Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu wzmacniacza na STK4122II

02 Cze 2015 10:49 687 4
  • Poziom 7  
    Witam.
    Ostatnio w swoich zasobach znalazłem układ STK4122II. Czy mógłby mi ktoś podać schemat jakiegoś nie skomplikowanego wzmacniacza audio na tym układzie?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Chodzi mi o to, że mam sam układ scalony i chcę zbudować na nim jakiś nieskomplikowany wzmacniacz.
  • Poziom 43  
    matior napisał:
    Chodzi mi o to, że mam sam układ scalony i chcę zbudować na nim jakiś nieskomplikowany wzmacniacz.
    Chyba żaden z STK nier zagra bez kilku - kilkunastu dodatkowych elementów biernych. Biorąc pod uwagę koszt tych dodatkowych elementów - to naprawdę nic.
    Kolega scalok podał linka do googla; a w nim schematów takiego kompletnego wzmacniacza mocy - od metra (chociaż tak naprawdę to wszystkie są bardzo do siebie zbliżone - opierają się na aplikacji dla tej hybrydy) - więc : Nie spojrzałeś nawet, czy oczekujesz cudu?
    A - zawsze można wpisać w szukajkę hasło STK4122II (lub STK4122V - aplikację są identyczne, różnice są jedynie w samym układzie wzmacniacza; ten z "V" na końcu ma mniejsze zniekształcenia) i sprawdzić co i jak można zrobić z DOWOLNEGO układ scalonego... DATASCHEET nie boli przecież?
  • Poziom 7  
    Przepraszam, nie zauważyłem, że w tym linku do grafiki są schematy.