsprzedaję kamerę i kupujący nie ma możliwości w żaden sposób zmiany ustawień ?
  • Poziom 10  
    Jeżeli ktoś odkupi od Ciebie kamerę - wciska reset i przywraca ustawienia fabryczne, zmienia hasła na znane tylko sobie i ma wyłączność na dostęp
  • Poziom 12  
    ankowalcz napisał:
    Jeżeli ktoś odkupi od Ciebie kamerę - wciska reset i przywraca ustawienia fabryczne, zmienia hasła na znane tylko sobie i ma wyłączność na dostęp

To się zgadza. Mogę sobie zmienić hasło i login do samej kamery, mogę sobie zmienić zwykłe DDNS, ale co z kodem Ezviz, o którego pytam od początku? Dodając kamerę do konta Ezviz jest wymagany tylko kod Ezviz, który jest na kamerze i którego póki co nie mogę w żaden sposób zmienić.
  • Poziom 26  
    walpi nie da się zmienić tego kodu, on jest zaszyty w urządzeniu.

(po co go zmieniać, skoro i tak wymagane jest logowanie do sprzętu)
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    walpi napisał:
    ankowalcz napisał:

To się zgadza. Mogę sobie zmienić hasło i login do samej kamery, mogę sobie zmienić zwykłe DDNS, ale co z kodem Ezviz, o którego pytam od początku? Dodając kamerę do konta Ezviz jest wymagany tylko kod Ezviz, który jest na kamerze i którego póki co nie mogę w żaden sposób zmienić.

Ale sprzedawca nie podejrzy ci kamery, bo jak sobie doda ją do Ezviz to Ty już nie masz możliwości dodawania jej u siebie. Kamera nie może być dodana do dwóch profili jednocześnie, więc o ile nie podasz nikomu hasła do swojego konta, to nikt tego oglądać nie będzie.
    Poza kolesiami w Irlandii i pewnie Chińczykami :P
  • Poziom 12  
    No właśnie też mi się wydawało, że można tylko dodać do jednego konta. Dzięki za wyjaśnienie.